اخبار

متن سخنرانی دکتر سلیمانی در استان کرمانشاه28/05/85

ایــام ماه مبــارک رجب را خدمتتان تبــریک می گویم در آستانه بعثت هستیم در سال نامگذاری شده به نام پیامبر اعظم ( ص ) و در شب شهادت امام موسی کاظم ( ع ) که درس ایستادگی و مقاومت در مقابل ستمگران و حکام جور را به خوبی به بشریت آموختند باب الحوائج هستند از درگاه ایزد منان می خواهیم که توان و قدرت بیشتری برای خدمت به مردم عزیز و شریف کشورمان عنایت بکنند .
در شرایط خاصی هستیم از نظر زمانی و شرایط جهانی که مقاومت و تلاشگری را بیشتر می طلبد و طبیعتا” در انقلاب اسلامی ما و در این بیش از 27 سالی که مردم ما به آزادی و استقلال دست یافتند تلاشهای زیادی انجام گرفته پیشرفت های اساسی و عمده ای شکل گرفته که در بخش ارتباطات بعضی از آنها را خدمتتان عرض می کنیم همه اینها درواقع نشئات گرفته از آن آرمانها و اصول و راهکارها و رهنمودهایی است که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بنا گذاشتند مطرح کردند پیگیری کردند و به زبان ساده و زبان شیوا عنوان کردند و قابل فهمند هرچند ما امروز اگر هم در جهان می بینیم ملت شریف ایــران عزت دارد احتــرام دارد جایگاه ویــژه دارد به خاطر آن فداکاری های عزیز راحل است و که آن هم خودش نشئات گرفته از اسلام ناب محمدی است طبیعتا” ما هم تا زمانی که این راه را ادامه می دهیم همواره شاهد این عظمت خواهیم بود شاهد این عزیز بودن در جهان خواهیم بود ملت شریف ایران نشان دادند که این راه را ادامه می دهند با همه سختیها و با همه در واقع گرفتاری ها و موانعـی کـه سر راه است دولــت نهــم هم اساس کــارش بـراساس رهنمــودهای آن عزیز است که توسط مقام معظم رهبری هم مطرح می شود و دنبال شده الحمد الله و پیگیری می شود و خدا را شاکریم که ملت ایران با وحدت ملی و با تلاش و کار و با برخورداری از یک رهبر شجاع و یک مدبر آگاه روشن راه خودش را ادامه می دهد و به سمت تعالی و به سمت نجات انسانها از شر دشمنان بشریت. دولت نهم با سخت کوشی و تلاشگری خدمت به مردم را جزء وظیفه اصلی خودش می داند و اگر ملاحظه بفرمائید می بینید همین سفرهای استانی واقعا” زحمات زیادی را برای دولت ایجاد می کند از یک طرف این ساز و کار های خودش را می خواهد ولی بحمدالله دولت موفق شده در طول یک سال 18 استان از 29 استان در واقـــع غیراز تهران این را حضور پیــدا کند و مصوبات و شروع عملیات اجرایی در رابطه با مصوباتی که داشتند بستر پیشرفت و تعالی کشور را بهتر فراهم بکند که این نهضت ادامه دارد و ادامه هم خواهد داشت .
محرومیت زدایی و عدالت خواهی جزء اصول اساسی است که دولت نهم به عنوان محور کار خودش انتخاب کرده و بر این شعار تکیه اساسی دارد و در پیاده سازی آن همت خودش را به خرج خواهد داد . اگر چه رفع این محرومیت در کوتاه مدت واقعا” عملی نیست بهر حال شما با تاریخ آشنا هستید و خصوصا” در این 150 ـ 200 ساله اخیر وقتی غربی ها حضور پیدا کردند در این کشور و سران حاکم متأسفانه راه توجه به شهوات خود را پیش گرفتند و در راه خدمت به مردم کوتاهی و قصور جدی کردند ولی بهرحال تا یک نقطه محروم وجود دارد بازهم باید نهضت محرومیت زدایی ادامه پیدا بکند .
ولی دولت نهم امیدوار است با برنامه ریزی هایی که کرده این شکاف ها را کاهش و باعث رونق اقتصادی و تجاری و صنعتی در مناطق عقب افتاده و محروم هم بیشتر از گذشته کشور بشود گرچه بحمدالله در این 27 – 28 سال و در طول برنامه اول و دوم و سوم گامهای بسیار بزرگی برداشته شده است .
طبیعتا” گفتمان پیشرفت و توسعه کشور باز جزء محورهای اساسی دولت نهم است و دولت نهم معتقد است که در برنامه ریزی در تلاش و در تخصیص بودجه و نظام بودجه بندی رشد و تعالی کشور را مد نظر داشته باشد می بینید که اولین دولتی است که در ارائه بودجه ی سالانه برای بودجه سال 85 اعلام کرد بودجه عمرانی را افزایش بدهید و بودجه جاری را کاهش دهید . مدیران اجرایی کشور می فهمند و خوب متوجه هستند این موضوع یعنی چه ؟
معمولا” مدیر اجرایی همیشه گرایش به افزایش بودجه جاری دارد . چون معظل مدیران اجرایی کشور عمدتا” در بخش بودجه جاری است عمرانی شد ، شد، نشد هم نشد . ولی می بینیم دولت روی این مسئله به شدت متعصب است که باید بودجه عمرانی افزایش پیدا کند برای اینکه عمران و سازندگی را بتواند شتاب بیشتری بدهد و الآن هم درصدد ارائه متمم بودجه است در آن متمم بودجه بیشتر گرایشها هم در زمینه افزایش بودجه عمرانی است . در واقع دولت معتقد است که ما به جای انجام پروژه های متعدد و کثیــر ولی در زمانهــای طولانی مدت آنها را جمع آوری بکنیم سازمان دهی کنیم و در کوتاه مدت با اختصاص بودجه های لازم آنها را به بهره برداری برسانیم . بهتر از من می دانید که چند هزار پروژه ی عمرانی در کشور داریم که در واقع نیمه کاره هستند و بعضی ها هم عمدتا” جنبه ملی دارند و باید اینها سر و سامان پیدا بکنند امید داریم که با این متمم بودجه ای که دولت اعلام می کند بتواند مقداری آن بهم ریختگی را سرو سامان بدهد و در واقع این کارهای ناتمام به اتمام برسد . گرچه همواره عزت خواهی و استکبار ستیزی جزء منشور اصلی انقلاب اسلامی ایران و همه دولت مردان بوده است . دولت نهم هم به این مسئله اهتمام ویژه دارد و می بینیم در سطــح بین المللی چگونه دولت این مسئله را برجسته کرده و از آن عزت ملت شریف ایران دفاع می کند و حضور دارد و می تـوانیم به مسائل مختلف رجـوع پیدا بکنیـد آخــرینش همین مصاحبه ای است که رئیس جمهور با شبکه NBC آمریکا ارائه دادند که هر کس ملاحظه کرده و دیده می بیند دنیایی از هنر مصاحبه است دنیایی از نمایش قدرت ایران است دنیایی از توان مندی و پتانسیل های نهفته در درون کشور هست که به رخ جهانیان کشیده می شود که این ملت سزاوار است در یک جایگاه ویژه و عالی در جهان قرار بگیرد که بحمدالله قرار هم گرفته است .
روحیــه ساده زیستی و فســاد ستیزی جزء محورهای اصلی این دولت است و ما هر جا می رویم اعلام می کنیم و می گوئیم اگر هر مدیری که ساده زیست نیست از دولت نهم نیست حتی اگر اسمش مدیر باشد وزیری که ساده زیست نیست وزیر دولت نهم نیست حتی اگر وزیر باشد و مشاهده هم می کنیم این هم باز چیز من درآوردی نیست این برگرفته از سنت ائمه اطهار است از روش و منش آنهاست و در دوران ما هم که دیدیم و لمس کردیم که حضرت امام چگونه زندگی کرد چگونه هدایت کرد و چگونه امور زندگی خود را سر و سامان داد در عین حال که همه حاضر بودیم جان خود را فدای آن رهبر عزیز بکنیم همه ی ملت ایران آمادگی را داشتند اگر امام چیزی می خواست فکر نمی کنم یک نفر ایرانی از هر قوم و قبیله و مذهبی و دینی و غیره پیدا شود که حاضر نبود در طبق اخلاص قرار بدهد و تقدیم بکند ولی دیدیم امام چگونه زندگی و چگونه در واقع رستگار شد .
این شیوه و منش انتخاب شده برای این دولت هست لذا هر جا کاستی دیدیم در این بخش بدانیم از دولت نهم نیست هر جا رگ و ریشه ای از فساد دیدید بدانید دولت نهم با این گونه مطالب نه تنها مخالف است , ضدیت جدی دارد این بهر حال راهکارهای خودش را دارد هم اجرا کرده و هم اجرا خواهد کرد
مردمی بودن , یک رنگ بودن با مردم اخلاص داشتن جزء ذات این دولت است . و دولت معتقد است باید مردم در جریان امور قرار بگیرند .
اگر نگاه بکنیم دولت مطالبش را در فرصت های مختلف بدون هیچ گونه واهمه ای بدون هیچ گونه در واقع دغدغه ای با مردم مطرح می کند و مشکلات و مسائل را تا آنجایی که در واقع قوانین و مقررات اجازه می دهد در اختیار قرار می دهد و این را باز هم برگرفته از آن الگوی مقدس است حضرت امام همین گونه بود هیچکس احساس نمی کرد حضرت امام (ره) الان هم کسی احساس نمی کند که مقام معظم رهبری از جنس مردم نیست همه احساس را دارند همه با جان با دل با قلب درک می کنند ، حس می کنند که اینها کاملا“ با مردم هستند در درون مردم اند، یکرنگند ، مخلص اند ،دولت هم باید این شیوه را در پیش بگیرد که به هرحال گرفته و باید هم روز به روز این موضوع انشا...اله غلیظ تر شود و ادامه پیدا کند .
دولت معتقد است ما از سرمایه های انسانی خودمان باید به نحو مطلوب استفاده مفید و مؤثر را بکنیم این سرمایه انسانی که در اختیار کشور جمهوری اسلامی ایران است در اختیار کشورهای دیگر نیست ملتی ما داریم آگاه ، با شعور ، با استعداد ، خوش فکر ، خلاق هرگوشه ای از ایران می رویم اینگونه است. در همین استان هم اگر شما مرور کنید تاریخ این استان را بزرگان این استان را می بینید که واقعا” چگونه اینها از استعدادهای باشکوه برخوردار هستند. چگونه از درون خاک و روی زمین و جاهای مختلف تلاش کردند و باعث رشد و شکوفایی منطقه شدند و می شوند و ما باید از سرمایه های انسانی بیش از گذشته باید استفاده خودمان را ببریم خصوصا“ جوانها نه به عنوان یک شعار به عنوان اینکه اینها به هر حال آینده سازانی هستند که باید در متن این حرکت در اجرائیات این کشور دخالت داده شوند ، کار بکنند و حتی در مدیریتها دخالت داده بشوند. هر مصوبه ای از دولت را ملاحظه بکنید می بینید این معیاریهایی که عرض کردم درش وجود دارد و توجه ویژه به این شده و باید هم بشود گرچه به هرحال حل همه این معظلات نه یک شبه امکان پذیر است و نه در یک زمان کوتاه مدت ولی آنچه که مهم است این است که حرکت ها جهشی باشد . حرکت ها و گام ها ، گام های بلند ، باشد گام ها گامهای استوار و پایدار باشد که ما را به سمت آن جایگاه اصلی مان که در چشم انداز بیست ساله پیش بینی شده انشا... اله برساند در عرصه فرهنگ هم همینگونه است . دولت معتقد است ما باید گامهای ویژه و بلند برداریم به هرحال اگر بخواهیم ادامه بدهیم اینگونه موارد زیاد است چندین موردش را نام بردیم .
خواستم از این موقعیت استفاده بکنم و در خدمت عزیزان که هستم بعضی از مطالب را ارائه بکنم. در بخش ارتباطات و فن آوری اطلاعات جهت گیری ها به هر حال اعلام شده سیاستهای کلی مدون شده ابلاغ شده طبیعتا“ عمده عزیزان و همکاران محترم و مسئولین عزیز و نمایندگان محترم همه با آنها آشنا هستند چند تا را خدمتتان عرض میکنم اولا“ در تلفن ثابت مشخص است ما جهت گیریمان این است که همه شهرهای کشور در سال جاری باید از نظر تلفن ثابت به روز باشند که بحمدالله در این استان شده این اتفاق در این استان افتاده ما برای اینکه مکانیزم کنترلی داشته باشیم گفتیم باید اعلام آگهی بدهیم در روزنامه ها که مشخص شود که در واقع شهروندان ما با اطمینان خاطر بدانند که در این شهر می توانند تلفن اگر لازم دارند رجوع بکنند اما کار اداری اش ممکنه یکی دو روز طول بکشد ولی بلافاصله باید تحویل بگیرند و در این استان بحمدا... برنامه ریزی ، تا پایان شهریور 85 بوده خوب این اتفاق افتاده بحمدا... و شهرها از این نعمت برخوردار هست .
در بخش روستایی در کشور ما واقعا“ خدمات بزرگی انجام شده با توجه به اینکه هیچی نبوده از صفر شروع کردیم ولی بهرحال برنامه وزارت اینکه ما بتوانیم در سال 86 یا حداکثر 87 مشکل کل ارتباط روستایی را حل بکنیم از 68 هزار روستای کشور الآن حدود 50 هزار روستا صاحب تلفن هستند ملاحظه می فرمائید همه جهشی است .
از این 50 هزار روستا فقط نزدیک 5 هزار تا سال گذشته انجام شد اگر ما همین جوری پیش برویم طبیعتا“ ظرف دو سال دیگر باید بتوانیم تمام بکنیم اگر این شتاب را داشته باشیم و مشتق حرکتمان به همین سمت مثبت و با شیب زیاد باشد حتما“ می توانیم به این موفقیت نائل شویم . مدیران استان هم این قول را داده اند برنامه ریزی دارنــد می کنند خبری که آقای مهندس زمانی مدیر عامل محترم داشتند خدمتتون و برنامه ای که دارند در این استان هم که اگر تحقق پیدا بکند که امیدواریم بزودی تحقق پیدا بکند. ما مشکل پیمانکاری داریم با اتمام آن یک مرتبه به صورت ناگهانی درواقع یک تحول اساسی در بخش روستایی ایجاد می شود و شاید مشکل استان را تا یک مرتبه 96ـ97 درصد حل کنند.
به هرحال الآن در بخش ارتباطات یکی از معظلات اساسی پیمانکاری است پول داریم ، سرمایه داریم ، برنامه داریم ، نیاز هست ـ مشخص است چه کارهایی باید بکنیم ولی متأسفانه از نظر اجرا مشکل داریم یعنی کاری که باید در یک زمان کوتاه انجام دهیم به دلیل ضعف در بخش پیمانکاری و مشکلاتی که در بخش مناقصات انجام می شود کار را کند کرده ـ باید هرچه زودتر مسئله را حل کنیم . گرچه به همه استانها هم اعلام شده که در آموزش پیمانکاری خصوصا“ به جوانان تحصیل کرده در رشته های مربوط به ارتباطات فن آوری اطلاعات گام برداریم در بخش ICT روستایی هم اینجوری است ـ اعلام شده که ما هرجا یک ساختمان داریم مخابرات، پست، استان فرق نمی کند ، هرکدام یک ساختمان در یک روستا دارند ، یک دفتر در روستا دارند حضور هرسه تا شرکت را داشته باشیم یعنی ICT روستایی حتما“ آنجا بروندـ گزارشی که به من دادند نزدیک به 7000 روستا در آنجا در کشور الآن داریم که مخابرات و پست امکاناتی را در آنجا دارند لذا ما باید در این زمینه برنامه ریزی کنیم مخابرات دارد کارخودش را انجام می دهد که تجهیزات را بخرد اینها را تجهیز بکنیم . طبق برنامه البته ما کار سال 86 را در بخش ICT روستایی در سال 85 انجام می دهیم . انشاءا... و یکسال از برنامه جلو می افتیم ولی با این تدبیری که اتخاذ شده پست بانک هم یک حرکت ویژه و خاصی را در این بخش انجام می دهد و با این جهت گیری که انجام گرفته به حمدا... می بینیم که شاهد پیشرفت موضوع در این بخش هستیم باید حمایت بکنیم و کار بکنیم و با این خبری که الان مهندس افضلی اعلام کردند که 90 روستای دیگر تا یک ماه دیگر کار پست بانکشان در این استان انجام می شود. نزدیک 150 تا 170 روستا میرسد یک تحول عظیم است و در یکسال . ما در بخش بانکداری به هر حال معضلات جدی داریم اگر نگاه بکنید هم بحثهای ریاست محتــرم جمهور و سیاستهایی که اعـــلام میکنند و بخشنامه های که اعلام کنند یک مقدارشان منابع بانکی است ـ دولت معتقد است که در این بخش ما گیر اساسی داریم منابع عظیم ولی توزیع اش آن طوری که باید و شاید صحیح انجام نمی گیرد یعنی از این منابع عظیم بانکی همه ملت استفاده نمی کنند همه اقشار آن طور که باید در بخش ارتباطات به هر حال یکی از شاخصهای دسترسی است یعنی هرکس در ایران در این کشور باید دسترسی به تلفن را به راحتی داشته باشد بدون صرف هزینه , نخواهد که هزینه صرف کند برای دسترسی به پست این ویژگی برایش وجود هم داشته باشد در پست بانک هم این اتفاق باید بیافتد خوب نیافتاده بانکها را داریم بانک کشاورزی، اسم کشاورزی است یعنی به کشاورزها برسد باید به کشاورزها برسد اسم بی مسمی است مگر اینکه بگویم کشاورزها در شهرها هستند چیز روشنی است نه اینکه چیزی نباشد اگر هستند ولی کم , عمده ی آنها در روستا هستند در شهرهای کوچک هستند و عمده در این مناطق - هستند آنجا برویم - کدام بانک وجود دارد ، نمی توانند یعنی شما اگر ببینید مکانهایی که زیر 5 هزار نفر هستند یکی از معضلات اساسی شان تجارت بانکی است - آلان یکی از گرفتاریهای درست همین است که دولت می خواهد پول گندمشان را به روز بدهد که داد - امسال این کار را انجام داد - حدود یازده میلیون تن گندم از مردم خرید ظرف متوسط یک هفته پول مردم را پرداخت کرد و آن یک هفته به دلیل عدم وجود بانک است . اگر بانک در این مناطق که کشاورزها حضور دارند وجــود داشت این یک هفته می شد یک روز یا دو روز - در صورتی که برگردیم به سال گذشته می بینیم که این عدد و رقم نزدیک به سه ماه تا چهار ماه بوده خوب اینها رونق اقتصادی ایجاد می کند ابزار است بانک اگر در اختیار باشد حتما“ رونق اقتصادی را در پی دارد - لذا ما هم در این جهت گیری انتظارمان این است , دیدگاهمان این است پست بانک گرفتار مسائل بانک کشاورزی نشود بحث خوب و بدی نیست یک واقعیت موجود است این بانک صادرات اگر با مسمی باشد باید در صادرات کار کند و آن یک داستان دیگر است پست بانک باید با مسمی بماند یکی از وظایف اصـلی ما است نگـــــذاریم از این انحراف پیدا کنیم بگذاریم در چهارچوب خودش برود و ...... نکته دیگر هم وجود دارد اگر نگاه کنیم دولت به شدت دنبال کاهش سود بانکی است آلان از 17% رسانده به 14% کاهش پیدا کرده واقعا“ دولت به دنبال کاهش است.

چند روز پیش رئیس جمهور فرمودند می خواهم برسانم به 5% برای اینکه رونق اقتصادی در این است اگر به مردم وام می دهیم نباید دولت برگرده مردم سوار شود. سوار شد عقب افتادگیست - اگر بانک خواست با شیره جان مردم ما وام با سود بانکی بگیرد چه اتفاقاتی میافتد - خیلی اتفاقها می افتد درست است اقتصاد علم است و اقتصاد فرمول دارد - اقتصاد محاسبات خاص خودش را دارد باید آن بررسی ها انجام بگیرد باید با احتیاط رفت باید با مطالعه رفت ولی ما بالاخره یک کشور اروپایی پیدا نمی کنیم که سود 30% , 40% بگیرد چرا چیزهای خوب را خودشان بر می دارند بدهاشان را به ما می دهند اگر شاخصی است ما به این شاخص برسیم پست بانک هم همین جوری هست به همین دلیل من به این اشاره می کنم که حواسمان باشد ما در یک کشور اسلامی زنــــدگی می کنیم ما باید قوانینمان قوانین اسلامی باشد کاری نکنیم که در واقع به مردم نان حرام بدهیم یک خاطره کوچکی تعــریف کنم چند شب پیش جایی بودم ورزش می کردم 300 - 400 نفر بودند یک نفر آمد گفت کیفیت موبایل را شما نمی توایند درست کنید، قاطع و محکم ، گفتم خوب دعا کن تا بتوانم گفت نه چرا نمی توانیم دلیلش را بگو چون ما خیلی تلاش می کنیم. گغت به خاطر سودهایی که از مردم گرفتید. نمی گفت سود می گفت ربا. به خاطر ربایی است که از مردم گرفتید تا این ربا تو سیستم است شما نمی توانید. مردم ما اینطوری فکر می کنند فکر می کنند بانک ها ربا خوارند باید این را حل کنیم - هر آنجا که شبهه هست پیش بزرگهای دین و غیره رفع کنیم لذا مدیران پست بانک باید بسیار محتاط باشند هر جا شک پیدا کردند پیش علمای دین رجوع کنند فتوا بگیرند چیزی بگیرند - حرکت بکنند. درست حرکت شود برکت می آید خود آقای رئیس جمهور یک خاطره تعریف می کردند که "در شهرداری کار گیرکرده بود نمی دانستم چه کار کنم نزدیک به چند صد میلیارد تومان شهرداری بدهکاری بود هیچ فعالیتی نمی توانست بکند همه چیز زمین گیر شده بود یک جوری به ذهنم رسید که ما داریم ربا می خوریم - بررسی کردم دیدم یک جایی ما 2 درصد داریم بی جهت از مردم پول می گیریم و این جنبه اجحاف و ربا پیدا کرده است دستور دادم که قطع کردند یک هفته نکشید که یک تحولی در جامعه ایجاد شد که مردم خودشان آمدند که این پولهایی که سالانه باید پرداخت کنند پرداخت کردند ظرف یک ماه حدود 400 میلیارد تومان آمد تو حساب شهرداری تهران و شروع کردیم به ساخت و ساز و هزینه کردن خدا در را می گشاید لذا در بانک ما باید حواسمان به این مسائل باشد در عین حال که باید یک بنگاه اقتصادی درست کنیم در عین حال که باید منافع داشته باشیم به هر حال یک شرکت است باید درآمد و هزینه با هم بخوانند همه اینها را باید داشته باشیم باید مواظب آن انحرافات هم باشیم که اتفاق خاص دیگه ای خدایی نخواسته نیفتد به هر حال امیدوار هستیم که بتوانیم در سالهای آتی حضور پست بانک و ارائه خدماتتان به مردم محروم روستا و مناطق کوچک و مناطق دیگر را شاهد باشیم . بانکهای دیگر به دلایلی حضور پیدا نمی کنند ما بتوانیم این افتخار را نصیب خودمان بکنیم و بتوانیم این خدمات را بـــه انجام برسانیم و حتما“ خداوند هــم کمک می کند من زیاد صحبت کردم به عزیزانی که زحمت کشیدند مراکز را آماده بهره برداری کردند از همه عزیزان تشکر می کنم خدا قوت می گویم خسته نباشید می گویم و وقتی یـــه کاری به ثمر می رسد انسان احســاس لذت می کند و احساس خستگی از تنش بیرون می رود و طبیعتا“ هر فعالیتی که به نتیجــه ی رسد آن شادی که نصیب دست انــدرکاران می کند آن نشاط از هر تقدیر و تشکری ارزشمند تر است ولی ما هم وظیفه خودمان می دانیم که تشکر و تقدیر کنیم بخواهیم که این تلاش و فعالیت و ایثارگری را ادامه بدهید و از نمایندگان محترم مجلس جناب آقای دکتر امینی و جناب آقای محمدی تشکر می کنیم از نمایندگان برجسته کشورمان هستند و ما از رهنمودهایشان استفاده می کنیم و خدا را هم شکر می کنیم نمایندگان پرتلاش و زحمتکش خوش فکر و پیگیر به این استان عنایت کرده و اگر تحولاتی هم پیش می آید و ارتقایی که در این استانها صورت می گیرد این عزیزان در آن سهیمند چون نظارت خوب باعث رسیدن به مقصود و میان برکردن مسیرها می شود .
جمهوری اسلامی ایران چقدر خدمت کرده است این تلفن اول انقلاب ضریب نفوذ تلفن 3 بوده یعنی از هر صد نفر 3 نفر تلفن داشتند آلان آمار را دادند نزدیک 31 است جمعیت هم چند برابر شده است اینها هم نتیجه تلاش و فعالیتهای شماست در بخش تلفن و موبایل اشاره کردند فقط عدد و رقم این استان آلان 173 هزار تاست ثبت نام جدید 150 هزار تا است به همان اندازه در یک سال تحقق پیدا می کند یعنی واقعا“ حرکت یک حرکتی شتاب داری است ولی اینکه بگویم رفع محرومیت شد نه از اینکه بگوئیم همه نیازها برطرف شده نه هنوز باید برویم تا بتوانیم این محرومیت را رفع بکنیم.
از جناب فرماندار تشکر می کنم زحمت کشیدند حضور پیدا کردند محفل ما را گرم کردند با مقدم خودشان. از عزیزان در نیروی انتظامی و همه عزیزان دیگر و مدیران دیگری که حضور پیدا کردند تشکر می کنم و همه را به خدا می سپارم والسلام علیکم.

۳۰ مهر ۱۳۸۵ ۰۹:۵۰
تعداد بازدید : ۴,۹۶۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید