اخبار

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:دو پروژه بزرگ عمرانی در فرودگاه پیام افتتاح شد

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:دو پروژه بزرگ عمرانی در فرودگاه پیام افتتاح شد
دو پروژه توسعه اپرون(پارکینگ هواپیما در فضای خارج از آشیانه) و تاکسیوی ارتباطی با حضور دکتر محمد حسن نامی و با کارفرمایی شرکت خدمات هوایی پیام افتتاح شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دکتر نامی دراین مراسم، در خصوص ظرفیت های بالقوه این فرودگاه گفت: با بهره برداری ازتاکسی وی دوم فرودگاه پیام،این فرودگاه به یکی از مجهزترین فرودگاههای کشور تبدیل شده است.
وی با بیان این که درحال حاضر با این ظرفیت فرودگاه پیام آمادگی کامل برای پذیرش هرنوع هواپیما را دارد، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های این شرکت ومنطقه ویژه اقتصادی پیام راه اندازی شهرICT در فرودگاه ومنطقه ویژه اقتصادی پیام از اولویت های دیگربرنامه های وزارت ارتباطات است .
دکتر نامی همچنین درجلسه ایی که با حضور معاونین ومدیران وزارت ارتباطات واعضائ هیئت مدیره شرکت پیام برگزار شد، در جریان کلیات راه اندازی این دو پروژه قرار گرفت.
کاپیتان قادری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی ومنطقه ویژه اقتصادی پیام نیز طی سخنانی موقعیت فرودگاه پیام رابا توجه به امتیازات منحصر به فردش در منطقه حساس وارزنده خواند.
مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام همچنین با اشاره به رشد سرمایه گذاری در این منطقه و استان البرز به توسعه صادرات غیر نفتی وترانزیت کالا در این منطقه تاکید کرد.
براساس این گزارش، توسعه اپرون با رده فرودگاهی F صورت گرفته است که بر همین اساس سطح بتنی آن65 هزار متر مربع و سطح بارانداز اپرون 15 هزار متر است.
از دیگر مشخصات پروژه اپرون می توان به سطح شولدر و استریپ آن اشاره کرد که 56 هزار متر مربع است.
لازم به ذکر است، پروژه تاکسیوی ارتباطی نیز از دیگر پروژه های افتتاح شده در فرودگاه پیام بوده که با رده فرودگاهی F مختص هواپیما های پهن پیکر با عرض بال 65 تا 80 متر می باشد.
از ویژگی های این پروژه عمرانی می توان به سطح آسفالت تاکسیوی و شولدرها 20 هزار و 400 متر مربعی و سطح استریپ 20 هزار متر مربعی آن اشاره کرد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۱,۱۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید