اخبار

رئیس سازمان فناوری اطلاعات: امکانات موجود، قم را به تولید کننده نخست محتوای تبدیل می کند

رئیس سازمان فناوری اطلاعات: امکانات موجود، قم را به تولید کننده نخست محتوای تبدیل می کند
مهندس علی حکیم جوادی در مراسم بهره برداری از مراکز داده استانی قم در محل استانداری گفت: زیرساخت های ارتباطی مناسب در قم ایجاد شده که بهره برداری از مراکز داده استان تکمیل کننده آن ها است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی در این مراسم ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پیش از این تلاش های گسترده ای در خصوص زیرساخت های ارتباطی در استان قم با سرمایه گذاری وزارت ارتباطات صورت گرفته است.
وی افزود در همین راستا، مترواترنت استان قم با تلاش مجموعه وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات، مخابرات استان و اداره کل فناوری اطلاعات استانداری به بهره برداری رسیده است که یکی از کامل ترین مترواترنت ها در کشور محسوب می شود.
وی خاطرنشان کرد، به منظور کامل کردن چرخه زیرساختهای ارتباطی این استان، مرکز داده(دیتا سنتر) به بهره برداری می رسد که امیدواریم استان قم بتواند با بهره گیری از این امکانات به تولید کننده نخست محتوا در سطح کشور تبدیل شود.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: این دیتا سنتر می تواند سرویس و خدمات مناسب را به مصرف کنندگان اطلاعات ارایه دهد و ترافیک اطلاعات در همین استان به چرخه در خواهد آمد.
وی ادامه داد : دیتا سنتر قم این امکان را فراهم می کند تا زمینه استفاده از شبکه ملی اطلاعات در استان ایجاد و خدمات الکترونیکی دولت هر چه بیشتر در این شبکه پیاده شود.
علی حکیم جوادی با اشاره به سند جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم گفت: هم اکنون این امکان وجود دارد تا تمام خدمات الکترونیکی شناسایی شده در قالب سند جامع ict استان پیاده سازی شود و وزارت ارتباطات آمادگی حمایت های لازم در این استان را دارد.
وی تاکید کرد در حال حاضر بسترهای مهیا شده در کشور میزبانی تمام دستگاههای دولتی در داخل کشور انجام می شود که این امر موجب افزایش امنیت، اشتغال ، تسهیلات و خدمات به مردم کشور خواهد شد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۷:۰۵
تعداد بازدید : ۱,۳۴۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید