اخبار

رییس پژوهشگاه فضایی ایران:

ضرورت ایجاد بستر مناسب برای حضور استارت‌آپ‌ها در حوزه فضایی / ماهواره سنجشی پارس 2 با همکاری دانشگاه ها ساخته می شود

ضرورت ایجاد بستر مناسب برای حضور استارت‌آپ‌ها در حوزه فضایی / ماهواره سنجشی پارس 2 با همکاری دانشگاه ها ساخته می شود
رییس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه تست‌های پروژه سامانه انتقال مداری موفق بوده است، گفت: تا چهار ماه آینده نمونه کیفی سامانه انتقال مداری سامانه ساخته و به بهره برداری می رسد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی ایران عصر امروز ( سه شنبه) در مراسم اختتامیه گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی گفت: هدف اصلی از برگزاری این گردهمایی ایجاد بستر مناسب برای حضور استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان خلاق در حوزه فضایی بوده است.

 وی با اشاره به یکی از برنامه‌های این گردهمایی نشست های دو جانبه بین نهادهای دولتی، استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان  بوده است، اظهار کرد:  طی سه روز گذشته حدود ١٦٠ نشست دو جانبه (B۲B ) برگزار شده که در ٥٠ درصد این نشست‌ها، یک طرف آن سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران بوده‌اند.

صمیمی با بیان اینکه در این نشست‌ها، نیازمندی‌های فناورانه حوزه فضایی کشور و خدمات فضاپایه مطرح  شده است، گفت: از سوی دیگر توانایی‌ها و ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی در تامین این نیازها و همکاری‌های مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

رییس پژوهشگاه فضایی ایران با تاکید بر اینکه فعالیت‌های این پژوهشگاه در حوزه خدمات فضاپایه از جنس تصدی گری نیست، تصریح کرد: مجموعه فعالیت‌هایی که پژوهشگاه فضایی ایران در این حوزه داشته در جهت کاربردی کردن این خدمات در دیگر نهادها و رفع نیازهای آنان است که خوشبختانه نتایج موثری داشته و هم اکنون درخواست‌هایی از دیگر نهادها برای بهره‌مندی از این خدمات به پژوهشگاه ارائه می‌شود.

وی با اشاره به  پروژه ماهواره سنجشی پارس ٢ افزود:  نقشه این پروژه سنجشی تهیه و تایید شده است و به زودی ساختار و نحوه اجرای آن رونمایی می‌شود و بنا به تخصص خود دانشگاه‌های مرتبط با حوزه فضایی در اجرای این پروژه همکاری می کنند.

صمیمی با تاکید به اقدامات پژوهشگاه فضایی در سایر استان ها گفت: راه اندازی پارک علم و فناوری فضاپایه در ساری و ساخت کارخانه حوزه نوآوری در اصفهان  از دیگر اقدامات این پژوهشگاه در عرصه فعالیت فضایی در کشور بوده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۹:۳۵
تعداد بازدید : ۵۲۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید