اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: نظام مدیریت عملکرد باید در سازمان ها نهادینه شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: نظام مدیریت عملکرد باید در سازمان ها نهادینه شود
نظام مدیریت عملکرد می بایست به عنوان یکی از ابزارهای مهم و ارکان مدیریت سازمان ها مد نظر قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور، در جشنواره شهید رجایی، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: یکی از مهمترین مباحث در مدیریت، پیاده سازی نظام مدیریت عملکرد است.
وی افزود: پیاده سازی این نظام، موجب روشن تر شدن اهداف و مسیر حرکت و همچنین مشخص تر شدن راهبردهای تعریف شده در سازمان می شود.
وی خاطر نشان کرد: به کمک نظام مدیریت عملکرد می توان با ارزیابی شاخص های موجود، جهت درست را مشخص و مسیر مناسب برای حرکت های آینده را تعیین کرد.
دکتر رضا تقی پور پیاده سازی این نظام را موجب تحقق نگاه عمیق و مفهومی به اهداف سازمان دانست و تصریح کرد: با نهادینه شدن این نظام، امکان شناسایی و تقدیر از کارکنان فعال و کارآمد و همچنین برخورد با افراد کم کاری که در اجرای وظایف خود کوتاهی می کنند، فراهم می شود.
وی ادامه داد: مدیران سازمان می بایست با ارزیابی شاخص ها به مانند یک آینه، عملکرد درست و نادرست کارکنان را در مقابل آنان قرار دهند تا از این طریق بهره وری و کارایی در مجموعه افزایش پیدا کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با گرامیداشت یاد شهید رجایی، گفت: بعد از گذشت چندین سال، همچنان ارزش ها و راه شهید رجایی در جامعه زنده است.
وی مکتبی بودن و مردمی بودن را از ویژگی های شهید رجایی دانست و تأکید کرد: یکی از افتخارات دولت نهم و دهم این است که این ارزش ها را تجدید کرده است.
بر اساس این گزارش، در این مراسم از شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان دستگاه برتر مجموعه وزارت ارتباطات قدردانی شد.
همچنین از سازمان فناوری اطلاعات ایران در راستای تحقق شاخص توسعه مدیریت فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات در راستای تحقق شاخص توسعه دولت الکترونیکی و شرکت دولتی پست در جهت اجرای تعهدات در شاخص پوشش مساحتی هر واحد پستی نیز تقدیر به عمل آمد.
این گزارش حاکی است، ستاد وزارت ارتباطات به جهت اصلاح ساختارها و فرآیندها، شرکت دولتی پست بانک در راستای تلاش های صورت گرفته در حوزه ساماندهی نیروی انسانی و موسسه آموزش و تحقیقات ارتباطات در راستای بومی سازی برخی فناوری ها، از دیگر دستگاه هایی بودند که در این مراسم از آن ها تقدیر به عمل آمده است.
اداره کل پست استان فارس، اداره کل پست بانک استان یزد و نمایندگی شرکت ارتباطات زیرساخت در استان یزد نیز به عنوان واحد برگزیده استانی معرفی و از آن ها تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام
۱۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۹
تعداد بازدید : ۱,۱۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید