اخبار

«جشنواره ای برای ارتقاء بهره وری نیروی انسانی»

با سپری شدن هفته دولت پرداختن به چگونگی انجام امور ‌ نهمین جشنواره شهید رجایی خالی از لطف نیست مساله‌ای که با توجه به اهمیت کارهای صورت گرفته در آن جایش خالی به نظر می‌رسد.
اما همانطور که مستحضرید جشنواره شهید رجایی با شعارهایی همچون پیشبرد برنامه‌های تحول اداری، بهبود نظام‌های مدیریت و توسعه مدیریت، عملکرد با اولویت اصلاح ساختارهای تشکیلاتی بهبود سیستم‌ها و روش‌ها و توسعه اتوماسیون اداری و فناوری اطلاعات، تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع و ارتقای سلامت نظام اداری و ارتقای بهره‌وری بخش خصوصی برگزار شد.
اما ارج نهادن به خدمات ارزنده نیروی انسانی را می توان یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره شهید رجایی دانست، که اعتلای فرهنگ کار و ایجاد باورهای مثبت در نظام اداری، افزایش رضایت شغلی کارمندان و ارتقای بهره‌وری آنان را میتواند در پی داشته باشد .
در این راستا مهندس خواجه‌پور، نایب رئیس نهمین جشنواره شهید رجایی وزارت در مراسم تجلیل از برگزیدگان نمونه دستگاهی گفت: در بهترین شرایط و امکانات اگر کارکنان از نحو کار رضایت نداشته باشند و فعالیت هایشان مورد توجه مسوولان قرار نگیرند میزان بهره‌وری‌شان کاهش می‌یابد.
معاون توسعه مدیریت و امور پشتیبانی افزود: تجربه نشان داده است که با سرمایه‌گذاری اندکی که برای افزایش کارایی نیروی انسانی صورت می‌گیرد نسبت به سرمایه‌گذاری در سایر بخشها بهره وری بالاتری را برای ارگان خاص در پی دارد.
وی در خصوص 140 سهمیه که از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که برای 41 واحد زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر گرفته شد ه بود، اظهار داشت: دهها برابر آنچه که به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز داده شده در بین کارمندان، مدیران و بازنشستگان نمونه نیروی انسانی داشتیم که البته در انتخاب با محدودیت مواجه بودیم.
خواجه پور با اعلام این خبر که برای جایگزینی سه هزار و 210 نفر از بازنشستگان مجوز گرفته شده است، گفت: برنامه‌هایی برای کارکنان بازنشسته در جدول رفاهی اندیشیده شده است که اجرا خواهند شد.
وی اظهار امیدواری کرد که در جشنواره دهم با روشهای جدیدی بتوان ارزیابی بهتری صورت گیرد.
دبیر نهمین جشنواره شهید رجایی نیز در گفت وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هدف از انتخاب بازنشستگان نمونه را ایجاد انگیزه و امیدواری به آینده و نشاط در بازنشستگان دانست و خاطر نشان کرد: برای ارتقای منزلت اجتماعی بازنشستگان از یک بازنشسته به عنوان برگزیده ملی و 15 بازنشسته به عنوان نمونه دستگاهی تجلیل شد.
دکتر کتایون پور مهدی با بیان این مطلب نمونه‌هایی داریم که خود دواطلب شده‌اند اظهار داشت: بنا به دستور صریح مقام عالی وزارت با رعایت دستورالعمل‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور شرایطی فراهم شد که افراد برای نمونه شدن داوطلب شوند.
و به عنوان آخرین نکته باید گفت: تنها چیزی که می‌تواند شما را از بین ببرد، انجام دادن کاری است که دوست ندارید، اگر کارتان را دوست دارید، طول عمر و سعادت شما تضمین شده است.

سارا کروبی- کارشناس واحد خبر روبط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۴ مهر ۱۳۸۵ ۱۴:۲۴
تعداد بازدید : ۶,۰۶۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید