اخبار

برنامه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی در دوره جدید

هوالعزیز
با توجه به ظرفیت بالا و رشد فزاینده ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهان و ایران، این فناوری، به قول بزرگان این حوزه به طلایه دار تمامی حوزه ها تبدیل شده و روابط عمومی و اطلاع رسانی نقش موثری در خصوص سرعت بخشیدن به معرفی و ارائه این دستاوردها در این عرصه، با استفاده از شیوه های مناسب و نوین دارد و می توان با بهره گیری از توان نیروهای موجود، جایگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را بیش از پیش ارتقاء داد.
معتقدم روابط عمومی مجموعه ای از اقدامات و تلاش های آگاهانه، سنجیده و برنامه ریزی شده به منظور جلب مشارکت عمومی، هم افزایی و کسب تفاهم متقابل بین یک سازمان و گروه های مورد نظر آن سازمان است.
بر همین اساس و به منظور انجام يک اقدام اصولی و ماندگار، برنامه ریزی هدفمند را به عنوان یکی از ارکان روابط عمومی (افزون بر تحقیق و برقراری ارتباط) می دانم و معتقدم این موضوع باید در روابط عمومی کارآمد به عنوان یک اصل بنیادی مورد توجه قرار گیرد.
در این راستا، با همفکری و استفاده از عقل جمعی تلاش خواهیم کرد تا برنامه های متعددی را برای رسیدن به اهداف مورد نظرمان تدوین و اجرا کنیم. روابط عمومی وزارت همواره کارهای شایسته و اثرگذاری را در طول سالهای گذشته داشته و گاهاً در زمره روابط عمومی های برتر نیز قرار گرفته است.
ما نگاه جدیدی به روابط عمومی داریم و تلاش خواهم داشت از فنون مختلف اطلاع رسانی نوین بهره مند شویم. در روابط عمومی وزارت نقش فیلم و تصویر کم رنگ بوده و تلاش داریم تا بتوانیم با زبان فیلم به خصوص مستندسازی خواسته و اهداف خودمان را به افکار عمومی منتقل نمائیم.
ما با ایجاد اتاق فکر در تلاش هستیم تا بتوانیم خوراک رسانه ای و فناوری اطلاعات مخاطبان خود را افزایش و با کیفیت کنیم.

و امّا مهمترین برنامه های این مرکز:
1- جمع آوری و تمرکز اطلاعات و اخبار مربوط به فعالیتها، اقدامات، طرحها و برنامه های وزارتخانه، به منظور تنظیم سیاستهای خبری، تبلیغاتی و اجرای طرحهای انتشاراتی و آماده کردن اذهان عمومی با توجه به خط مشی
2- ارتباط مستمر و هدفمند و سازنده با جراید و رسانه های نوشتاری، دیداری و شنیداری
3- برگزاری ملاقات عمومی وزیر با شهروندان
4- برگزاری مصاحبه و نشست های خبری و میزگردهای کارشناسی با رسانه ها به منظور معرفی عملکرد وزارتخانه به اقشار مختلف جامعه
5- برقراری ارتباط با سایر سازمانهای دولتی و غیر دولتی به منظور حضور اهداف وزارتخانه
6- برپایی مراسم گوناگون به منظور تکریم از کارکنان زحمتکش وزارتخانه
7- برپایی نمایشگاههای مختلف به منظور انعکاس عملکرد وزارتخانه به جامعه
8- انتشار نشریه داخلی
9- تهیه بولتن تحلیل محتوایی اخبار بصورت توصیفی و مقایسه ای
10- تعامل با رسانه ملی به منظور مشارکت در برنامه سازی و تهیه مستندهای تلویزیونی در راستای اهداف وزارتخانه و تنویر افکار عمومی
11- تهیه و تدوین اخبار، بیانیه ها، اطلاعیه ها، آگهی ها و پیامهای وزارتخانه، شرکت ها و سازمانهای تابعه
12- تهیه عکس و فیلم از فعالیت های وزارتخانه
13- توجه به امر آموزش در زیر مجموعه های روابط عمومی
14- برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری ویژه مناسبت های سال، شامل انشاء، نقاشی، داستان کوتاه و ... برای کارکنان و اعضاء خانواده آنان
15- جشنواره انتخاب برترین روابط عمومی های تابعه
16- توسعه سایت روابط عمومی وزارتخانه و گسترش ارتباط با کارکنان
در پایان با تشکر از حسن توجه وزیر محترم، از خداوند منان خواهانم تا بنده را در راه رسیدن به اهداف متعالی وزارتخانه یاری فرمایید.

۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۶:۴۹
تعداد بازدید : ۱,۰۰۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید