اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار شد: تولید تجهیزات مورد نیاز با استفاده از متخصصان داخلی

می بایست حداکثر تجهیزات مورد نیاز در حوزه ICT در داخل کشور و با بهره گیری از توان و استعدادهای متخصصان و اندیشمندان کشورمان تولید شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد حسن نامی در مراسم امضای تفاهم نامه میان دانشگاه شاهد و پژوهشگاه ICT ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: باید با انجام حمایت های لازم، داده های اطلاعاتی موجود در دانشگاه ها به محصول تبدیل شود.
وی افزود: به منظور صدور ارزش های انقلاب به جهانیان می بایست از دانشگاه ها استفاده کنیم و یکی از ابزارهای توسعه ICT، دانشگاه ها هستند.
دکتر محمد حسن نامی ایجاد پژوهشگاه ICT در برخی از دانشگاه های کشور را یکی برنامه های وزارت ارتباطات دانست و تصریح کرد: دانشگاه ارومیه یکی از این دانشگاه ها بود که مقرر شد با حمایت وزارت ارتباطات، نسبت به ایجاد دانشگاه ICT اقدام کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: دانشگاه شاهد یکی از دانشگاه هایی است که می تواند نقش بسیار مهمی در توسعه ICT و همچنین تربیت نیروی انسانی متخصص ایفا کند و در همین راستا وزارت ارتباطات از ایجاد پژوهشگاه ICT در این دانشگاه حمایت می کند.
وی ادامه داد: بهره برداری از آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات بی سیم باند پهن یکی از اقدام های صورت گرفته در این راستا است که در آینده به عنوان بخشی از پژوهشگاه ICT این دانشگاه فعالیت خواهد کرد.
دکتر محمد حسن نامی با اشاره به ارزش افزوده سرمایه گذاری در حوزه ICT گفت: یک دلار سرمایه گذاری در حوزه ICT موجب صرفه جویی سه دلاری در انرژی، حدود دو دلاری در محیط زیست و 7/6 دلاری در وقت مردم می شود.
این گزارش حاکی است، در این مراسم علاوه بر امضای تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه ارتباطات و دانشگاه شاهد، آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات بی سیم باند پهن نیز به بهره برداری رسید.
۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۴
تعداد بازدید : ۸۷۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید