اخبار

« هدف ما از انجام این مزایده‌ها کسب درآمد نبود»

 با اعلام انجام مزایده شماره‌های رند؛ در رسانه‌ها اخباری منتشر شد که حکایت از درآمد بالای شرکت مخابرات ایران از طریق فروش سیم کارت‌های رند و مرتب داشت.
در حالی که برخی پیش‌بینی می کنند شرکت مخابرات از انجام این مزایده‌ها درآمدی بیش از 500 میلیارد تومان کسب خواهد کرد، عده‌ای معتقدند که استقبالی از سوی مردم برای خرید این سیم کارت‌ها صورت نخواهد گرفت.
بدیهی است ، انتشار چنین اخباری قبل از هر چیز این سوال را در ذهن مخاطبان ایجاد می‌کند که درآمد کسب شده از این مزایده‌ها صرف انجام چه اموری خواهد شد؟
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال به واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید: هدف ما از انجام این مزایده‌ها کسب درآمد نبود و طبیعتاٌ در مورد این نکته که درآمد حاصل از آن صرف چه اموری می شود تصمیمی گرفته نشده است.
مهندس صابر فیضی می‌افزاید: شرکت مخابرات با آگاهی از این موضوع که برخی با روش‌های متفاوت سیم‌کارت‌ها را با قیمت‌های دولتی خریداری می‌کردند و در بازار به چندین برابر قیمت به فروش می‌رساندند، اقدام به برگزاری این مناقصات کرد.
وی تاکید کرد: هدف ما از انجام این مزایده ها در راستای برقراری عدالت بود تا همه علاقمندان این شماره‌ها در یک شرایط مساوی بتوانند صاحب شماره‌های رند شوند.
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران فروش مزایده‌ی املاک سازمانی را نیز در این جهت دانست و گفت: درآمد حاصل از فروش این املاک به صورت وام در اختیار کارکنان قرار خواهد گرفت.
وی معتقد است ، در یک واحد آپارتمانی یک خانوار ساکن است اما با فروش آن و پرداخت وام به تعداد بیشتری از کارکنان کمک خواهد شد.
سارا کروبی - کارشناس واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۲۵ مهر ۱۳۸۵ ۱۴:۵۰
تعداد بازدید : ۴,۲۰۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید