اخبار

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات : زیرساخت های ارتباطی، امنیت تبادل اطلاعات را افزایش می دهد

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات : زیرساخت های ارتباطی، امنیت تبادل اطلاعات را افزایش می دهد
دکتر محمد حسن نامی در مراسم بهره برداری از مراکز داده استان قم در محل استانداری گفت: وزارت ارتباطات در تلاش است تا با فراهم آوردن زیرساخت های ارتباطی از جمله مراکز داده استانی، زمینه لازم به منظور افزایش امنیت اطلاعات را فراهم کند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد حسن نامی در این مراسم ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: زیرساخت های مهیا شده در جهت افزایش آمادگی الکترونیکی کشور است.
وی افزود: آمادگی الکترونیکی به معنی افزایش آگاهی مردم برای حضور در یک شبکه جهانی و آمادگی به منظور ایستادگی برابر هجوم اطلاعات غرب است.
وی خاطر نشان کرد: این امکانات بر اساس برنامه پنجم مهیا می شود و در همین راستا می بایست آموزش الکترونیکی برای همه شهروندان برای تحقق اهداف پیش بینی شده عملیاتی شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که در حال حاضر استکبار در تلاش است با اشراف بر اطلاعات بر همه حاکم شود گفت: با استفاده از بسترهای ارتباطی آماده شده می توان محتواهای تولید شده در کشورمان را به همه جهانیان ارایه کنیم.
وی ادامه داد: تجهیزات مدرن موجود شرایط مورد نیاز استکبار را برای تسلط بیشتر بر جهان آماده کرده اما باید با توسعه ارتباطات و فرهنگ سازی، جریان ارسال اطلاعات را معکوس کنیم.
دکتر محمد حسن نامی اظهار داشت: کشورهای غربی با راه اندازی چندین سایت بزرگ نظیر گوگل ارث و ویکی پدیا در صدد کسب اطلاعات از مردم جهان هستند.
وی تاکید کرد : یکی از از مهمترین مباحث مدیریتی، آگاهی از خواستگاه جامعه است تا از طریق آن بتوانند برای آینده برنامه ریزی کنند و اطلاعات مدنظر خود را از طریق این سایت ها بدست می آورند.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم با ایجاد یک سایت بزرگ و قراردادن اطلاعات و محتواهای ایرانی-اسلامی به زبان های مختلف فرهنگ کشورمان را در اختیار جهانیان قرار دهیم.
این گزارش حاکی است ، مرکز داده استان قم با ارسال یک نامه الکترونیکی از سوی استاندار قم به وزیر ارتباطات مورد بهره برداری قرار گرفت.
۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۷:۲۱
تعداد بازدید : ۱,۶۸۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید