اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:باید از امکانات مجموعه برای توسعه پست استفاده شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:باید از امکانات مجموعه برای توسعه پست  استفاده شود
باید از امکانات مخابرات و پست بانک برای توسعه پست استفاده کنیم و با تدابیر خاص، امکانات و تجهیزات مورد نیاز این حوزه را در بخش‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری تامین کنیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد سلیمانی در مراسم روز جهانی پست با بیان این مطلب گفت:باید نیازهای حوزه پست را بررسی و دسته‌بندی کنیم و مواردی را که در داخل مجموعه قابل حل است، مرتفع و دیگر موارد را به مراجع ذی‌ربط ارجاع دهیم.
وی افزود: ارائه سرویس‌های متنوع برای شرکتی مثل پست اجتناب ناپذیر است و این شرکت باید سرویس‌های خود را متنوع کند.

وی خاطر نشان کرد:سرنوشت پست با تجارت الکترونیکی گره خورده است و شرکت پست باید در این حوزه برنامه‌ریزی کرده و جایگاه خود را تعیین کند.

وی تاکید کرد:  شرکت پست باید در بخش زیر ساخت و ارائه خدمات حوزه تجارت الکترونیکی برنامه‌ریزی کرده و موقعیت خود را تثبیت کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: موفقیت‌های پست مرهون زحمات گذشتگان است و حفاظت از این دستاوردهای گرانقدر و همچنین توسعه و ارتقای آن‌ها از جمله وظایف ما در شرایط کنونی است. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: شرکت پست در امور فرهنگی، تجارت و حمل و نقل بسیار تاثیرگذار است و در صورت اجرای هماهنگ و به موقع برنامه‌ها بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
وی درباره فعالیت بخش خصوصی در این حوزه گفت: باید با حمایت خاص و حرکت چند جانبه دولت، مجلس و قوه قضائیه، علاوه بر فراهم آوردن ساختارهای لازم به منظور انجام کارهای بزرگ، برای رشد بخش خصوصی در این حوزه تلاش بیشتری صورت گیرد.
وی افزود: سرمایه‌گذاری در این حوزه باید توسط بخش خصوصی و دولتی انجام شود و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 40 درصد از این سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی و بقیه از سوی دولت انجام خواهد شد. 
دکتر سلیمانی اظهار داشت: شرکت پست باید با انجام کارهای پژوهشی، نیازهای آتی خود را تعریف کرده و آن‌ها را در قالب یکسری پروژه واگذار کند تا بتواند به اهداف خود در زمان مقرر برسد. 
وی خاطر نشان کرد: طی یک سال گذشته فعالیت‌های شرکت پست، رشد صعودی داشته است و این شرکت به خوبی توانسته از بستر تحولات تکنولوژیکی استفاده کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اهانت رسانه‌های غربی به دین اسلام گفت: کسانی که ادعای حقوق بشر و آزادی دارند به پیامبر اعظم جسارت می‌کنند و این بیانگر نوید فروپاشی نظام سلطه است. چون زمانی که نظامی از منطق خارج می شود زمینه نزول و سقوط آن فراهم می‌شود.
وی افزود: ملت ایران این افتخار را دارد که هیچگاه در طول تاریخ تهاجمی را برای ایجاد سلطه آغاز نکرده و همواره فرهنگ و تمدن را منتشر ساخته است.
انتهای پیام

۱۸ مهر ۱۳۸۵ ۱۲:۱۹
تعداد بازدید : ۲,۵۶۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید