اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:آماده همکاری با دانشگاه تهران برای راه اندازی سیستم عامل بومی داخلی هستیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:آماده همکاری با دانشگاه تهران برای راه اندازی سیستم عامل بومی داخلی هستیم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم امضای توافق نامه همکاری به منظور ارتقای توانمندی های فناورانه و تجاری سازی فناوری های بومی و حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور راه اندازی سیستم عامل بومی داخلی با دانشگاه تهران همکاری خواهد کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمدحسن نامی اظهار داشت: دانشگاه تهران از ظرفیت های علمی بالایی برخوردار است و وزارت ارتباطات خواهان استفاده از این توانمندی می باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تجهیزاتی که به لحاظ امنیتی اهمیت دارد باید در داخل کشور تولید شود.
وی با بیان این که سایت بصیر درارایه توانمندی ها و دستاوردهای داخلی راه اندازی خواهد شد گفت: باید نرم افزارهای مورد نیازمان را نیز در داخل تولید کنیم.
بر اساس این گزارش ، به منظور تحقق اهداف چشم انداز برای دستیابی به رتبه اول منطقه و همچنین نقشه جامع علمی کشور مبنی بر ارتقای توانمندی های فناورانه و جهت تجاری سازی فناوری های بومی و حمایت از شرکت های دانش بنیان این توافقنامه بین معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بسته شد..
بر اساس این توافق نامه بیست میلیارد تومان از منابع کمیته وام وجوه ا داره شده وزارت ارتباطات به شرکت های دانش بنیان و طرح های کلان فناوری و نوآوری مورد حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تعلق می گیرد.
لازم به ذکر است در این مراسم همچنین وزارت ارتباطات تفاهم نامه همکاری به منظور راه اندازی پژوهشکده ICT و راه اندازی سیستم عامل بومی در دانشگاه تهران انعقاد کرد.
۲۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۲۷
تعداد بازدید : ۱,۴۱۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید