اخبار

مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت پست: انسان غیرمتخصص کارکردی ندارد

مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت پست: انسان غیرمتخصص کارکردی ندارد
در میان مدیرانی که در طول سالهای اخیر افتخار آفرین بوده اند و به درجات بالای علمی و فرهنگی دست یافته‌اند به سراغ بهادر ایرانی مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شرکت پست رفتیم که به خاطر زحمات بی دریغش در سمت سابق (معاون مدیر کل معاونت توسعه وامور پشتیبانی وزارت) به عنوان مدیر نمونه ملی جشنواره شهید رجایی انتخاب شده است.

– لطفا خود را معرفی کنید.
بهادر ایرانی، متولد سال 1337
دارای مدرک کارشناسی فیزیک و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی (گرایش سیستم‌ها)
- چند سال سابقه کاری دارید (درچه سمت‌ها و در کدام بخش‌ها)
کل سوابق 25 سال؛ در شرکت‌های مخابرات ایران و استان خوزستان و 8 سال هم در وزارت‌خانه مشغول بوده‌ام و در حال حاضر در شرکت پست هستم. ضمن ان‌که نماینده‌ی کارکنان وزارت در شورای تحول اداری در سال 84 نیز بوده‌ام.
- مهمترین دلیلی که به نظر خودتان باعث شد تا به عنوان مدیر نمونه انتخاب شوید، چیست؟
به موارد خاصی نمی‌‌توانم اشاره کنم؛ اما معتقدم، اگر فردی در وهله‌ی نخست وظایف خود را به نیکویی بشناسد و در وهله‌ی دوم به این وظایف خوب عمل کند، موفق خواهد شد. البته منظور، وظایف عام و جامع‌الشمول مانند وظایف دینی و مذهبی، وظایف خانوادگی، وظایف اداری و ... است.
- نقش سابقه‌ی کار را در انتخاب خود چقدر مؤثر می‌دانید؟
کسب تجربه، یکی از مولفه‌های اصلی در موفقیت‌ها است. این قاعده‌ی کلی در توفیقات اداری نیز صادق است؛ بنابراین تجربیاتی را که در طول خدمت کسب نموده‌ام، عامل مهمی در انتخاب خود می‌دانم.
- نقش تخصص را در افزایش کارکرد نیروی انسانی تا چه میزان موثر می‌دانید؟
جهان امروز، جهان تخصص است و شتاب فزاینده‌ای را در جهت تخصصی‌تر شدن می‌پیماید و انسان غیرمتخصص اصولاً کارکردی ندارد که بتوان کاهش یا افزایش برای آن متصور بود. این متخصصان هستند که می‌توانند کارکرد خود را افزایش دهند.
- جشنواره‌ی شهید رجایی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
هر اقدام و حرکتی که ایجاد انگیزه نموده و موجبات تحرک و تلاش را فراهم آورد، مثبت و باارزش است. جشنواره شهید رجایی نیز با چنین هدفی ایجاد شده و به نظر می‌رسد رقابت سالمی را به وجود آورده و از این رو مثبت و سازنده است. رشد کیفیت و بهبود آن نیز در گرو مطالعات و بررسی کارشناسی است که هم از طریق دستگاه‌های اجرایی و هم از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید دنبال شود.
انتهای پیام

۱۷ مهر ۱۳۸۵ ۱۰:۲۸
تعداد بازدید : ۶,۷۱۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید