اخبار

ایجاد شبکه ایستگاه های زمینی چند منظوره از اهداف سازمان فضایی ایران است

ایجاد شبکه ایستگاه های زمینی چند منظوره از اهداف سازمان فضایی ایران است
رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به امکان ارائه سرویس به ماهواره‎های داخلی و ماهواره‌ سایر کشورها گفت: ایجاد شبکه ایستگاه های زمینی چند منظوره از اهداف سازمان فضایی ایران است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی براری رییس سازمان فضایی ایران در نشستی با  مدیران و کارشناسان سازمان فضایی ایران با اشاره به لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های اقتصادی کشور در عرصه فضا، به بیان ظرفیت اقتصادی موجود در خصوص ماهوارههای مخابراتی و سنجش از دور برای درآمدزایی شرکت های اپراتوری خصوصی در عرصه جهانی پرداخت.

وی در ادامه در زمینه ایستگاه های زمینی اظهار کرد: تعدادی از کشورها در قالب شرکت های استارتاپی به این حوزه ورود پیدا کرده اند.

رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به حجم اقتصاد جهانی 120 میلیارد دلاری در حوزه ایستگاه های زمینی در کاربردهای فضایی، خاطر نشان کرد: ایستگاه های زمینی دروازه اصلی دسترسی به انواع دادهها و اطلاعات فضا پایه است.

وی افزود: امروزه در سازمان فضایی ایران با توجه به موقعیت ژئوپلتیک کشور ایران و امکان ارائه سرویس به ماهوارههای داخلی و ماهواره‌ سایر کشورها، ایجاد شبکه ایستگاه های زمینی چند منظوره در اولویت برنامه های سازمان فضایی ایران قرار گرفته است.

در ادامه حسن نیا  رییس اداره طراحی ایستگاه های زمینی گزارشی در خصوص گردش مالی و اقتصاد مربوط به ایستگاه های زمینی و تجهیزات این بخش و همچنین امکانات و زیرساختهای موجود در داخل کشور در بخش زمینی برای حضار ارائه کرد.

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۲۸
تعداد بازدید : ۸۲

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید