اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: تثبیت جایگاه استراتژیک ایران با توسعه ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: تثبیت جایگاه استراتژیک ایران با توسعه ارتباطات
با توجه به موقعیت ژئوپلیتیک و استراتژیک کشورمان ، توسعه ارتباطات می تواند در ثبت این جایگاه نقش ویژه ای داشته باشد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دکتر محمد حسن نامی در مراسم افتتاح پروژه های زیرساختی کشور ، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: از یک سو با بخش های شمالی کشور  در قلب جهان قرار دارد و از سوی دیگر تنگه هرمز به عنوان یکی از مهم ترین check point های دنیا در اختیار ایران قرار دارد.

وی افزود: نقاط check point  به نقاطی گفته می شود که بیش از 65 درصد از تجارت جهانی از آنجا انجام می شود و نقطه جایگزینی  نیز ندارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: این جایگاه استراتژیک نشان دهنده اهمیت توسعه ارتباطات به عنوان پیشران همه حوزه ها از جمله حوزه های سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی است.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت نهم و دهم به توسعه تحقیقات در کشور گفت: این امر موجب شده تا این دستاوردهای بزرگ به دست متخصصان داخلی محقق شود.

دکتر محمد حسن نامی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع امنیت در حوزه ارتباطات و فضای مجازی ، توسعه سوئیچ های بین المللی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی با بیان این مطلب  که امروزه هکرها اهداف خود را از دورترین نقاط مورد حمله قرار می دهند تاکید کرد: با توجه به افراد تحصیلکرده و متخصص موجود در این حوزه در کشورمان و همچنین بسترهای امن مهیا شده در این بخش ، توانایی مقابله با این دست حملات به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بستر ارایه خدمات و دولت الکترونیکی ، فیبر نوری  است که امروز و به دست توانمند متخصصان داخلی بیش از 65 هزار کیلومتر فیبر نوری  توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، عملیاتی شده است.

وی افزود : تاکنون رشد قابل توجهی در جهت توسعه ICT در کشور  عملیاتی شد، و با توجه به زیرساخت های مهیا شده طی دو سال آینده شاهد یک جهش بزرگ در این حوزه خواهیم بود.

انتهای پیام

۵ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۱,۱۷۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید