اخبار

حمایت سازمان فضایی ایران از توسعه کسب و کارهای فضاپایه در حوزه خدمات شهری

حمایت سازمان فضایی ایران از توسعه کسب و کارهای فضاپایه در حوزه خدمات شهری
مسوول کارگروه توسعه کسب و کارهای فضاپایه در حوزه خدمات شهری سازمان فضایی ایران با با تاکید بر اهمیت توسعه کسب و کارهای فضاپایه در کل زنجیره ارزش فضایی کشور گفت: در همین راستا سازمان فضایی ایران، توسعه زیست بوم جهت ایجاد کسب و کارهای فضاپایه در بخش خدمات شهری را در برنامه کاری خود قرار داده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی طاهرزاده، مسوول کارگروه توسعه کسب و کارهای فضاپایه در حوزه خدمات شهری سازمان فضایی ایران با اشاره به اهمیت افزایش کیفیت و سرعت ارایه سرویس های مختلف به شهروندان گفت: امروزه افزایش کیفیت و سرعت در ارایه سرویس های مختلف به شهروندان از اولویت های مهم و اساسی مدیران در راستای حل معضلات شهری است.

وی تصریح کرد: از طرفی با پیشرفت فناوری، زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی توسعه چشمگیری داشته و در هر لحظه حجم بسیار زیادی از اطلاعات تولید می شود و سیستم های پردازشگر هوشمند با انجام تحلیل های ساده و پیچیده گوناگون تلاش می کنند تا شاخص های کیفیت زندگی را برای افراد جامعه بالاتر ببرند.
طاهرزاده ایجاد شهرهای هوشمند را رویکردی جهانی دانست و افزود: چندین دهه است که شهرهای هوشمند با هدف توسعه ارتباطات و خدمات شهری، کاهش حمل و نقل فیزیکی و ترافیکی، کاهش آلودگی هوا، افزایش کیفیت محیط زیست شهری، افزایش شاخص های سلامت، مدیریت هوشمند پسماند، توسعه پایدار شهری، آموزش هوشمند، اقتصاد هوشمند شهری و شهروند هوشمند و در نهایت حاکیمت هوشمند در جهان در حال ایجاد و پیاده سازی است.
به گفته مسوول کارگروه توسعه کسب و کارهای فضاپایه در حوزه خدمات شهری سازمان فضایی ایران وجود زیرساخت های زمینی و فضایی در حوزه های اطلاعاتی، ارتباطی و ناوبری سه رکن اصلی در استقرار و ایجاد سرویس های پیشرفته در عصر حاضر هستند.
طاهرزاده با تاکید بر اهمیت توسعه کسب و کارهای فضاپایه در کل زنجیره ارزش فضایی کشور گفت: در همین راستا سازمان فضایی ایران بمنظور استفاده از ظرفیت های موجود و با هدف ایجاد و ارایه سرویس های عام المنفعه در کشور، توسعه زیست بوم جهت ایجاد کسب و کارهای فضاپایه در بخش خدمات شهری را در برنامه کاری خود قرار داده است.
وی ادامه داد: شناسایی ظرفیت بالفعل داده های مکانی و ماهواره ای در کشور و ایجاد زمینه های مناسب جهت ایجاد پایگاه های داده مکانی و اطلاعاتی شهری و برقراری ارتباط بین پایگاه های داده ای از یکسو و ایجاد دسترسی برای کاربران مختلف جهت استفاده و ارائه سرویس های خصوصی و عمومی در شهر از سوی دیگر، اصلی ترین رویکرد سازمان فضایی در توسعه کسب و کارهای نوین حوزه خدمات شهری است.
طاهرزاده هماهنگی بخش های تخصصی، اجرایی، تحقیقاتی و قانون گذار را لازمه ارایه یک سرویس موفق و موثر و مستمر در سطح شهر دانست و بیان داشت: ایجاد ادبیات مشترک بین دست اندرکاران مختلف در این حوزه از مهمترین پیش نیازهای موفقیت در این مسیر است.

۱۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۲۰۰

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید