اخبار

با همکاری سازمان پژوهش ها وزارت ارتباطات آماده دریافت پژوهش های حوزه ict از سراسر کشور است

با همکاری سازمان پژوهش ها وزارت ارتباطات آماده دریافت پژوهش های حوزه ict از سراسر کشور است
با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت ارتباطات آماده دریافت پژوهش های این حوزه در سراسر کشور است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت، دکتر محمد حسن نامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم انعقاد تفاهم نامه ایجاد پژوهشکده "مخابرات و فناوری ماهواره" بیان داشت: اهمیت پژوهش بر کسی پوشیده نیست و موضوعات بی شماری برای تحقیق در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود دارد که نیاز به کار جدی تر در این حوزه احساس می شود.
وی افزود: می توان با استفاده از ظرفیت های سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی، موضوعات و طرحهای تحقیقاتی را در این حوزه ساماندهی کرد و با هدایت محققان، زمینه تحقیق آنان را آماده نمود.
وی در بخش دیگر سخنانش، در زمینه استفاده از اینترنت خاطر نشان کرد: 64 درصد استفاده از اینترنت علمی، 30 درصد تجاری و پنج تا هفت درصد استفاده مجرمانه می شود که باید برای آن راهی پیدا کرد و در این زمینه تحقیقات جدی انجام داد.
دکتر نامی تاکید کرد: از ثمره پژوهش باید به بهترین نحوی استفاده کرد تا بتوان در تولید ثروت و توسعه کشور از آن بهره مند شد بنابراین باید در این جهت کار ها پیش بروند.
دکتر براری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم گفت: هدف از امضای این تفاهم نامه، توسعه کسب و کار در حوزه ICT و ماهواره است، لذا، باید به اقتصاد، مدیریت و حقوق ICT توجه بیشتری شود تا منجر به یک بازار مناسب و مطلوب شود.
وی اظهار داشت: 6 تا 8 میلیون اشتغالزایی در حوزه ICT و IT دور از انتظار نیست. بنابراین باید تلاش کنیم هماهنگی و بسترسازی لازم در این خصوص انجام شده و فضا را آماده کنیم که این مهم به تحقق بپیوندد.
وی افزود: در استانها پژوهشکده هایی در حال ایجاد است که به رشد و شکوفایی در این حوزه و در حوزه بازیهای رایانه ای کمک می کند.
دکتر براری خاطر نشان ساخت: انشاء ا... با فضایی که به کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوجود آمده است گامهای بلندتری در این زمینه برداشته شود.

۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۵:۴۱
تعداد بازدید : ۱,۲۴۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید