اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس :

موانع تعامل بین بخش دولتی و خصوصی باید رفع شود

موانع تعامل بین بخش دولتی و خصوصی باید رفع شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان خواستار تعامل دستگاه های اجرایی جهت رفع مشکلات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری استان فارس در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که به ریاست اسماعیل تبادار استاندار فارس برگزار شد، با بیان اینکه ارتباط بین بخش خصوصی و دولتی ضروری و گام اساسی برای حل مشکلات مرتبط در حوزه ICT است و از استاندار فارس، خواستار رفع مشکلات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان شد.

سهرابی به بخشی از این مشکلات اشاره کرد و گفت: به طور مثال از شرکت های ارائه دهنده خدمات در حوزه فناوری اطلاعات جهت حضور در مناقصات دولتی، گواهی صلاحیت کار طلب می شود در حالی که شرکت های عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای دارای گواهی رتبه بندی خدمات از شورای عالی انفورماتیک کشور بوده و این گواهی معتبر است و برای شرکت در مناقصات دولتی کفایت می کند.

مدیرکل ICT فارس همچنین در رابطه با اخذ سند تسویه  حساب از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات بابت قراردادهای خدمات دوربین های IP ربیس توسط اداره کل تامین اجتماعی، تصریح کرد: با توجه به بخشنامه 14/3 سازمان تامین اجتماعی، خدمات و تجهیزات شبکه مشمول بخشنامه بیمه و معاف از ارائه سند تسویه حساب می باشد ولی تامین اجتماعی به علت اینکه صراحتا" عنوان "دوربین های بر بستر شبکه" در بخشنامه ذکر نشده از قراردادهای این بخش سند تسویه حساب می خواهد.

تبادار استاندار فارس با بیان اینکه تلاش ما ایجاد فضای مناسب برای توسعه و پیشرفت در استان است، یادآور شد: همواره بخش خصوصی استان را به عنوان مرجع فعالیت های اقتصادی قرار دادیم و بیشترین تلاش را در جهت همکاری داشتیم.

مقام ارشد استان فارس در ادامه برای حل مشکلات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان نیز پیشنهاد کرد: مکاتبه ای از جانب استانداری با دستگاه های اجرایی استان انجام می شود تا منبعد شرکت های حوزه خدمات شورای عالی انفورماتیک بتوانند با ارائه گواهی رتبه بندی در مناقصات دولتی شرکت کنند و در خصوص مشکل دوم نیز دستور داد جلسه ای فوری تشکیل شود تا پس از بررسی های لازم، در قالب تفاهم نامه مشکل بین اداره کل تامین اجتماعی و سازمان نظام صنفی رایانه ای استان برطرف شود.

 


۲۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۹۱

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید