اخبار

رفع نگرانی والدین از میزان تشعشع امواج سایت تلفن همراه مجاور مدرسه

رفع نگرانی والدین از میزان تشعشع امواج سایت تلفن همراه مجاور مدرسه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد تاکید کرد: میزان تشعشعات تمامی دکل‌های تلفن همراه در سطح شهر، بسیار پایینتر از میزان استاندارد تعیین شده بین‌المللی است و بنا به گزارش‌های دستگاه‌های نظارتی مرتبط مانند مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور (دفتر امور حفاظت در برابر اشعه) این امواج، خطر و ضرری برای آحاد مردم ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در راستای رفع نگرانی والدین و مسئولان مدرسه استثنایی باغچه بان یزد از وجود دکل تلفن همراه در کنار مدرسه، در برنامه‌ای با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد، نمایندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه مرکزی، مدیران منطقه‌ای اپراتورهای تلفن همراه و والدین دانش آموزان، میزان تشعشعات منتشرشده از این دکل، اندازه گیری و مقدار آن که فاصله بسیار زیادی تا حد استاندارد جهانی داشت، در نشست انجمن اولیا و مربیان مدرسه اعلام شد.

 

اکرم فداکار، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در نشست انجمن اولیاء و مربیان آموزشگاه گفت: همه اپراتورهای سیار در راستای تعهد اخذ پروانه فعالیت از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، موظفند بعد از نصب تجهیزات روی دکل، همه استانداردهای لازم در زمینه تشعشع امواج را مطابق با استانداردهای سازمان انرژی اتمی ایران رعایت کنند.

 

وی افزود: افزایش فاصله از آنتن و کاهش قدرت سیگنال، باعث می شود گوشی تلفن همراه توان بیشتری را برای ارتباط با آنتن مصرف کند و این مساله برای سلامت افراد ضرر بیشتری دارد. از این رو، توسعه مناسب آنتن‌های تلفن همراه را به سود مردم می‌دانیم.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از تلاش برای هماهنگی بین اپراتورها برای ساماندهی و تجمیع دکلها در برنامه های توسعه ای آنها خبر داد و گفت: در نشست مشترکی با حضور نمایندگان اپراتورهای سیار در استان از آنها خواسته ایم تا در راستای کاهش نگرانی مردم و کم کردن جنبه های روانی موضوع، همکاری بیشتری بین اپراتورها در حوزه سایت های مشترک و احداث سایتهای جدید چند اپراتوره انجام شود.

 

۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۷
تعداد بازدید : ۹۴

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید