اخبار

مانور قطع فیبر نوری سوییچ‌های شهری قزوین

مانور قطع فیبر نوری سوییچ‌های شهری قزوین
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری مانور سنجش سرعت بهره‌برداری از مسیر فیبر پشتیبان سوییچ‌های شهری در استان قزوین گفت: استفاده از تمامی ظرفیت‌های استان برای گسترش پدافند غیرعامل در دو حوزه مقابله با تهدیدات دشمن و تهدیدات طبیعی مانند سیل و زلزله، ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، رضایی نیک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، پایداری سرویس‌های ارتباطی استان را مطلوب دانست و گفت: باید صحت عملکرد فیبر پشتیبان سوییچ‌های مراکز شهری به‌صورت عملیاتی تست شود تا در مواقع بحران و قطع مسیر اصلی، ارتباط بدون اختلال و در کمترین زمان ممکن از طریق مسیر پشتیبان جایگزین شود.

وی افزود: رشد فناوری‌ها به‌ویژه فناوری اطلاعات و فراگیر شدن آن در سطح استان، تغییرات گسترده‌ای را در ابعاد مختلف زندگی مردم پدید آورده و با توجه به اینکه خدمات در اپراتورهای ارائه‌دهنده سرویس درحال‌توسعه است؛ باید ظرفیت‌های موجود این شبکه‌ها را جهت ارائه خدمات بررسی و توسعه داد.

بر اساس این گزارش، مانور سنجش بهره‌برداری از مسیر فیبر پشتیبان سوییچ‌های شهری با حضور اعضای کارگروه پدافند غیرعامل در مرکز مخابراتی قدس قزوین برگزار شد و با قطع فیبر نوری مسیر ارتباطی اصلی، انتقال ترافیک در مسیر پشتیبان بدون قطعی ارتباط و با موفقیت انجام شد.

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۲۶
تعداد بازدید : ۱۱۹

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید