اخبار

رییس رگولاتوری:

​ بیش از 3000 روستای استان کرمان تحت پوشش اپراتورهای تلفن همراه هستند

​  بیش از 3000 روستای استان کرمان تحت پوشش اپراتورهای تلفن همراه هستند
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به وجود 3170 سایت تلفن همراه در استان کرمان گفت: 3122 روستای استان کرمان تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفته اند.

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نشست هم‌اندیشی بررسی و پیگیری مشکلات اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات استان کرمان با اشاره به اهمیت توسعه ارتباطات در این استان اظهار کرد: کرمان پهناورترین استان کشور است و اپراتورها برای برقراری ارتباطات این استان 3170 سایت در آن نصب کرده‌اند و در حال حاضر 3122 روستا نیز تحت پوشش اپراتورهای تلفن همراه است.

وی افزود: با توجه به تعدد جاده‌های اصلی و فرعی در این استان، پوشش ارتباطی یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه است که باید به صورت ویژه پیگیری شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: مشکل ارتباطی بسیاری از روستاها در چند سال گذشته حل شده است و در حال حاضر ۵۴۸ روستا در استان کرمان مشکل ارتباطی دارند که اپراتورها باید با به اشتراک‌گذاری تجهیزات تا پایان دی ماه این مشکلات را برطرف کنند.

فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه منطقه جنوب شرق کشور شامل استان‌های بندرعباس، کرمان و سیستان و بلوچستان در اولویت توسعه برنامه‌های ارتباطی کشور قرار دارند خاطرنشان کرد: فرسودگی شبکه فیبرنوری هوایی باعث قطعی ارتباط در برخی شهرهای استان کرمان می‌شود بنابراین اپراتورها باید با همکاری یکدیگر نسبت به پوشش مسیرها و تکمیل آن اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، مقرر شد برای رفع مشکلات و تداوم توسعه ارتباطات در استان کرمان هماهنگی لازم بین دستگاه‌های مختلف مانند شهرداری، استانداری، تامین‌کنندگان زیرساخت‌های برق، تامین و توسعه ظرفیت انتقال این استان انجام شود.


 

۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۵۵
تعداد بازدید : ۸۶

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید