اخبار

تصویب ترازنامه و سود و زیان شرکت پست

تصویب ترازنامه و سود و زیان شرکت پست
ترازنامه و سود و زیان سال 1384 شرکت پست، به تصویب مجمع عمومی صاحبان سهام رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، در این جلسه دکترسلیمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محبیان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، معاونان مدیرعامل، جمعی از مدیران ستادی شرکت پست، نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشورو سازمان حسابرسی حضور داشتند.
به دنبال ارایه گزارش حسابرسی صورت های مالی سال 84 توسط بازرس قانونی شرکت( سازمان حسابرسی)، مجمع عمومی با حضوردکتر سلیمانی به عنوان رئیس مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت پست، تشکیل جلسه داد.
در این جلسه خلاصه ای از فعالیت های هیئت مدیره در طول سال 84 توسط آقای محبیان ارایه شد و اهم اقدامات صورت گرفته و نیز سیاست های  اتخاذ شده به همراه پیشنهاداتی در جهت تسهیل امور به سمع و نظر اعضای مجمع عمومی رسید.
تأمین زیان انباشته شرکت، لزوم اصلاح تعرفه های پستی که چند سالی است ثابت مانده و یکی از مهم ترین دلایل زیان دهی شرکت بوده است، ضرورت استفاده از خدمات بخش غیر دولتی، بسترسازی لازم برای توسعهIT در پست و همترازی پرداخت های پرسنلی کارکنان در سطح تمام شرکت های تابعه وزارت از اساسی ترین پبشنهادات مطرح شده در این جلسه بود.
در ادامه مقدوری نماینده وزارت امور اقتصادی و دارایی با تقدیر از راه اندازی سیستم قیمت تمام شده مرسولات پستی، از شرکت پست به عنوان تنها شرکت دولتی که در شرایط استثنایی و با گستردگی زیادی که دارد توانسته است به این سیستم دست یابد نام برد و توسعه این سیستم توسط سعیدی نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مورد تأکید قرار گرفت.
همچنین گزارش بازرس قانونی شرکت در مورد رسیدگی به صورت های مالی سال گذشته قرائت شد و توضیحات تکمیلی از سوی جوادی عضو هیئت‌مدیره، ذیحساب و مدیرکل امور مالی و برخی مدیران ستادی ارایه گردید.
در پایان نیز مجمع به اتفاق آرا و با تأکید بر رفع پاره ای از مشکلات مطروحه صورت های مالی مزبور را تصویب کرد.
لازم به ذکر است مجمع عمومی عادی برای تصویب صورت های مالی شرکت هر سال یکبار تشکیل جلسه می دهد و برای سایر اموری که تصمیم گیری آن به عهده مجمع عمومی باشد جلسه فوق العاده برگزار می شود.

همچنین برابر دستور کار تعیین شده مجمع عمومی برای اتخاذ تصمیم در مورد برخی از مصوبات هیئت مدیره جلسه فوق العاده تشکیل داد و طی آن،  کلیات اصلاحیه بودجه سال 85، معاوضه عرصه دفتر پستی مرزن آباد چالوس با یک هزار متر زمین در جاده کلاردشت،  تقویت موجودی حساب های صندوق پس انداز کارکنان و فروش عرصه دفتر قدیمی پست حسن آباد یا سوگند کردستان به تصویب رسید.

لازم به ذکر است در این جلسه  مقرر شد ظرف حداکثر دو هفته پرداخت های رفاهی شرکت از سوی نمایندگان مجمع، بررسی و مصوبه لازم صادر شود.

انتهای پیام

۱۹ مهر ۱۳۸۵ ۱۰:۱۲
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴,۲۴۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید