اخبار

رییس سازمان فناوری اطلاعات تاکید کرد:

ضرورت تکمیل اکوسیستم و زنجیره ICT در منطقه ویژه اقتصادی پیام

ضرورت تکمیل اکوسیستم و زنجیره ICT  در منطقه ویژه اقتصادی پیام

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رسول سراییان؛ رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران درحاشیه جلسه استقرار قطب مرکز داده در منطقه ویژه اقتصادی پیام، با اشاره به اینکه می توانیم کل اکوسیستم و زنجیره ارزش ICT را در منطقه ویژه اقتصادی داشته باشیم، گفت: به این صورت که ما می توانیم هزینه تمام شده تولید خدمات ICT را چه از بعد تجهیزات و چه از بعد خدمات با تمرکز بیشتر و با اشتراک گذاری هزینه زیرساخت ها به شدت کاهش دهیم وهر چه این زنجیره کامل تر شود، منفعت آن برای سرمایه گذار بیشتر می شود.

 صادق عباسی شاهکوه؛ مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشورنیز در در حاشیه این جلسه درباره اقدامات پیش روی شرکت زیرساخت در صورت ایجاد قطب دیتاسنتر در منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام، منطقه ای ویژه برای بخش ICT  کشور است و اگر مقدمات ایجاد دیتاسنتر فراهم شود ما نیز به عنوان شرکت زیرساخت ایستگاهی که سابق بر این در پیام داشته ایم را تقویت می کنیم.

وی با تاکید به اهمیت مراکز داده افزود: برای مراکز داده و شرکت های ICT بحث اتصال به شبکه بین الملل و شبکه کشور بسیار مهم است که قطعا با تقویت این موارد حضور شرکت  های  ICT در پیام بیشتر می شود.

سعید زرندی مدیر عامل فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در ابتدای این جلسه ضمن ارایه گزارشی کوتاه درباره طرح جامع پیام گفت: در سال ۹۶ و سال های آتی رویکرد اصلی ما در منطقه ویژه اقتصادی پیام، پذیریش شرکت های ICT ، دانش بنیان، های تِک، الکترونیک و دارویی است.

بر اساس این گزارش در پایان این جلسه، میهمانان از سالن ترمینال مسافری پیام، فاز ۳ منطقه ویژه اقتصادی و یکی از شرکت های نیروگاهی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید کردند.

۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۵
تعداد بازدید : ۲۹۱

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید