اخبار

رییس پژوهشگاه فضایی ایران:

حوزه فضایی همیشه در شرایط تحریم به حرکت خود ادامه داده است

حوزه فضایی همیشه در شرایط تحریم به حرکت خود ادامه داده است
رییس پژوهشگاه فضایی ایران استفاده حداکثری نهادها و ذی‌نفعان اصلی بخش فضایی کشور از ظرفیت‌های یکدیگر را راهی برای مقابله با تحریم ها عنوان کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی ایران، با فتح‌اله امی رئیس پژوهشگاه هوافضا، بر توسعه تعاملات و بهره‌مندی از توانایی‌های طرفین در پیشبرد فعالیت‌های فضایی و همکاری‌های مشترک در این عرصه تاکید کرد و گفت: حوزه فضایی همواره با چالش‌های متعددی روبه‌رو بوده و همیشه زیر فشار تحریم‌ها به فعالیت خود ادامه داده‌ است.
وی افزود: یک راه موثر برای مقابله با این محدودیت‌ها، استفاده حداکثری نهادها و ذی‌نفعان اصلی بخش فضایی کشور از ظرفیت‌های یکدیگر است و در این چارچوب، پژوهشگاه فضایی ایران تعاملات بسیار خوبی با تلاش گران این حوزه دارد.
در این دیدار، همچنین، گزارشی از زنجیره ارزش صنعت فضایی و رویکردهای توسعه از سوی پژوهشگاه فضایی ایران ارائه شد که طی آن به مواردی چون نقشه راه محصولی، راهبرد ماهواره مخابراتی زمین‌ آهنگ و ماهواره سنجشی و برنامه‌های آن‌ها و نیز توسعه کشتی‌های هوایی پرداخته شد.
  پس از آن، فتح اله امی رئیس پژوهشگاه هوافضا و تیم همراه از مرکز آزمون و یک‌پارچه‌سازی پژوهشگاه فضایی ایران بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های آزمایشگاهی این مرکز در توسعه سامانه‌های فضایی قرار گرفتند.
۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۴۷
تعداد بازدید : ۱۲۹

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید