اخبار

«GCها عجله کنید»

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها از عملکرد پیمانکاران شرکت ارتباطات سیار اظهار نارضایتی کرد و کفت: اگر پیمانکاران ارتباطات سیار به تعهدات خود عمل می‌کردند،تاکنون واگذاری کلیه سیم‌کارت‌ها به پایان رسیده بود.
همچنین دکتر سلیمانی از تأخیر GCها که موظف بودند تا اردیبهشت ماه طبق قرارداد با شرکت مخابرات تجهیزات خود را نصب کنند و ظرفیت سازی لازم را برای شبکه انجام دهند، اظهار تأسف کرد و اظهار داشت:‌ روند پیشرفت کار در برخی استان‌ها مطلوب نیست و شرکت‌های استانی تدابیر دیگری برای انجام تعهدات خود اندیشیده‌اند.
لازم به ذکر است که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پیمانکاران ارتباطات سیار تنها تا پایان شهریورماه مهلت داد تا به تمامی تعهدات خود عمل کنند.
در این راستا واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر آن شد تا نظر برخی از مدیران عامل شرکت‌های مخابرات استانی را در خصوص عملکرد پیمانکاران ارتباطات سیار جویا شود.
در این میان بر اساس گفته‌های مدیرعامل شرکت مخابرات استان آذربایجان شرقی پیمانکاران شرکت ارتباطات سیار در این استان نیز تأخیر دارند، وی می‌گوید: در استان آذربایجان شرقی 80 سایت آماده بهره‌برداری است، اما به دلیل مشکلات دیتابیس و عدم هماهنگی GC ها ، متأسفانه هنوز BTSها وارد شبکه نشده‌اند.
وی معتقد است که در استان آذربایجان شرقی نیز همانند سایر استانهای کشور GCها تأخیر داشته‌اند.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان مازندران نیز معتقد است: GCها در مجموع در کار خود تاخیر دارند
مهندس عباس پور اظهار می‌دارد: پیمانکاران در نصب و اجرای آنتن‌هایBTS در استان مازندران ضعیف عمل کردند.
همچنین رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مخابرات استان مرکزی از عملکرد ضعیف پیمانکاران ارتباطات سیار در این استان خبر می‌دهد و می‌گوید: آنها تاکنون هیچ کدام از ایستگاهها را به بهره‌برداری نرسانده‌اند.
مهندس رضوانی در پاسخ به این سوال که آیا آنان می‌توانند تا پایان مهلت خود به وعده‌هایی که داده‌اند عمل کنند یا خیر؟ پاسخ داد: کار آنها فعلاً تعطیل است البته آنها از ابتدا کار خود را با تاخیر آغاز کرده‌اند.
مهندس علی مطهری مدیرعامل شرکت مخابرات استان آذربایجان غربی نیز می‌گوید: آنها تنها تاکنون به 5 درصد از وعده‌های خود عمل کرده‌اند و عمده‌ترین مشکل ما در ضعف GC هاست هر چند که برخی مسائل هم شامل عملکرد شرکت‌های زیر ساخت و ارتباطات سیار می‌شود.
سارا کروبی - کارشناس واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

۱ مهر ۱۳۸۵ ۱۱:۵۱
تعداد بازدید : ۴,۴۸۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید