اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:ایجاد پژوهشگاه ICT در دانشگاه های کشور از برنامه های وزارت ارتباطات است

ایجاد پژوهشگاه ICT در دانشگاه های کشور یکی از برنامه های وزارت ارتباطات است و آمادگی داریم، برای ایجاد آن در برخی دانشگاه ها حمایت کنیم.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد حسن نامی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه قم با پژوهشگاه ICT و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم، ضمن بیان این مطلب افزود: باید زمینه توسعه به ویژه زیرساخت های لازم در حوزه اینترنت و ارتباطات در شهرستان قم به لحاظ وضعیت حوزه و دانشگاه فراهم شود.
وی اظهار داشت: مقام عظمای ولایت روی شبکه ملی اطلاعات توجه خاص دارند، لذا بر اساس قانون پنجم توسعه که باید این شبکه را تکمیل کنیم در تلاش هستیم هر چه زودتر آن را به نتیجه برسانیم.
دکتر نامی با اشاره به اعلام سازمان بهره وری جهانی مبنی بر توسعه صنایع ایران به موجب رشد ICT در کشور خاطر نشان ساخت: ICT در تمامی حوزه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نظامی تاثیرگذار است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: خوشبختانه ضریب نفوذ تلفن در استان به ویژه شهر قم از وضعیت قابل قبولی برخوردار است.
وی همچنین قم را قطب علمی شیعه برشمرد و تاکید کرد: باید در این استان تلاش در زمینه توسعه زیرساخت های ICT بیش از جاهای دیگر صورت گیرد.
دکتر نامی در ادامه با اشاره به سفرهای استانی افزود: در تمامی استانها سعی کردیم بیشتر متوجه دانشگاه ها که مراکز تولید علم هستند شویم.
وی ایجاد پژوهشگاه ICT در دانشگاه های کشور را یکی برنامه های وزارت ارتباطات دانست و تصریح کرد: در صددیم با حمایت وزارت ارتباطات، به ایجاد پژوهشگاه ICT در برخی دانشگاه ها اقدام کنیم.
وزیر ارتباطات با اشاره به تولیدات علمی شهر قم، افزود: باید یک سایت ایجاد کنیم تا تولیدات علمی فاخر در آن قرارداده شود، چرا که اگر این کار را نکنیم تاثیرگذاری ما بر جهان آنگونه که باید باشد، نخواهد بود. لذا ضروری است به سرعت کار کرد و از تمام امکانات دانشگاه ها استفاده نمود.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: حاکمیت استکبار جهانی در حوزه ارتباطات بین ملتها باعث اعمال اراده آنها شده است لذا با توجه به این که، قطب علمی شیعه در قم قراردارد، باید از این پتانسیل علمی در جهت هدایت جهانی بهره برد.

انتهای خبر
۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۳
تعداد بازدید : ۸۵۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید