اخبار

«جوانان ایرانی در اجلاس جهانی ITU حضور دارند»

از میان جوانانی که از 150 کشور منتظر حضور در اجلاس جوانان اتحادیه بین المللی مخابرات در ماه دسامبر در هنگ‌کنگ هستند دو جوان ایرانی نیز حضور دارند.
مهندس پورنگ‌نیا در گفت‌وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: نمایندگانی از ایران برای حضور در اجلاس جوانان (ITU) اعلام آمادگی کردند، ما نیز با مکاتباتی که با برگزارکنندگان این اجلاس داشتیم، لیست نامزدها را برای آنها ارسال کردیم.
وی افزود: از میان کاندیداهایی که برای شرکت در این اجلاس اعلام آمادگی کرده‌ بودند برگزار کنندگان اجلاس جوانان (ITU) دو نفر از ایران را انتخاب کردند که این دو نماینده ماه دسامبر در شهر هنگ ‌کنگ برای شرکت در اجلاس حاضر می‌شوند.
مدیر کل دفتر امور بین الملل وزارت ارتباطات تصریح کرد: این پنجمین سالی است که به طور متوالی اجلاس جوانان اتحادیه بین المللی مخابرات به منظورجذب دانشجویان ممتاز دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.
به گزارش یکی از رسانه‌ها طبق اعلام اتحادیه جهانی مخابرات، دانشجویان و جوانانی که تاکنون از این طریق جذب شده‌اند در حال حاضر در بخش‌های حرفه‌ای ICT مشغول به کار شده‌اند.همچنین سفیران جوان ITU به عنوان گزارش دهندگان جوان مسئولیت توزیع عکس، مقالات و تشریح فعالیت‌های اجلاس را بر عهده دارند.
با تشکیل اتحادیه بین المللی مخابرات، اجلاس جوانان توانست مردان و زنان دانشگاهی از کشورها و نواحی شرکت کننده در این رویداد شش روزه را تشویق به تشکیل شبکه جهانی جوانان و انتشار اطلاعات کند. انتخاب هر کدام از شرکت‌ کننده‌ها بر اساس مقالات پذیرفته شده در کمیته مشورتی اتحادیه بین المللی مخابرات در مورد بکارگیری ICT در بهبود شرایط زندگی مردم سراسر دنیا است.
امید است در سالهای آتی شاهد حضور چشم‌گیرتر جوانان میهن مان در چنین اجلاس‌هایی باشیم.آرزویی که نیازمند برنامه ریزی و تعامل بیشتر مسوولان با جوانان است.

سارا کروبی - کارشناس واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۱۰ مهر ۱۳۸۵ ۱۴:۲۳
تعداد بازدید : ۴,۱۸۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید