اخبار

چکیده مطالب 89/3/5

• سه ماهواره ایرانی در نوبت پرتاب قرار گرفتند / آخرین وضعیت ماهواره زهره
مهر - جانشین صنعت سامانه‌‏های فضایی ایران در تشریح دستاوردهای فضایی کشور با بیان اینکه مراحل تستهای مشترک و آماده سازی پرتاب سه ماهواره ملی طلوع، نوید و مصباح 2 در دست اقدام است گفت: پیش بینی می شود امسال چند پروژه فضایی دیگر در کشور عملیاتی شود.این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که روزنامه های کیهان, ایران, جمهوری اسلامی, خراسان, ابرار اقتصادی, فناوران, حمایت, پیام زمان, تفاهم, عصر ایرانیان و روزان این خبر را چاپ کردند. « ادامه در صفحه 45»
• علت رد صلاحیت شرکتهای رقیب در واگذاری سهام مخابرات در مجلس بررسی شد
در جلسه امروز مجلس، مصطفی کواکبیان، از پاسخ وزیر اقتصاد و دارایی در مورد سوال خود مبنی بر علت رد صلاحیت شرکت‌های رقیب در واگذاری سهام مخابرات در بورس قانع شد. روزنامه های دنیای اقتصاد, خراسان, هدف و اقتصاد, پول, تهران امروز, گسترش صنعت, فناوران, ابرار و آرمان این خبر را درج کردند. خبرگزاری های فارس, ایسنا و ایلنا نیز این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 72»
• ایران به ریاست کمیسیون 4 کنفرانس انتخاب شد
روابط عمومی شرکت مخابرات ایران - در اجلاس جهانی توسعه مخابرات که روز گذشته با حضور نمایندگان 142 کشور جهان آغاز شد، جمهوری اسلامی ایران به ریاست کمیسیون 4 کنفرانس انتخاب شد. روزنامه های کیهان, اطلاعات, اقتصاد پویا, جهان اقتصاد, فناوران و تفاهم این خبر را منعکس کردند. خبرگزاری های ایرنا, ایسنا و موبنا نیز این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 76»
• تعویض سیم کارتهای قدیمی در مراکز تلفن ثابت مخابرات استان تهران
ایرنا - سیم کارتهای قدیمی همراه اول در مراکز تلفن ثابت مخابرات استان تهران تعویض می شوند. روزنامه های اقتصاد پویا, جهان اقتصاد, فناوران, شرق, کائنات و همبستگی این خبر را منتشر کردند. « ادامه در صفحه 77»
• 32 مصوبه برای توسعه ICT در خرمشهر
روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - شورای معاونان وزارت ارتباطات، 32 مصوبه به منظور توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در شهرهای خرمشهر و آبادان به تصویب رساند. روزنامه های ایران, جوان, ابرار اقتصادی, گسترش صنعت و فناوران این خبر را چاپ کردند. خبرگزاری های ایرنا, فارس, ایسنا و موبنا نیز این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 17»
• دولت ارزان کردن قیمت دسترسی به اینترنت را دنبال می کند
ایرنا - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این وزارتخانه به منظور دسترسی سریع شهروندان به شبکه های پر سرعت و امن اینترنت ، ارزان کردن قیمت دسترسی به اینترنت در کشور را دنبال می کند. روزنامه های ایران, اقتصاد پویا, ابرار اقتصادی, آفتاب یزد و شرق این خبر را درج کردند. « ادامه در صفحه 19»
• مدیر عامل جدید شرکت ارتباطات مشترک شهر منصوب شد
تهران سما - مدیر عامل جدید شرکت ارتباطات مشترک شهر با حضور معاون مالی و اداری شهرداری تهران معرفی شد. روزنامه های دنیای اقتصاد, عصر اقتصاد, راه مردم و ابتکار این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 78»
• گزارش تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات ایران نهایی شد
ایرنا - رییس کمیته تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شرکت مخابرات ایران به اتمام رسیده و گزارش تحقیق و تفحص نیز نهایی شده است. روزنامه های اطلاعات, اقتصاد پویا و فناوران این خبر را منتشر کردند. « ادامه در صفحه 79»
• اختلالات شبکه های تلفن همراه را از طریق اهرم های قانونی حل می کنیم
موبنا - عضو کمیسیون صنایع ومعادن بابیان اینکه اختلالات شبکه های تلفن همراه همچنان ادامه دارد،تاکید کرد:درصورتیکه اختلالات برطرف نشود از طریق اهرم های قانونی این مشکل را برطرف می کنیم. روزنامه های ایران, ابرار اقتصادی و فناوران این خبر را چاپ کردند. « ادامه در صفحه 81»
• جلوگیری ازقاچاق مکالمات بین الملل با افزایش ارائه مجوز به شرکت های تلفن اینترنتی
موبنا - مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت: با افزایش ارائه مجوز به شرکت های تلفن اینترنتی (VOIP) درحوزه ترمینیشن(ترافیک مکالمات داخل به خارج ) و اورجینیشن(ترافیک مکالمات خارج به داخل) تا حد بالایی می توان میزان قاچاق مکالمات بین الملل را کاهش داد. روزنامه های دنیای اقتصاد, ابرار اقتصادی و فناوران این خبر را درج کردند. « ادامه در صفحه 82»
• جشنواره صنعت و فناوری اطلاعات، 20 مهرماه برگزار می‌شود
فارس - جشنواره صنعت و فناوری اطلاعات در روزهای 20 لغایت 22 مهرماه سال‌جاری در سالن اجلاس سران با حضور مقامات ارشد کشور برگزار می‌شود. روزنامه های ابرار اقتصادی, گسترش صنعت و فناوران این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 47»
• راه اندازی سامانه تلفنی پرداخت قبوض و دریافت شارژ همراه اول
مهر - مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار گفت: همراه اول به زودی از سامانه تلفنی پرداخت قبوض و دریافت شارژ بهره برداری می کند. روزنامه های دنیای اقتصاد و اطلاعات این خبر را منتشر کردند. « ادامه در صفحه 83»
• بازار دست فروشان گرم تر از گذشته می شود
موبنا - با نزدیکی به فصل تابستان حضور دست فروشان گوشی تلفن همراه نسبت به گذشته در حومه بازار این کالای ارتباطی افزایش نسبی یافته است. روزنامه های دنیای اقتصاد و ابرار اقتصادی این خبر را چاپ کردند. « ادامه در صفحه 64»
• تمام قوانین و مقررات 100ساله کشور بر روی اینترنت قرار می گیرد
مهر - مدیرکل تدوین و تنقیح قوانین و مقررات ریاست جمهوری با بیان اینکه بیش از 70 نفر در حال وارد کردن تمامی قوانین و مقررات ایران از 100 سال پیش تا کنون در سامانه ای الکترونیکی هستند گفت: این پایگاه اینترنتی تا پایان امسال برای استفاده عموم مردم به بهره برداری می رسد. روزنامه های خراسان و تهران امروز این خبر را درج کردند. « ادامه در صفحه 48»
• بهره‌مندی از 6 سرویس‌ جدید در دستور کار شرکت پست
فارس - مدیر کل پست مستقیم و سرویسهای نوین پستی شرکت پست، سرویس پست مالی، پست لجستیک، صندوق هوشمند، پست دو سویه، پست ترکیبی (هایبرید) و بیمه پستی را از جمله‌ی سرویس‌های در دست مطالعه شرکت پست نام برد. روزنامه های اقتصاد پویا و وطن امروز این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 34»
• از 66 پروژه مخابراتی استان بهره برداری شد
موج - همزمان با روز جهانی مخابرات و ارتباطات و با حضور استاندار گلستان و جمعی از مدیران استانی و کارکنان مخابرات استان، 66 طرح مخابراتی با اعتباری بالغ بر 67 میلیارد ریال به بهره برداری رسید. روزنامه های تفاهم و اطلاعات این خبر را منتشر کردند. « ادامه در صفحه 84»
• پایان فروش سیمکارت های خانواده همراه اول
روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار - فروش سیمکارت های خانواده همراه اول که تا 27 اردیبهشت ماه سال جاری تمدید شده بود، پایان یافت. روزنامه های جهان اقتصاد و حمایت این خبر را چاپ کردند. خبرگزاری های ایسکانیوز, ایسنا, موبنا و موج نیز این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 85»
• پاریس در بزرگترین رویداد تجارت الکترونیکی میزبان ایران است
ایرنا - پنجمین کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیکی در کشورهای در حال توسعه با رویکرد بر صادرات، شهریور ماه سال جاری در پاریس فرانسه با حضور ایران برگزار می شود. روزنامه های ابرار اقتصادی و فناوران این خبر را درج کردند. « ادامه در صفحه 49»
• پروانه اپراتور پست نیمه اول امسال به سراسر کشور ابلاغ می شود
ایرنا - عضو هیات مدیره شرکت پست گفت: طرح مطالعاتی تنظیم چارچوب پروانه اپراتوری پست اکنون با مسئولیت سازمان تنظیم مقررات در پژوهشکده پست و مخابرات درحال انجام است و تا نیمه اول سال جاری به سراسر کشور ابلاغ می شود. روزنامه های ابرار اقتصادی و فناوران این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 36»
• 80 درصد سهام شرکت مخابرات به بخش خصوصی واگذار می شود
روابط عمومی شرکت مخابرات استان مرکزی - مدیرعامل شرکت مخابرات استان مرکزی از واگذاری 80 درصد سهام شرکت مخابرات به بخش خصوصی خبر داد. روزنامه های فرهنگ و عدالت و هدف و اقتصاد این خبر را منتشر کردند. « ادامه در صفحه 86»
• به مناسبت روز جهانی مخابرات بهره برداری از 66 پروژه مخابراتی
روابط عمومی شرکت مخابرات استان گلستان - همزمان با روز جهانی مخابرات و ارتباطات 66 طرح مخابراتی به بهره برداری رسید. روزنامه های روزان و کار و کارگر این خبر را چاپ کردند. « ادامه در صفحه 87»
• تولید داخلی گوشی تلفن همراه بی معناست
موبنا - یک کارشناس حوزه تلفن همراه معتقد است با وجود عرضه برندهای معتبرجهانی، تولید و عرضه گوشی های ایرانی بی معناست چرا که این گوشی ها خریدار چندانی ندارد. روزنامه دنیای اقتصاد این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 66»
• افزایش ظرفیت اینترنت کشور برای جبران قطعی مسیرهای اصلی و بین‌المللی
ایسنا - مدیر کل مهندسی عملیات و هماهنگی شبکه دیتا شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: یکی از فعالیت‌ها و برنامه‌های ما افزایش ظرفیت است تا زمانی که در مسیرهای اصلی و بین‌المللی شاهد قطعی بودیم، بتوانیم سریع آن را جبران کنیم و مشکلی در ارتباط‌ها نداشته باشیم. چند روز پیش 3 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه اقتصاد پویا نیز این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 37»
• تشکیل جلسه شورای معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خرمشهر
ایرنا - مدیرکل روابط عمومی وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: چهارم خرداد ماه جاری، جلسه شورای معاونان وزارت ارتباطات با حضور "رضا تقی پور"در شهر خرمشهر برگزار خواهد شد. روزنامه اقتصاد پویا این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 21»
• رشد ICTبهترین کمک برای هدفمند کردن یارانه ها است
سیتنا - الگوهای اقتصادی موثری در حال حاضر در دنیا وجود دارد که می توانیم در سیستم های رقابتی و نظارتی خود پیاده کنیم در این بین بادی توجه کنیم که تمام فعالیت های اقتصادی و رقابتی لزوما برنده برنده نیست. روزنامه بایت خراسان این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 88»
• عرضه سیمکارتهای نسل سوم با کد 092/ خرید تجهیزات چینی تکذیب شد
مهر - عضو هیئت مدیره اپراتور سوم موبایل در تشریح برنامه های در دست اقدام این پروژه از استفاده از پیمانکاران اروپایی و آسیایی برای تجهیز این شبکه و اجرای برنامه نظرسنجی برای انتخاب نام، برند و لوگوی سیمکارتهای نسل سومی اپراتور سوم خبر داد. چند روز پیش 15 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه بایت خراسان نیز این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 89»
• راه‌اندازی سرویس ADSL در 700 مدرسه مازندران
فارس - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: تاکنون 700 مدرسه در 15 شهر استان مازندران به اینترنت مجهز شده است. چند روز پیش 1 روزنامه این خبر را چاپ کرد. روزنامه خراسان نیز این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 52»
• حق‌لایسنس اپراتور سوم تلفن همراه ‌401 میلیارد تومان است
ایسنا - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این که پروانه‌ اپراتور سوم تلفن همراه امروز به‌صورت نمادین در حضور مقامات ارزشمند به شرکت تامین تله‌کام داده می‌شود، گفت: حق‌لایسنس برای این اپراتور ‌401 میلیارد تومان و جمع مبلغ حق‌السهم سالیانه‌ای که باید به رگولاتوری بدهد، ‌6/23 درصد است و حدود ‌16 هزار میلیارد تومان برای کشور در طول ‌15 سال درآمد دارد. چند روز پیش 5 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه بایت خراسان نیز این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 39»
• سود خالص همراه اول 10 برابر شده است
ایرنا - مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: سود خالص این شرکت از یک تریلیون ریال( 100 میلیارد تومان) در سال 1384 با بیش از 10 برابر افزایش به 10 تریلیون و 630 میلیارد ریال( یک هزار و 63 میلیارد تومان) در سال گذشته رسید. چند روز پیش 2 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه بایت خراسان نیز این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 91»
• مطالبات شش میلیارد تومانی شرکت مخابرات استان مرکزی از مشترکین
روابط عمومی شرکت مخابرات استان مرکزی - شرکت مخابرات استان مرکزی بالغ بر 6 میلیارد تومان مطالبات وصول نشده از مشترکین در طی سال‌های اخیر دارد که از طریق ارائه شکایت به دادسرا پیگیر مطالبات خود شده است . چند روز پیش 1 روزنامه این خبر را چاپ کرد. روزنامه عصر اقتصاد نیز این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 95»
• اپراتور سوم امکان ارائه خدمات نسل سوم را نخواهد داشت
موبنا - با قانونی شدن برخی موارد از جمله خرید پهنای باند به صورت مستقیم و افزایش سرعت اینترنت بدون محدودیت و رفع برخی خلاء های قانونی اپراتور سوم می تواند متمایز از دیگر اپراتور های کشور باشد و در غیر اینصورت امکان ارائه خدمات نسل سوم را نخواهد داشت. روزنامه ابرار اقتصادی این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 97»
• نصب نرم‌افزار خدمات یکپارچه بانکی در 13 دفتر روستایی پست‌بانک هرمزگان
روابط عمومی شرکت پست بانک - نرم‌افزار یکپارچه دفاتر خدمات بانکی( سیمیا) در 13 دفتر خدمات بانکی روستایی و یک دفتر شهری در استان هرمزگان نصب و راه‌اندازی شد. چند روز پیش 1 روزنامه این خبر را چاپ کرد. روزنامه راه مردم نیز این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 41»
• 356 پروژه مخابراتی در اصفهان افتتاح می‌شود
فارس - مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: در سال جاری و به ‌مناسبت هفته ارتباطات 356 پروژه افزون بر پروژه‌های قبل با اعتباری بیش از 131 هزار و 181 میلیون ریال افتتاح می‌شود. روزنامه گسترش صنعت این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 99»
• دستمزد کارکنان شرکت مخابرات لرستان شرکت کاهش یافت
ایلنا - این تصمیم با هدف صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های اضافی توسط اعضای هیات مدیره اتخاذ شده است و به همین دلیل از ابتدای هفته جاری تمامی کارکنان به صورت پاره وقت مشغوب به‌کار شده‌اند. روزنامه کار و کارگر این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 101»
• تمام استان های کشور باید یک سرور اندازه گیری داشته باشند
سیتنا - تمامی استان های کشور باید حداقل به یک سروراندازه گیری سرعت اینترنت مجهز شوند. روزنامه فناوران این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 54»
• 80 درصد مردم کشور از خدمات دولت الکترونیک بهره‌مند هستند
فارس - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: تاکنون 80 درصد از مردم کشور از خدمات دولت الکترونیک بهره‌مند هستند. روزنامه مردم سالاری این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 22»
• 70 درصد خدمات عمومی تا پایان برنامه 5 ساله الکترونیکی می‌شود
فارس - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان برنامه پنج‌ساله، 70 درصد خدمات به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌شود. روزنامه رسالت این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 24»
• اولویت‌های اساسی در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات تعیین شد
ایسکانیوز - دولت در راستای توسعه حوزه فناوری اطلاعات و گسترش خدمات الکترونیکی، اولویت‌های اساسی در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و اهداف کمی برنامه پنج سال آینده این حوزه را تعیین کرد. چند روز پیش 1 روزنامه این خبر را چاپ کرد. روزنامه فرهنگ آشتی نیز این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 55»
• پایین بودن سرعت اینترنت و پاسخ مسوولان
ایسنا - مدیر کل مهندسی عملیات و هماهنگی شبکه دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت درباره علت کاهش سرعت اینترنت گفت: شرکت زیرساخت پهنای باند بین‌المللی را از سرویس‌دهنده‌های بین‌المللی خریداری و آن را بین سرویس‌دهنده‌های داخلی که شرکت‌های بزرگ اینترنتی هستند و با کاربران انتهایی در تماسند، توزیع می‌کند، بنابراین اگر سرعت اینترنت پایین است به شرکت زیرساخت برنمی‌گردد بلکه لازمه‌اش این است که ببینیم میان کاربران و شرکت‌های سرویس‌دهنده چه اتفاقی می‌افتد. روزنامه فرهنگ آشتی این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 27»
• همایش آموزش موزعان پست مازندران با حضور عضو هیئت‌مدیره
روابط عمومی شرکت پست ایران - اولین همایش سراسری آموزش موزعان پست استان مازندران، 31 اردیبهشت ماه جاری در شهر ساری برگزار شد. « ادامه در صفحه 42»
• استفاده رایگان از"سیستم جامع آموزش دانشگاهی" برای تعدادی از دانشگاه‌ها
سیتنا - "سیستم جامع آموزش دانشگاهی" با هدف تسری در نظام آموزشی کلیه دانشگاه‌های کشور و همچنین جلوگیری از صرف هزینه‌های موازی دانشگاه‌ها برای تهیه سیستم نظام آموزشی الکترونیکی، بصورت رایگان در اختیار دانشگاه‌های متقاضی قرار می‌گیرد. « ادامه در صفحه 57»
• 45 پروژه مخابراتی در هرمزگان به بهره برداری رسید
مهر - مدیر عامل شرکت مخابرات هرمزگان گفت: 45 پروژه مخابراتی با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد ریال در هرمزگان به بهره برداری رسید. « ادامه در صفحه 102»
• پرفروش‌ ترین گوشی های تلفن همراه در بازار امروز
موبنا - X3 و 6303 کلاسیک نوکیا، W205 سونی اریکسون، S3650 Corby سامسونگ، KF750 Secret ال‌جی، TOUCH2 اچی تی سی از جمله گوشی‌های خوش فروش دربازار امروز تلفن همراه معرفی شدند. « ادامه در صفحه 67»
• قیمت سیمکارت همچنان ثابت است
موبنا - بهای انواع سیمکارت همچنان بدون نوسان قیمت در اختیار مشتریان قرار می گیرد. « ادامه در صفحه 104»
• ضابطه مند و شفاف شدن روابط اپراتورها یک ضرورت است
موبنا - رییس پیشین کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی معتقد است: برای ورود اپراتور سوم ،روابط بین اپراتورها شفاف شود و این امر یکی از مکانیزم های نظارتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است که باید به آن پرداخته شود . « ادامه در صفحه 105»
• برخی مناطق شمالی تهران به سیستم تقویت کننده امواج تلفن همراه مجهز شدند
موبنا - مدیرعامل شرکت توسعه تمدن پارسیان از مجهز شدن سیستم تقویت کننده امواج تلفن همراه در برخی از مناطق شمال شهر تهران خبر داد. « ادامه در صفحه 106»
• سامسونگ مقام اول سهم بازار مانیتورها را از آن خود کرد
موبنا - سامسونگ برای سومین سال متوالی بیشترین سهم بازار مانیتور در دنیا را بدست آورد. « ادامه در صفحه 59»
• آغاز فعالیت سامانه 1818 مخابرات در کردستان
فارس - با فعال شدن سامانه 1818 مشترکان ثابت تلفن از طریق این شماره می‌توانند ضمن اطلاع از میزان مصرف اقدام به پرداخت قبوض کنند. « ادامه در صفحه 107»
• ‌164 هزار نفر از خدمات همراه اول در آبادان و خرمشهر استفاده می‌کنند
فارس - مدیرکل مخابرات خوزستان گفت: بیش از 164 هزار نفر از خدمات همراه اول در آبادان و خرمشهر استفاده می‌کنند. « ادامه در صفحه 108»
• رونمایی از تمبر یادبود با موضوع حضرت فاطمه زهرا (س)‌
فارس - همزمان با هفته زن و با حضور رئیس جمهور از تمبر یادبود با موضوع حضرت فاطمه زهرا (س)‌ رونمایی می‌شود. « ادامه در صفحه 43»
• سیمکارت‌های اعتباری همراه اول پدیده شد
فارس - چهار سال پس از عرضه سیمکارت اعتباری همراه اول، این اپراتور نام پدیده را برای سیمکارت‌های اعتباری خود برگزید. « ادامه در صفحه 110»
• مصوبات سفرهای هیات دولت در بخش مخابرات کرمان بطور کامل اجرایی شد
ایرنا - مدیرعامل شرکت مخابرات کرمان گفت: مصوبات دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور به این استان در حوزه ارتباطات و فن آوری اطلاعات بطور کامل اجرایی شده است. « ادامه در صفحه 111»
• آنتن های مخابراتی دوست یا دشمن
ایرنا - شرکت مخابرات برای تحت پوشش قرار دادن مشترکین تلفن همراه اقدام به نصب آنتن در مناطق مختلف استان گیلان کرده در حالیکه در مورد زیان آور بودن امواج انها حرف و حدیثهای زیادی مطرح است . « ادامه در صفحه 113»
• فتح خرمشهر درس بزرگی برای ملت ایران و جهان بود
ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فتح خرمشهر از لحاظ ارزشی درس بزرگی برای ملت ایران و جهان بود. « ادامه در صفحه 30»
• "بهره برداری از 19 پروژه مخابراتی در نایین"
روزنامه کیهان به نقل از رییس مخابرات نایین از بهره برداری 19 پروژه مخابراتی در این شهرستان خبر داد. « ادامه در صفحه 119»
• "ارسال پیامک از تلفن ثابت به موبایل عملیاتی می شود"
روزنامه جوان به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران از عملیاتی شدن ارسال پیامک از تلفن ثابت به موبایل خبر داد. « ادامه در صفحه 119»
• "تلفن همراه"
روزنامه دنیای اقتصاد از انتشار شصت و یکمین ماهنامه تخصصی تلفن همراه خبر داد. « ادامه در صفحه 61»
• "میانگین سرعت اینترنت در جهان 13 برابر ایران است"
زهرا حاجیان در گزارش روزنامه خراسان به بررسی سرعت اینترنت در کشور و مقایسه آن با دیگر کشورها پرداخت. « ادامه در صفحه 32»
• "محتوا سرعت را کم نکرده است!"
وحید صفایی در ویژه نامه بایت خراسان مطلبی در خصوص نظرات مسوولین راجع به کندی سرعت اینترنت منتشر کد. « ادامه در صفحه 62»
• "آماده باش برای آمدن اپراتور تازه وارد"
ویژه نامه بایت خراسان در گزارشی به بررسی عرضه سیمکارت های نسل سوم اپراتور سوم پرداخت. « ادامه در صفحه 120»
• "کنترل پیامک از راه دور"
روزنامه جهان صنعت در گزارشی با قلم مرجان محمدی به بررسی کنترل پیامک مشترکان تلفن همراه پرداخت. « ادامه در صفحه 121»
• "با سخنرانی شاهین انتصاری در سازمان نظام صنفی سمینار استانداردهای تولید نرم افزار امروز برگزار می شود"
روزنامه فناوران نوشت: انجمن انفورماتیک ایران با همکاری سازمان نظام صنفی امروز سمینار معرفی استانداردهای تولید نرم افزار و مقایسه تطبیقی استانداردهای آزمون و کنترل کیفیت را برگزار می کند. « ادامه در صفحه 63»
• "بازی رایانه ای هم به شبکه خانگی می آید"
روزنامه فناوران مطلبی با عنوان "بازی رایانه ای هم به شبکه خانگی می آید" منتشر کرد. « ادامه در صفحه 63»
• "بسترهای الکترونیک و زیرساخت های مخابراتی برای رفاه مردم و جامعه است"
روزنامه اسرار به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان همدان نوشت: بسترهای الکترونیک و زیرساخت های مخابراتی برای رفاه مردم و جامعه است. « ادامه در صفحه 123»
• "مارپیچ خصوصی سازی مخابرات باز هم پیچ خورد"
سمیه فتحی در گزارش روزنامه خبر به بررسی کش و قوس های خصوصی سازی مخابرات و بزرگترین معامله تاریخ بورس کشور پرداخت. « ادامه در صفحه 124»
۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۳۳
تعداد بازدید : ۱,۲۹۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید