اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: وزارت ارتباطات از شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت الکترونیک حمایت می کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: وزارت ارتباطات از شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت الکترونیک حمایت می کند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری که بین وزارت ICT و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منعقد شد گفت: وزارت ارتباطات و وزارت بهداشت به منظور تقویت شرکت های دانش بنیان با ظرفیت تولیدی و صادراتی در حوزه سلامت الکترونیک از این شرکت ها حمایت خواهند کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد حسن نامی تصریح کرد: هدف از همکاری ما با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کمک به توسعه سلامت و بهداشت در جامعه با توجه به ظرفیت های بالایی است که حوزه ICT می تواند در اختیار این بخش قرار دهد.
وی افزود: تلاش داریم در سایه ایجاد دولت الکترونیک در کشور یکی از مهم ترین شاخصه هایش یعنی سلامت الکترونیکی را رونق دهیم.
وی با بیان این که تعداد دفاتر خدمات ارتباطی در روستاها افزایش یافته است گفت: از ظرفیت این دفاتر برای توسعه شبکه سلامت در روستاها می توانیم بهره ببریم تا روستاییان نیز از طریق این شبکه ارتباطی بتوانند با پزشکان مجرب تماس بگیرند.
وی ادامه داد: ایجاد دولت الکترونیک در واقع به آسایش اجتماعی نیز نیاز دارد و شبکه سلامت در این راه می تواند بسیار موثر باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمایل این وزارتخانه برای ایجاد پژوهشکده سلامت الکترونیک خبر داد و گفت: این پژوهشکده می تواند به طرح پزشک خانواده که چندی پیش آغاز به کار کرده کمک کند.
بر اساس این گزارش در راستای تحقق چشم انداز برای دستیابی به رتبه اول منطقه و همچنین نقشه جامع سلامت کشور مبنی بر ارتقای توانمندی های فناورانه و جهت تجاری سازی فناوری های بومی و حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت الکترونیک این توافقنامه امضا شد.
گفتنی است یکصد میلیارد ریال از منابع کمیته وام وجوه اداره شده وزارت ICT و صندوق پژوهشی وزارت بهداشت به مراکز رشد، شرکت های دانش بنیان و طرح های کلان فناوری و نوآوری مورد حمایت دو وزارتخانه قرار می گیرد.ص

۲۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۷:۰۶
تعداد بازدید : ۱,۵۷۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید