اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: آمار و ارقام نشان می دهد که مدیران موفقی داریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: آمار و ارقام نشان می دهد که مدیران موفقی داریم
در شروع انتصاب مدیران، وضعیت آنان را از نظر تعهد، تخصص و تجربه بررسی کردیم و آمار و ارقام وزارت نیز نشان می دهد مدیران موفقی داریم.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد سلیمانی در جمع خبرنگاران حاضر در گردهمایی بزرگ بسیجیان وزارت ضمن بیان این مطلب گفت: از هفت میلیون سیم کارت ثبت نام شده در بهمن ماه، تا کنون دو میلیون از آن ها واگذار شده و شواهد نشان می دهد ما بقی سیم کارت ها تا بهمن ماه واگذار خواهد شد.
وی افزود : همزمان با واگذاری ها ظرفیت سازی هم صورت می گیرد و در حال حاضر کلیه‌ی مراکز مخابراتی استان‌ها درگیر این امر هستند و تجهیزات لازم در اختیار آنها قرار داده شده است. همچنین شرکت ارتباطات سیار برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده و مخابرات استان ها را تقویت می کند.
دکتر سلیمانی با اعلام این خبر که ظرفیت سازی ها در دو استان شرایط خوبی دارد، اظهار داشت : ظرفیت‌سازی در این شهرها در حال اتمام است که به احتمال زیاد در مهر ماه واگذاری تمام سیم کارت های ثبت نامی در این دو استان انجام می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: وا گذاری در حدود 15 شهر بزرگ که تعداد ثبت نام‌های آن ها بیش از 400 تا 500 هزار سیم کارت است تا بهمن ماه طول خواهد کشید.
وی درباره‌ی کاهش قیمت سیم کارت برای ثبت نام در دوره بعد نیز تصریح کرد: هنوز تصمیمی درباره‌ی قیمت سیم کارت در ثبت‌نام‌های جدید گرفته نشده است، اما اراده‌ی دولت در جهت کاهش هزینه‌های ارایه خدمات است و در صورت فراهم شدن شرایط امیدواریم که قیمت ثبت نام سیم کارت را به زیر سیصد هزار تومان برسانیم.

وی درباره‌ی ارایه‌ی سیم کارت اعتباری از سوی شرکت ارتباطات سیارنیز گفت: هر اپراتوری در دنیا سرویس‌های مختلفی را باید به مردم بدهد که سیم‌کارت‌های اعتباری نیز جزو آن است و به نظر من باید دست اپراتورها را باز بگذاریم و تا حدودی از بعد رقابتی به این مساله نگاه کنیم.
وی افزود: هم اکنون در زمینه‌ی تلفن همراه بین سیزده کشور خاورمیانه در جایگاه یازدهم قرار داریم وبعد از ما افغانستان و یمن قرار دارندو این به آن معنی است که ما از نظر کمی و ضریب نفوذ در وضعیت مساعدی قرار نداریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در کشور ما نیز دو اپراتور بزرگ کار می‌کنند و اگر این اپراتورها هم طبق برنامه پیش روند نیازهایی که در این زمینه وجود دارد را ظرف سه تا چهار سال آینده نیز نمی‌توانیم برطرف کنیم و نیاز به سیم کارت اعتباری به ویژه برای جوانان کشور امری بدیهی و غیر قابل انکار است.
دکتر سلیمانی همچنین درباره‌ی وضعیت اپراتور دوم تلفن همراه نیز گفت:از نظر وزارت ICT ، پروژه‌ی اپراتور دوم خوب پیش می‌رود چرا که در چند شهر طبق برنامه‌ای که داشته است، تجهیزات خود را نصب کرده و در آخرین گزارش خود نیز اعلام کرده است حدود 200 آنتن BTS  نصب شده دارد .
وی افزود: :از طریق نشست‌های هفتگی با اپراتور دوم، کنترل نظارتی از نظر فنی و اجرایی داریم و با توجه به قول‌هایی که مجری پروژه می‌دهد، این اپراتور در آبان ماه حدود پانصد هزار شماره را واگذار خواهد کرد.
وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: کنترل پروژه ها و کاهش هزینه از جمله برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار ماه آینده است.

انتهای پیام

۸ مهر ۱۳۸۵ ۱۱:۲۶
تعداد بازدید : ۲,۷۷۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید