شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۶:۲۲

اخبار

مدير عامل شرکت مخابرات ايران: آيين‌نامه جديد در خصوص ICT روستايي به زودي ابلاغ مي‌شود

مدير عامل شرکت مخابرات ايران: آيين‌نامه جديد در خصوص ICT روستايي به زودي ابلاغ مي‌شود
با آيين‌نامه جديدي که در خصوص ICT روستايي تنظيم شده و بزودي به مديران ابلاغ مي‌شود، پست و پست بانک و مخابرات بايد با يکديگر و به صورت مشترک عمل کنند.

به گزارش روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات صابر فيضي مدير عامل شرکت مخابرت ايران در نخستين گردهمايي سراسري مديران و مسوولان وزارت ارتباطات و فناوري اطاعات در خصوص نکات کليدي چشم‌نداز 20 ساله و برنامه چهارم توسعه و بودجه سالانه، گفت: در حال حاضر در رابطه با چشم‌انداز 20 ساله، برنامه چهارم و بودجه سالانه بايد به صورت يکپارچه عمل کرد.
وي با يادآوري جهت‌گيري‌هاي در نظر گرفته شده در آذر ماه سال گذشته، افزود: بر اساس اين جهت‌گيري‌ها بايد تا پايان برنامه چهارم توسعه، به نتايج ثبت شده دست يابيم.
فيضي، با اشاره به شعار "دانايي محوري" در چشم‌انداز 20 ساله کشور اظهار داشت: با يک ساختار و مجموعه‌ داراي پرسنل و تفکر آنالوگ و بدون ديد مهندسي نمي‌توان به دانايي‌محوري دست يافت و بايد ديدگاه‌هاي مناسبي را براي اين موضوع در نظر گرفت.
وي تصريح کرد: بر خلاف دوران گذشته که صنايع ديگر مطرح و ما با محدوديت‌هايي در اين حوزه مواجه بوديم، هم‌اکنون در دوران فناوري اطلاعات که هيچ‌گونه محدوديت فيزيکي نيز براي آن مطرح نيست قرار داريم و با تغيير ساختار سازماني خواهيم توانست به موفقيت در اين زمينه دست يابيم.
وي، با اشاره به اهداف برنامه چهارم توسعه در زمينه‌هاي مختلف تصريح کرد: تا پايان برنامه چهارم توسعه، در زمينه‌ي تلفن ثابت بايد معادل تعداد اين تلفن در ابتداي برنامه چهارم توسعه برسيم و بر اين اساس بخش خصوصي بايد سه ميليون و 588 هزار شماره تلفن ثابت واگذار کند.
مديرعامل شرکت مخابرات ايران، با اشاره به تلفن‌هاي همراه گفت: تا پايان برنامه چهارم بايد تعداد هفت ميليون شماره توسط بخش خصوصي واگذار ‌شود که اين امر باعث هدايت سرمايه‌هاي بخش دولتي به بخش‌هاي باارزش افزوده بيشتر مي‌شود.
وي خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه چهارم توسعه، در بخش ديتا بايد يک و نيم ميليون پورت ايجاد شود که از اين تعداد، يک ميليون و 224 هزار پورت توسط بخش خصوصي ايجاد خواهد شد.
فيضي، در خصوص وضعيت ICT روستايي تا پايان برنامه چهارم توسعه گفت: بر خلاف روش‌هاي گذشته که نيازمند تجهيزات و هزينه‌هاي اضافي است، با آيين‌نامه جديد تنظيم شده که به زودي به مديران ابلاغ مي‌شود، پست و پست بانک و مخابرات بايد با يکديگر و به صورت مشترک عمل کنند که اين امر باعث کاهش هزينه‌هاي کلان مي‌شود.
وي در رابطه با سياست‌هاي کيفي برنامه‌ چهارم گفت: اجراي طرح توسعه شبکه‌هاي مخابراتي ملي و استاني، طراحي ايجاد شبکه‌هاي جديد براي کاهش تصدي‌گري دولت در بخش مخابرات و پست و استفاده از شرکت پيمانکاري عمومي و تخصصي از جمله اين سياست‌هااست.
فيضي اظهار داشت: مناقصه‌ها بايد به گونه‌اي مطرح و برگزار ‌شود تا براي شرکت‌هاي داخلي محدوديتي به وجود نيايد.
وي با بيان اينکه بند ج اصل 44 قانون اساسي داراي سه نکته اساسي براي تحقق چشم‌انداز 20 ساله است، تصريح کرد: ساير سازمان‌هاي وزارتخانه، شرکت مخابرات ايران، بنگاه‌هاي پستي و پست بانک بايد به بخش خصوصي واگذار شود.
فيضي همچنين با اشاره به ماده 7 قانون برنامه چهارم گفت: بر اساس اين ماده با اصلاح ساختار شرکت‌ها يا ايجاد شرکت‌هاي جديد کل سرمايه بايد به صورت يکپارچه استفاده شود.
وي با بيان اينکه با توسعه دفاتر خدماتي و يکپارچه‌سازي تمام سرويس‌ها از جمله صدور صورت حساب‌ها از طريق واريز وجه در همان محل، دريافت قبض بايد از طريق اين دفاتر صورت گيرد.
انتهاي پيام

۹ مرداد ۱۳۸۵ ۱۳:۰۳
تعداد کلیک: ۳,۹۰۲

اظهارنظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد.