اخبار

«تنها زمانی که بخواهیم، در دسترسیم»

آغاز به موقع فعالیت اپراتور دوم تلفن همراه در کشورمان، با این ابعاد گسترده ،قابل ستایش است،اما نباید از نقاط ضعف این اپراتور در اطلاع رسانی صحیح و به موقع چشم پوشی کرد.
از این نکته نیز نباید غافل ماند که روند حرکت این اپراتور به عنوان نخستین اپراتور غیردولتی در کشور آن قدر برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است که تنها پل ارتباطی و منبع دریافت اطلاعاتی آن ها، یعنی رسانه‌ها را ناگزیر به پرداختن هرچه بیشتر به این مهم می‌نماید.
اما مسؤولان اپراتور دوم تلفن همراه، در این میان سیاست جدیدی رابرای اطلاع‌رسانی خود اتخاذ کرده‌اند، یعنی روند اطلاع‌رسانی یک طرفه ! به طوری که مسؤولان ایرانسل هر موقع که خودشان احساس کنند که موضوعی باید مطرح شود، آن را به خبرنگاران اطلاع‌ می‌دهند. البته خبرنگاران در زمان‌هایی که از گفت‌و‌گو با مسوولان ایرانسل ناکام می‌مانند تلاش می‌کنند تا نیاز خبری خود را از طریق مصاحبه با مدیران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برطرف نمایند.
بنابراین، هرگاه در شرکت ایرانسل تحولی به وقوع می‌پیوندد، مسوولان مستقیم با خبرنگاران ارتباط برقرار کرده و و از رسانه ها در خواست می کنند که اطلاع رسانی کنند.
برای نمونه طی چند روز گذشته شرکت ایرانسل خبر آغاز واگذاری350 هزار سیم‌کارت‌ 150 هزار تومانی خود را به همین نحو اطلاع‌رسانی کرد.
شاید خالی از لطف نباشد که بدانید، هم‌زمان خبر مذکور با این شکل اطلاع‌رسانی در 34 روزنامه کثیرالانتشار به چاپ رسید.
دانستن حق مردم است و رسانه‌ها چشم بیدار جامعه‌اند، این رسانه‌ها هستند که در راستای عمل به وظیفه حرفه‌یی و اخلاقی خود در پی اطلاع‌رسانی و انعکاس هر آنچه باید مخاطبان از آن مطلع شوند هستند، از این رو از هر کانال و هر روشی بهره می برند تا در وظیفه خود در آگاه سازی مردم کوتاهی نکرده باشند. .
البته رسانه‌ها در این مورد نیز به وظیفه خود به نحو مطلوبی عمل نموده‌اند و انتظار می رود ایرانسل نیز با تقویت روابط عمومی خود در پی مواجهه مناسب با رسانه‌ها باشد، چرا که از امروز، نیاز به اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع به مشترکان این اپراتور، بر اهمیت این موضوع می‌افزاید.
کوتاه سخن این که، همکاری مسؤولان ایرانسل در پاسخ به سوالات خبرنگاران به منظور اطلاع رسانی به موقع به مخاطبان می‌تواند از بروز چنین نارضایتی‌هایی جلوگیری کند.
سارا کروبی - کارشناس واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۳۰ مهر ۱۳۸۵ ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۴,۱۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید