اخبار

مدیرکل ارتباطات آذربایجان غربی:

زمین مورد نیاز برای راه اندازی ایستگاه فضایی سلماس در حال تملک است

زمین مورد نیاز برای راه اندازی ایستگاه فضایی سلماس در حال تملک است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از پیگیری تملک زمین ایستگاه ثابت فضایی در شهرستان سلماس خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای تملک زمین انجام شده و در حال پیگیری و راه اندازی ایستگاه ثابت فضایی در شهرستان سلماس هستیم.

به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی، قاسم جلیلی نژاد با اشاره به اهمیت راه اندازی این ایستگاه افزود: توجه به مساله فضاپایه یکی از شاخص‌های توسعه به شمار می‌رود و این امر در کشور جایگاه خود را پیدا کرده است و باید برای ارتقای آن در استان تلاش کرد.

وی اظهار کرد: هماهنگی بین دستگاهی خوبی در استان برای تامین زمین ایستگاه مورد نظر وجود دارد و با پیگیری اداره کل در کوتاه ترین زمان تملک زمین انجام می شود.

مدیر کل ارتباطات استان گفت: آذربایجان غربی با توجه به پتانسیل‌های موجود نیاز بیشتری به بهره‌گیری از امکانات و مزایای سازمان فضایی و توسعه کسب و کارهای فضا پایه دارد و باید بستر این امر در استان با همکاری و تعامل بین دستگاهی فراهم شود.

وی با اشاره به مزایای ایجاد ایستگاه و بهره گیری از داده های آن اعلام کرد: با توجه به غالب بودن بخش کشاورزی آذربایجان غربی تلاش می‌شود با ایجاد این ایستگاه و بهره گیری از داده های فضایی این بخش را توسعه دهیم.

جلیلی نژاد ادامه داد: رشد فناوری‌های فضایی می‌تواند اقتصاد سنتی را ارتقا دهد و مسیر را برای اقتصاد مبتنی بر خلاقیت فراهم کند.

مدیر کل ارتباطات استان تصریح کرد: ایستگاه سلماس یکی از چهار ایستگاه فضایی ثابت کشور است که به منظور رصد ماهواره ای و سرویس دهی به ماهواره ای دیگر کشورها راه اندازی می شود.

بنا بر این گزارش، توافقات لازم برای راه اندازی این ایستگاه در سفر دو ماه پیش مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فضایی کشور به استان در دیدار با استاندار آذربایجان غربی انجام شده است.

 

۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱
تعداد بازدید : ۳۶۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید