اخبار

دکتر محمد حسن نامی: فناوری اطلاعات و ارتباطات بهترین بستر برای فرهنگ سازی است

دکتر محمد حسن نامی: فناوری اطلاعات و ارتباطات بهترین بستر برای فرهنگ سازی است
دکتر محمد حسن نامی در مراسم امضای توافق نامه در دانشگاه شهید بهشتی گفت: فناوری اطلاعات و ارتباطات بهترین بستر ممکن را برای فرهنگ سازی و مبارزه با کشورهای استکباری ایجاد کرده است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد حسن نامی در مراسم امضای توافق نامه در دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اهمیت تولید محتوا در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهارداشت: نحوه کسب اطلاعات در دنیای امروز تغییر کرده است به گونه ای که شاهد هستیم جوانان امروز کمتر از قبل اطلاعات خود را از طریق خواندن کتاب کسب  و بیشتر آنان از نرم افزار استفاده می کنند که این لزوم تقویت نشر الکترونیک را در کشور نشان می دهد.
وی در ادامه با بیان این که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیم دارد در با دانشگاهها همکاری داشته باشد افزود: باید بتوانیم دانشگاهها را در چتر حمایت خود قرار دهیم.
وی در خصوص فرصت های شغلی که صنعت ICT می تواند در کشور ایجاد کند؛ گفت: این حوزه با توجه به پتانسیل های بالایی که در اختیار دارد می تواند تا 8 میلیون فرصت شغلی جدید در کشور ایجاد کند.
دکتر نامی افزود: ورود نسل چهارم مخابراتی به کشور با کمک دانشگاهیان موثر خواهد بود بر همین اساس با ورود این نسل پیشرفته هر تلفن همراه نیازمند یک گیگ پهنای باند خواهد بود.
وی بر نقش فناوری اطلاعات در تحول شبکه بانکداری در کشور تاکید کرد و گفت: همکاری های وزارت ارتباطات با بانک های خصوصی و دولتی افزایش می یابد.
بر اساس این توافق نامه مقرر شد تا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعدادی از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه فضای مجازی را مورد حمایت قرار دهد.۲۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۴:۴۴
تعداد بازدید : ۱,۲۵۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید