اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: انتخابات در بستر شبکه ملی اطلاعات صورت گرفت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: انتخابات در بستر شبکه ملی اطلاعات صورت گرفت
دکتر محمد حسن نامی در بازدید از مرکز کنترل شبکه noc همراه اول گفت: برای نخستین بار در کشور، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر، در بستر شبکه ملی اطلاعات و همراه اول به عنوان یکی از زیرساخت های این شبکه، در یک فضای امن و سریع برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد حسن نامی در این بازدید ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: شبکه همراه اول یکی از بزرگترین شبکه های ارتباطی کشور است که در انتخابات اخیر توانست بسترهای لازم برای ایجاد یک انتخابات امن و سریع را فراهم سازد.
وی ادامه داد: در آینده نزدیک شاهد حضور نسل های سوم و چهارم ارتباطی از سوی اپراتورها خواهیم بود و اپراتور اول نیز در این راستا توانمندی های خود را عرضه خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در انتخابات برگزار شده از تجهیزات و زیرساخت های تولید داخلی استفاده شده تصریح کرد: 71 هزار نقطه اخذ رای از زیرساخت های ICT استفاده کرده است.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم بعد از پایان دوره انحصار اپراتور سوم، سایر اپراتورها نیز بتوانند نسل های سوم و چهارم را ارایه دهند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تدوین پیوست فرهنگی تصریح کرد: تا چهار ماه آینده این پیوست تهیه و به شورای عالی فضای مجازی ارایه می شود که یکی از اولویت های آن، امکان تماس تصویری اپراتور سوم تلفن همراه است.
بر اساس این گزارش، در ادامه این بازدید، وحید صدوقی مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار گفت: برای ارایه خدمات دولت الکترونیکی، بسترهای لازم را همراه اول ایجاد کرده و در اولین آزمایش، در انتخابات اخیر توانستیم ظرفیت های خود را به نمایش بگذاریم.
وی افزود: فناوری "USSD" در این انتخابات مورد بهره برداری قرار گرفت و باعث شد ارتباطات امن، بسیار سریع و با کمترین خطا برقرار شود.
وی در ارتباط با تجهیزات بومی که در شرکت ارتباطات سیار مورد استفاده قرار می گیرد نیز گفت: در حال حاضر میزان قابل توجهی از تجهیزات مورد استفاده در شبکه همراه اول از تولیدات داخلی است.
۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ۱۵:۴۵
تعداد بازدید : ۱,۶۹۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید