اخبار

« شرکت مخابرات ایران، در راه گسست از دولت وپیوند با مردم»

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در گفت وگو با خبر گزاری فارس از تلاش این وزارت برای آماده کردن مقدمات واگذاری شرکت های زیر مجموعه مخابرات ایران خبر داد وگفت : سال آینده عملیات واگذاری شرکت مخابرات ایران آغازخواهد شد.
در این راستا از مدیر عامل شرکت مخابرات ایران کم وکیف وچگونگی آماده سازی مقدمات را برای رسیدن به این مهم جویا شدیم. وی در پاسخ به خبرنگار سایت وزارت گفت : تک تک شرکت ها وارد بورس نمی شوند، چرا که اگر بخواهیم از این طریق شرکت‌ها را وارد بورس کنیم، زمان بسیار طولانی صرف خواهد شد.
مهندس صابر فیضی در خصوص تعیین وضعیت شرکت ارتباطات زیر ساخت نیز گفت: این شرکت باید دولتی باقی بماند ازاین رو می تواند مستقل از شرکت مخابرات ایران عمل کند
وی از ورود 80 درصد از سهام شرکت مخابرات ایران به بورس خبر دادو گفت : شرکت مخابرات ایران مالک وصاحب اصلی تمام شرکت هاست، البته برای انجام این حرکت نیاز به دو مصوبه از سوی هیات دولت داریم که با هماهنگی آنان بتوانیم کار را زودتر انجام دهیم، مهندس شجاعی برهان نیز برای هماهنگی با دولت به عنوان مشاور از سوی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات تعیین شد.
وی تاکید کرد :تنها سهام شرکت مخابرات ایران وارد بورس می شود پس از آن نیز شرکت ها از قانون نظام هماهنگ پرداخت وقوانین دولتی خارج شده وبعد ازتعیین ساختار، بحث پرسنلی و سایر مسایل مطرح می شود.
وی در پایان پیش بینی کرد که تا سال آینده عملیات واگذاری شرکت مخابرات ایران به بورس آغاز شود.
اما خصوصی شدن شرکت ارتباطات سیار که دومین شرکت سودده دولتی است را می توان به فال نیک گرفت چرا که با اجرایی شدن این عملیات به طور قطع می توان در انتظار یک بازار رقابتی وفعال بود که به سود مردم ومصرف کنندگان باشد.

سارا کروبی- کارشناس واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۱۷ مهر ۱۳۸۵ ۱۴:۴۲
تعداد بازدید : ۴,۲۹۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید