شنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۱:۳۶

اخبار

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران: آیین‌نامه جدید در خصوص ICT روستایی به زودی ابلاغ می‌شود

شرکت مخابرات ایران ICT روستایی
با آیین‌نامه جدیدی که در خصوص ICT روستایی تنظیم شده و بزودی به مدیران ابلاغ می‌شود، پست و پست بانک و مخابرات باید با یکدیگر و به صورت مشترک عمل کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صابر فیضی مدیر عامل شرکت مخابرت ایران در نخستین گردهمایی سراسری مدیران و مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطاعات در خصوص نکات کلیدی چشم‌نداز 20 ساله و برنامه چهارم توسعه و بودجه سالانه، گفت: در حال حاضر در رابطه با چشم‌انداز 20 ساله، برنامه چهارم و بودجه سالانه باید به صورت یکپارچه عمل کرد.
وی با یادآوری جهت‌گیری‌های در نظر گرفته شده در آذر ماه سال گذشته، افزود: بر اساس این جهت‌گیری‌ها باید تا پایان برنامه چهارم توسعه، به نتایج ثبت شده دست یابیم.
فیضی، با اشاره به شعار "دانایی محوری" در چشم‌انداز 20 ساله کشور اظهار داشت: با یک ساختار و مجموعه‌ دارای پرسنل و تفکر آنالوگ و بدون دید مهندسی نمی‌توان به دانایی‌محوری دست یافت و باید دیدگاه‌های مناسبی را برای این موضوع در نظر گرفت.
وی تصریح کرد: بر خلاف دوران گذشته که صنایع دیگر مطرح و ما با محدودیت‌هایی در این حوزه مواجه بودیم، هم‌اکنون در دوران فناوری اطلاعات که هیچ‌گونه محدودیت فیزیکی نیز برای آن مطرح نیست قرار داریم و با تغییر ساختار سازمانی خواهیم توانست به موفقیت در این زمینه دست یابیم.
وی، با اشاره به اهداف برنامه چهارم توسعه در زمینه‌های مختلف تصریح کرد: تا پایان برنامه چهارم توسعه، در زمینه‌ی تلفن ثابت باید معادل تعداد این تلفن در ابتدای برنامه چهارم توسعه برسیم و بر این اساس بخش خصوصی باید سه میلیون و 588 هزار شماره تلفن ثابت واگذار کند.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، با اشاره به تلفن‌های همراه گفت: تا پایان برنامه چهارم باید تعداد هفت میلیون شماره توسط بخش خصوصی واگذار ‌شود که این امر باعث هدایت سرمایه‌های بخش دولتی به بخش‌های باارزش افزوده بیشتر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه چهارم توسعه، در بخش دیتا باید یک و نیم میلیون پورت ایجاد شود که از این تعداد، یک میلیون و 224 هزار پورت توسط بخش خصوصی ایجاد خواهد شد.
فیضی، در خصوص وضعیت ICT روستایی تا پایان برنامه چهارم توسعه گفت: بر خلاف روش‌های گذشته که نیازمند تجهیزات و هزینه‌های اضافی است، با آیین‌نامه جدید تنظیم شده که به زودی به مدیران ابلاغ می‌شود، پست و پست بانک و مخابرات باید با یکدیگر و به صورت مشترک عمل کنند که این امر باعث کاهش هزینه‌های کلان می‌شود.
وی در رابطه با سیاست‌های کیفی برنامه‌ چهارم گفت: اجرای طرح توسعه شبکه‌های مخابراتی ملی و استانی، طراحی ایجاد شبکه‌های جدید برای کاهش تصدی‌گری دولت در بخش مخابرات و پست و استفاده از شرکت پیمانکاری عمومی و تخصصی از جمله این سیاست‌هااست.
فیضی اظهار داشت: مناقصه‌ها باید به گونه‌ای مطرح و برگزار ‌شود تا برای شرکت‌های داخلی محدودیتی به وجود نیاید.
وي با بیان اینکه بند ج اصل 44 قانون اساسی دارای سه نکته اساسی برای تحقق چشم‌انداز 20 ساله است، تصریح کرد: سایر سازمان‌های وزارتخانه، شرکت مخابرات ایران، بنگاه‌های پستی و پست بانک باید به بخش خصوصی واگذار شود.
فیضی همچنین با اشاره به ماده 7 قانون برنامه چهارم گفت: بر اساس این ماده با اصلاح ساختار شرکت‌ها یا ایجاد شرکت‌های جدید کل سرمایه باید به صورت یکپارچه استفاده شود.
وی با بیان اینکه با توسعه دفاتر خدماتی و یکپارچه‌سازی تمام سرویس‌ها از جمله صدور صورت حساب‌ها از طریق واریز وجه در همان محل، دریافت قبض باید از طریق این دفاتر صورت گیرد.
انتهای پیام

۹ مرداد ۱۳۸۵ ۱۳:۰۳
تعداد کلیک: ۳,۸۸۲

اظهارنظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد.