اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: ابزار ICT زمینه صدور فرهنگ ایرانی – اسلامی را فراهم می کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: ابزار ICT زمینه صدور فرهنگ ایرانی – اسلامی را فراهم می کند
دکتر محمد حسن نامی درز دیدار با رئیس حوزه علمیه قم گفت: در حال حاضر عصر انفجار اطلاعات هستیم و با ابزارهایی که در این عصر در اختیار بشر قرار گرفته است می توان فرهنگ ناب ایرانی – اسلامی را به جهانیان صادر کنیم.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزار ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد حسن نامی در این دیدار ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تجهیزات موجود در این حوزه باعث ایجاد جهان شبکه ای شده و استکبار جهانی در تلاش است تا با بهره گیری از این ابزارها، نفوذ خود را در دنیا گسترده تر کند.
وی افزود:برخی کشورهای غربی در تلاش هستند تا با استفاده از شبکه ای شدن جهان فرهنگ خود را به کشورهای دیگر وارد کنند تا از این طریق بتوانند در سطح جامعه نفوذ کنند.
وی خاطر نشان کرد: می خواهیم با تهیه و تدوین سند پیوست فرهنگی در فضای سایبری کشور با همکاری حوزه و دانشگاه نه تنها از نفوذ غرب جلوگیری کنیم، بلکه زمینه صدور فرهنگ ایرانی – اسلامی را به کشورهای دیگر ایجاد کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: از این طریق می توان جریان ارسال محتوا را به سمت غرب عملیاتی کنیم و معتقدیم این موضوع تاثیر زیادی برای مردم خصوصا مسلمانان جهان خواهد داشت.
وی با اشاره به شبکه ملی اطلاعات گفت: ایجاد این شبکه از جمله مواردی است که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار دارد و به منظور استفاده بهینه از این شبکه نیز باید یک پیوست فرهنگی آماده شود.
دکتر محمد حسن نامی تاکید کرد: برنامه وزارت ارتباطات پس از تهیه پیوست فرهنگی فضای سایبری کشور، تهیه یک پیوست فرهنگی برای شبکه ملی اطلاعات است.
وی ادامه داد می بایست به منظور استفاده از تجهیزات و ابزارهای موجود دراین حوزه متناسب با فرهنگی بومی و تدبیرهای لازم پیش بینی شده و این بسته فرهنگی یکی از تدبیرهای موجود در این بخش محسوب می شود.

۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۷:۰۲
تعداد بازدید : ۱,۳۶۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید