اخبار

« به زودی سیم کارت‌های اپراتور دوم زنگ می‌خورد »

آن طور که شواهد امر حکایت می‌کند و درخبرها آمده است ، به زودی در سه شهر بزرگ کشور یعنی تهران، تبریز و مشهد به زودی صدای زنگ سیم کارت‌های اپراتور دوم شنیده خواهد شد.
ورود اپراتور دوم به نوعی پایان انتظار چند ساله مردم کشور است و باید امیدوار بود که دومین اپراتور تلفن همراه کشور تا حدودی بتواند پاسخگوی نیاز گسترده مردم ایران باشد.
ورود ایرانسل به گمان بسیاری با تأخیر همراه است و بروز این شائبه به دلیل اظهارات مدیران ایرانسل است که از ابتدا وعده ورود سیم کارت‌هایشان را در شهریور ماه می دادند.
البته بر هیچ کس هم ایرادی وارد نیست، چرا که طبق گفته‌های رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز سرمایه‌گذاری ایرانسل در اسفند ماه 84 اخذ شده و بر اساس آن برای اجرایی کردن شبکه و به منظور عملیاتی کردن آن، اپراتور دوم 9 ماه فرصت داشت، به این ترتیب هیچ تأخیری در راه‌اندازی این شبکه وجود ندارد و آن‌ها هنوز هم فرصت دارند تا شبکه خود را راه‌اندازی کنند.
اما مدیر عامل کنسرسیوم ایرانسل چندی پیش در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفت: سعی می‌کنیم تا پایان سال جاری دو میلیون سیم کارت 120 هزار تومانی ارایه کنیم و تاکید کرد: برای واگذاری سیم کارت‌های ایرانسل تحت هیچ شرایطی به ثبت نام فکر نمی‌کنیم، زیرا هدف ما واگذاری به روز سیم کارت‌ها است، ضمن این‌که در فاز صفر و اول با توجه به تعداد محدود سیم کارت‌هاباید به روشی برسیم که حق کسی ضایع نشود.
در این خصوص مدیر روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با واحدخبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: ایرانسل بر اساس قرارداد موظف است که تا پایان سال جاری یک میلیون و دویست هزار سیم کارت ارائه کند.
حسام الدین عربزاده گفت : پاسخ به این سوال که آیا آن‌ها می‌توانند تا پایان سال به گفته‌های خود عمل کنند یا خیر را باید از خود مسوولان ایرانسل پرسید.
وی گفت: تاکنون مدیران شرکت ایرانسل از سوی معاونان و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متوجه اخطاری از بابت تاخیر نشده‌اند. اگرهم گلایه‌ای بوده از سوی مجلس شورای اسلامی و رسانه‌ها مطرح ‌شده است.
در هرحال سرانجام به زودی این سیم کارت‌ها به میان مردم خواهد آمد. اما همچنان نکته‌ای مبهم در این خصوص باقیست و آن این است که اپراتور دوم باید تا پایان سال جاری چه تعداد سیم کارت ارایه کند و مساله‌ای هم که باعث بروز این شائبات می‌شود اظهارات ضد و نقیضی است که از سوی مسوولان شاهدیم.

سارا کروبی - کارشناس واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۲۶ مهر ۱۳۸۵ ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۴,۴۴۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید