اخبار

متن سخنرانی دکتر سلیمانی در استان قزوین28/06/85

الحمد الله رب العالمین الرحمن الرحیم، ایاک نعبد و ایاک نستعین
بهار شیعیان را به شما تبریک می‌گویم و امیدوارم که در ماه شعبان، بهار شیعیان توانسته باشید و توفیق پیدا کنید که خود را برای ورود به ماه رمضان و ضیافت الهی آماده کنید.
از اینکه با تاخیر به خدمت رسیدم عذر می‌خواهم از خانواده‌ شهیدانی دیدار کردم گرچه دیدار با یک خانواده شهید و دیدن آن عزیزان از یک طرف به انسان روحیه و توان می‌دهد اما از طرفی دیگر، شرمنده می‌شویم که چگونه در برابر این خانواده‌های معظم و معزز باید حضور پیدا کنیم.
مادر یک شهیدی تعریف می‌کرد که فرزندش پس از سه بار شهادت، زنده شد این فرزند سه بار شهید شد و به سردخانه منتقل شد و زمانی که مادرش بالای سر او ذکر گفت و نفس کشید، زنده شد، این اتفاق سه بار تکرار شد و پزشک هندی معالج با دیدن این صحنه‌ها مسلمان شد که ما از این مسائل و افتخارات در کشور زیاد داریم.
اجازه می‌خواهم که مقدمات را به پایان برسانم:
دولت همانطور که مستحضر هستید در طول یکسال گذشته با توجه به شعارهایی که داده بود و مطالباتی که مردم داشتند و با توجه به خواسته‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری نهایت تلاشش را انجام داد تا آن معیارها و اهدافی که باید دسترسی پیدا کند گرچه ملاحظه می‌فرمایید کشور ما در این صد سال گذشته به نوعی تحت استعمار بوده و صنعت و پیشرفت عقب مانده شود حکام جور ظالمی که خسارات زیادی به مردم ما وارد کردند اما جبران این عقب افتادگی زحمات و ایثارگری فراوانی می‌طلبد نسل ما در شرایط فعلی باید چندین برابر کار کنیم تا بتوانیم این عقب افتادگی را جبران کنیم متاسفانه در زمانی که دنیا صنعتی شد این شرایط در کشور حاکم شد ولی به حمد الله در طی 27 سال پس از انقلاب نتیجه تلاش فرزندان این خاک و بوم علاوه بر اینکه رشد وترقی را در کشور داشته دستاوردهای ملت شریف ایران و تبعیت از رهنمودها و مسائلی که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران توصیه کردند، رهبر کبیر ترسیم کرد و توصیه‌هایی کردند و برنامه ها که دارند به حمد الله موانع و مشکلات یکی پس از دیگری برطرف می شود در حال حاضر شرایط نسبتاً خوبی حاکم است هم در سطح بین المللی هم در وضعیت کشور.
در یکسال گذشته مستحضرید حضور دولت در استانهای کشور یکی از اقداماتی بود که انجام گرفت و به رغم این مشکلات مسائل حاشیه‌ای که دارد به حمد الله در استانها 19 استان بیش از 3 هزار مصوبه و موافقتنامه تصویب شد رشد کلی و اساسی و با یک مدیریت قوی که نظارت جامع و گسترده و پیگیری لازم روی اجرای پروژه‌ها انجام شده است. الان در بعضی استانها طبق گزارشات منتشرشده 90 درصد آن تصمیمات به اجرا در آمده و در بعضی از استانها هم 40-50 درصد ،خوب در بعضی استانها اخیراً یا چند ماهی بیشتر نیست که دولت در آنها حضور پیدا کرده مکانیزم و سیستمی که برای پیگیری این مصوبات حاکم شده جامع و پیگیر است و کار خود را انجام می‌دهد.
به حمد الله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این نهضت خدمت رسانی به مردم مشارکت خوب دارد. در ارتباط با حضور دولت در استانها همانطور که در اخبار اعلام شد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مقام ویژه‌ای کسب کرد و به نظر‌ ما جایگاهش بیشتر است اعمال نشده بود و اگر درست اعمال شود یا اول می‌شویم یا دوم . به هر حال ریز مصوبات دولت بیش از ده هزار مصوب است ولی کلیات3 هزار است و امروز در هر استانی که وارد می‌شویم و می‌بینیم که هیات دولت آنجا قبلا حضور داشته به حمد الله شاهد تحولات و تلاش‌هایی هستیم، شاهد حضور و در واقع اقدامات مدیران اجرایی استان و در راس آن استاندار محترم هستیم که نهایت تلاش را با شوق و ذوق انجام می‌دهند و مصوبات را آماده می‌کنند برای سفر بعدی دولت به آن استان.
در بخش اقتصادی دولت تلاشهای زیادی انجام داد و به حمد الله در یکسال گذشته دولت موفق شد 4درصد تورم را مهار کند و کاهش داد باید توجه داشت و به آنهایی که می‌خواستند خدشه وارد کنند ، این محاسبات بر اساس محاسبات علمی انجام شده و اتفاقاً دولت شانس آورده که این محاسبات و اندازه‌گیری‌ها توسط کسانی صورت گرفته که خودشان در این ده و دوازده سال بودند شخصاً انجام می‌دادند، شاخص‌ها همان شاخص مکانیزم ها همان مکانیزم ها است، یک موفقیت بزرگ است اما تلاشش را افزایش داده تا تورم را یک رقمی کند. توزیع منابع بانکی در کشور از اقدامات اساسی دولت است و به نحوی توزیع شد هم از نظر جغرافیایی و قابل توجیه میباشد و هم عمق نفوذ در لایه‌های مختلف جامعه به طوری که همه اقشار کشور بتوانند از این منابع استفاده کنند چه در استانها و هیات دولت پیگیری کنیم جهتگیری مصوبات در توزیع منابع است. در صرفه جویی دولت اقدامات اساسی انجام داده و در همین وزارت خود شاهدم که مدیران به حمد الله بااراده‌ای که دارند و دستوراتی که از طریق دولت منتقل شده با آن الگو سازی که خود آقای رئیس جمهوری شخصا اجرا می‌کند اجرا می‌کنند و رفتار و منش حذف کردن تشریفات و مسائل دیگر و مسائل حاشیه‌ای مخرب و کاذب و مسائل که جنبه ریخت و پاش پیدا می‌کند و هزینه‌ دارد ولی برای دولت هیچ دستاوردی ندارد حذف شود.
این مدیران ما در وزارت ارتباطات و فناروی اطلاعات الگو هستند به حمد الله قدمهای خوبی برداشتند و اگر آمارها و ارقامها را انشاء ا... در ‌آوریم چشم دوختیم 100 میلیارد تومان در سال جاری برسد. دولت مهمانسراها و جاهایی که هزینه‌های مختلف داشته را تعطیل کرده است و شرکت‌ها را مجبور کرد هر کس در حوزه جغرافیایی خود حضور واقعی پیدا کند در راستای همین صرفه جویی‌ها است که باعث شد دولت دستش باز بماند اقدامات گسترده‌ای را انجام دهد در بخش اجتماع در بخش فرهنگ و در بخش صنعت کشور و اگر دولت توانسته است جایگاه ویژه‌ای را برای نظام جمهوری اسلامی ایران باز کند و به حمد الله موفقیتهایی را به دست بیاورد به خاطر تعاملات و تلاشهایی هست که در یکسال گذشته انجام شده است در یکسال گذشته غیر از این سفر اخیر رئیس محترم جمهور، با بیش یکصد رئیس جمهور ملاقات داشتند. حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خیلی کاری با خارج از کشور ندارد و اگر ما وارد شویم ممکن است متهم شویم که از خارج از کشور یک چیزی را وارد می کنند، زد وبندی می‌کنند، از این رو خیلی با احتیاط وارد این حوزه می‌شویم اما در عین حال در یکسال گذشته بنده شخصاً با بیش از 30 رئیس جمهور، وزیر و نخست وزیر ملاقات داشتم در این ملاقات‌ها نیز عمدتاً مواضع دیدگاههای جایگاهها نظام جمهوری اسلامی ایران منتقل می‌شود و انتقال اطلاعات می‌شود و همین تعاملات باعث می‌شود مواضع کشور ما به خوبی شفاف شود و بفهمند مردم و دولت‌ها که کشور جمهوری اسلامی ایران در راه ترقی و در راه عزت و احترام خودش کار می‌کند و از حق خودش به هیچ وجه پایین نمی‌آید و با پشتوانه مردم و وحدت ملی که در مردم ایجاد شده حرکت می‌کند و این سرمایه، سرمایه بزرگی است اگر می‌بینیم که دولت حتی به اتهامات و اشکالات ناجوانمردانه‌ای که گرفته می‌شود در بعضی از روزنامه‌ها و رسانه‌ها یا پایگاه‌ها و سایتهای اینترنتی منعکس می‌کنند و به آنها توجه نمی‌کند برای اینکه دولت معتقد است باید کار بکند و این فرصت را نباید از دست بدهد و ما وظیفه‌مان است و آن هم به دلیل رهنمودهایی است که مقام معظم رهبری، و رهبر کبیر انقلاب توصیه فرمودند که دولت باید کار بکند و رضایت مردم را به دست بیاورد و در این جهت حرکت کند لذا دولت هیچ وقت وارد مسائل حاشیه‌ای نشده و ان‌شاء الله نخواهد شد. دولت این جریانهای نزاعهای من درآوردی گروههای مختلف را نه قبول دارد و نه واردش خواهد شد. ان‌شاء الله با کار و تلاش و با تبعیت از مقام معظم رهبری و در جهت برآورده کردن مطالبات مردم تلاش خواهد کرد و موفقیت‌های خودش را موفقیت‌های ملت می‌داند و دولت خودش را از جنس مردم می‌داند.
اگر می بینید امروز دولت و در راس آن ریاست محترم جمهوری با یک شیوه خاصی حرکت می‌کند نه به خاطر این دوران خاص بلکه به خاطر رهنمودها و سرمایه‌های آن رهبر کبیر انقلاب اسلامی است ما معتقد هستیم که اگر یک مدیری در جهت تشریفات و ریخت و پاشها و در جهت در واقع چیزهایی که در خلاف جهت نظام حرکت می‌کند مدیر دولت نیست حتی اگر وزیر باشد.
امروز درهر اجلاسی در سطح بین المللی اگر یک اجلاسی برگزار شود یک علم به نام نظام جمهوری اسلامی ایران یک پرچم و یک علم دیگر به نام استکبار جهانی است .امیدواریم به جایی بتوانیم برسیم با هدایت مقام معظم رهبری که جایگاهش را بیشتر مشخص کند و در جهت آزادی و استقلال همه ملتها و کشورها گام برداشته و کمک هم بکند امروز ملت شریف ایران در عمق آفریقا در عمق آسیای شرقی نفوذ دارد عزت دارد. به خاطر ایثارگری‌هایی است که این ملت در طول این 27 سال انجام داده است در واقع این هدایتهایی است که رهبری انقلاب در دوران مختلف انجام داده است در عین حال اگر بتوانیم در این حوزه ادامه بدهیم طبیعتاً ما زمان بیشتری می‌خواهیم و اگر هر کدام را بخواهم باز کنم زمان زیادی را می‌خواهد که در حوصله این جلسه هم نیست.
در حوزه ارتباطات جهشهای بلندی است در شرایط حاضر همین آمار و ارقام را در این استان ملاحظه بفرمایید و من افتخار می‌کنم که این توفیق را پیدا کردم که برای سومین بار در طول یکسال به صورت رسمی در این استان حضور پیدا می‌کنم و شاهد دستاوردها و زحمات کارشناسان عزیز و مدیران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در طول شش ماه گذشته باشم.
این پروژه ها را در حوزه کارشناسان و این چرخ دنده‌ها که به صورت مرتب کار می‌کنند و از نتایج این اقدامات بهره‌مند می‌شوند وقتی پروژه‌ای بهره‌برداری می شود خستگی از تن این عزیزان خارج می‌شود و احساس خوشی به آنها دست می‌آید که از زحماتشان باقیات و صالحیات را به دست آورده‌اند و طبیعتاً آنان شریک هستند در این اقدامات و زمانی که این اقدامات شکل می‌گیرد به شهرداری و وزارت راه نیازمند است. به استانداری نیازمندیم تا یک پروژه شکل بگیرد و به بهره‌برداری برسد. لذا همه عزیزان که دست‌اندرکار این پروژه‌ها بودند تشکر می‌کنم و امیدوارم خداوند توفیق دهد که خدمات بیشتریارایه شود. ما به این بهره‌برداری ها به دید مادی نگاه نمی‌کنیم چون خدمات و تلاشهایی که انجام می‌شود به این امید است که در آن دنیا مورد رحمت الهی قرار بگیریم که قرار می‌گیرد .
از جمله وظایف ما است که واگذاری در تمام شهرها، تلفن ثابت را به روز برسانیم. و خوشحالیم که در این استان این اتفاق افتاد و امروز مدیران استان ادعا کردند همه شهرها از نظر تلفن ثابت به روز هستند و امیدواریم یک روزی هم برسد که در روستاها و یک روز این خبر برسد که همه روستاها صاحب تلفن شده‌اند گرچه در آین بخش نظام جمهوری اسلامی ایران در دنیا سر بلند است از 68 هزار روستایی که در کشور وجود دارد بیش از 50 هزار روستای آن دارای ارتباط هستند ما نداریم در کشورهای همسایه. مطالعه بکنید در کشورهای شبیه خودمان این اتفاق نیفتاده و باید هم در این راه حرکت کنیم و امروز که بانکها به هر دلیل در روستاها راه پیدا نکردند پست بانک این پرچم را در دست گرفته و تصمیم دارد با مخابرات و پست حضور پیدا کند و نفوذ جغرافیایی خود را گسترده‌تر کند به همین دلیل است که بتوانیم آن مطالبات مردم و رهبری که از اسلام نشات گرفته شده است را پاسخ دهیم و امیدواریم خداوند توفیق را به عزیزان بدهد که این موفقیت را کسب کنند.که می‌کنند.
پست از منابع مالی خوبی استفاده نمی‌کند با وجود آنکه یک بنگاه اقتصادی است در سطوح مختلف پست، و این نباید باعث سستی شود. و حتماً باید تلاش را چند برابر کنیم و خوشحال هستیم که در سفرهای استانی که آقای رئیس جمهور با اعضای هیات دولت در سفرها شرکت دارند زمانی که نامه‌ها دریافت می‌شود کمترین شکایات از حوزه مخابرات و پست و پست بانک است. در اردبیل گزارش دادند از 200 هزار نامه‌ای که دریافت شد فقط 167 نامه در مورد ما بود که کارهایش انجام شد و الحمد الله پاسخ دادند و کارهایش را انجام دادند در این حوزه تلاشی چشمگیری صورت می‌گیرد ما اگر در حوزه تلفن همراه این واگذاری انجام شود می‌توانیم نگرانی عمومی را از این بابت برطرف کرد.
با تشکر از اینکه به صحبتهای من گوش دادید برای شما آرزوی توفیق و سربلندی دارم خدانگهدار

۳۰ مهر ۱۳۸۵ ۰۹:۴۷
تعداد بازدید : ۴,۳۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید