اخبار

سرپرست اداره کل امور بین الملل خبر داد: تقویت همکاری ها با اتحادیه جهانی مخابرات

سرپرست اداره کل امور بین الملل خبر داد: تقویت همکاری ها با اتحادیه جهانی مخابرات
ایران تاکنون همکاری نزدیکی با اتحادیه جهانی مخابرات(ITU) در صحنه های مختلف بین المللی داشته و با توجه به سیاست های تدوین شده در این حوزه در وزارت ارتباطات، این همکاری ها تقویت خواهد شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، احمد جان بزرگی در دیدار با رئیس بخش توسعه مخابرات اتحادیه جهانی مخابرات (ITU-D) ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ایران با داشتن نیروی انسانی متخصص و توانمند، این امکان را دارد تا طرح های مختلف مورد نیاز ITU در کشورهای گوناگون را عملیاتی کند.
وی افزود: تاکنون تلاش های گسترده ای از سوی کارشناسان کشورمان در زمینه گروه های مطالعاتی ITU-D، صورت گرفته که در صورت نیاز در بخش توسعه مخابرات ITU، آمادگی توسعه این فعالیت ها وجود دارد.
سرپرست اداره کل امور بین الملل با اشاره به پروژه های مشترک اجرا شده با کشورهای مختلف از سوی ایران تصریح کرد: ایران آمادگی دارد تا اینگونه پروژه ها را که تحت نظارت اتحادیه جهانی مخابرات اجرایی می کند و از جمله آن ها می توان به پروژه با کشور افغانستان اشاره کرد، نهایی کند.
احمد جان بزرگی با اشاره به بخش های سه گانه در اتحادیه جهانی مخابرات ادامه داد: فعالیت های حوزه ITU-D گسترده تر و وسیع تر از ITU-R و ITU-T است.
این گزارش حاکی است، "سانو" مدیر بخش توسعه مخابرات (ITU-D) اتحادیه جهانی مخابرات نیز در این دیدار با اشاره به توانمندی ایران در اجرای پروژه های بومی گفت: با توجه به توانمندی های ایران و همکاری نزدیک میان این کشور و ITU، بخش توسعه مخابرات، آمادگی دارد تا برنامه هایی را در حوزه مخابرات و ICT برای کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه و سایر کشورهایی که مد نظر ایران است تعریف کند.

وی ادامه داد: با تعریف این برنامه ها ایران می تواند در اجرای آن مشارکت داشته و به واسطه آن زمینه گسترش همکاری ها میان ایران و بخش توسعه مخابرات اتحادیه جهانی مخابرات فراهم شود.

انتهای پیام

۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۲۵
تعداد بازدید : ۱,۰۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید