اخبار

چکیده مطالب 89/2/29

• کاهش تعرفه‌ی اینترنت همراه اول
ایسنا - مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران در نشست خبری به مناسبت روز جهانی ارتباطات حضور یافته و با تشریح عملکرد این شرکت، برنامه‌های سال 89 شرکت را تشریح کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که روزنامه های کیهان, اطلاعات, جمهوری اسلامی, اقتصاد پویا, خراسان, جهان اقتصاد, عصر اقتصاد, تهران امروز, ابرار اقتصادی, گسترش صنعت, وطن امروز, سیاست روز, تفاهم, فرهنگ آشتی و هفته نامه فرهیختگان این خبر را چاپ کردند. « ادامه در صفحه 77»
• نصب مخفیانه دکل موبایل در اماکن خصوصی/ سلامت شهروندان تهدید می‌شود
مهر - عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه با اپراتورهای تلفن همراه که مخفیانه به نصب دکل موبایل در اماکن خصوصی اقدام می کنند برخورد قانونی می شود گفت: شورای شهر تهران به این نتیجه رسیده که آنتنهای موبایل بر سلامت جسمی و روانی شهروندان اثرات سوء می گذارد. روزنامه های کیهان, اقتصاد پویا, جهان اقتصاد, صبح اقتصاد, تهران امروز, راه مردم, وطن امروز, رسالت, آفتاب یزد, پیام زمان, عصر ایرانیان و فرهنگ و عدالت این خبر را درج کردند. « ادامه در صفحه 85»
• سندیکای تولیدکنندگان نرم‌افزارهای تلفن همراه تشکیل می‌شود
مدیرکل صنایع برق، فناوری اطلاعات و فلزی وزارت صنایع و معادن از تشکیل کنسرسیوم و سندیکای تولیدکنندگان نرم افزارهای تلفن همراه خبر داد. روزنامه های جوان, اقتصاد پویا, جهان اقتصاد, عصر اقتصاد, هدف و اقتصاد, ابرار اقتصادی, گسترش صنعت, فناوران و حمایت این خبر را منعکس کردند. خبرگزاری های ایرنا, ایسکانیوز, موج و مهر نیز این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 64»
• انواع تشعشعات مغناطیسی سلامت ایرانیان را تهدید می کند
مهر - کارشناس مسئول بهداشت کاربری انرژیهای هسته ای و امواج مغناطسیی وزارت بهداشت با بیان اینکه ایرانیها در محاصره انواع انرژیها و امواج مغناطیسی قرار دارند گفت: متاسفانه هیچگونه آموزشی برای در امان ماندن از اثرات مخرب و سرطانزای انرژیهای مغناطیسی به مردم ارائه نمی شود. روزنامه های خراسان, جهان اقتصاد, تهران امروز, مردم سالاری, اسرار, آرمان, عصر ایرانیان, فرهنگ آشتی و روزان این خبر را منتشر کردند. « ادامه در صفحه 48»
• آخرین اقدامات وزارت ارتباطات برای شناسائی و مقابله با حملات سایبری
فارس - وزیر ارتباطات با بیان اینکه در جریان حوادث پس از انتخابات تمام حملات اینترنتی صورت گرفته از خارج کشور و مسیر آنها شناسایی شد، گفت: ‌در برنامه پنجم موضوع امنیت شبکه‌های ارتباطی و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات را در دستور کار قرار خواهیم داد. روزنامه های اقتصاد پویا, خراسان, جهان صنعت, گسترش صنعت, فناوران و فرهنگ آشتی این خبر را چاپ کردند. « ادامه در صفحه 21»
• دبیر کمیسیون خزانه داری و مبادلات بانکها از پست بانک ایران انتخاب شد
روابط عمومی شرکت پست بانک - آقای محمد رضا حسین پور رییس اداره کل خزانه داری و مبادلات پست بانک ایران به سمت دبیر کمیسیون فنی ادارات خزانه داری و مبادلات بانکها انتخاب شد. روزنامه های عصر اقتصاد, راه مردم و ابتکار این خبر را درج کردند. « ادامه در صفحه 35»
• پنجمین همایش روابط عمومی الکترونیک برگزار شد
ایسنا - پنجمین همایش روابط عمومی الکترونیک صبح امروز در هتل المپیک تهران برگزار و از مقاله‌نویسان برتر پنجمین همایش روابط عمومی الکترونیک تقدیر شد. روزنامه های دنیای اقتصاد, فناوران و تفاهم این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 51»
• کندی سرعت اینترنت به دلیل مراجعه زیاد به سایتهای خارجی است
مهر - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، مراجعه کاربران به سایتهای خارجی برای دریافت اطلاعات را موجب کاهش سرعت اینترنت در کشور عنوان کرد. روزنامه های پول, اسرار و شرق این خبر را منتشر کردند. « ادامه در صفحه 87»
• نحوه پیگیری پیامکهای تخریبی در کشور / محتوای SMS ها ذخیره نمی‌شود
مهر - مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار درباره امکان پیگیری پیامکهای تخریبی گفت: پیامکهای تخریبی تنها با وجود شاکی خصوصی قابل پیگیری است و متن پیامک در شبکه همراه اول به هیچ عنوان ذخیره نمی‌شود. روزنامه های هدف و اقتصاد, آرمان و شرق این خبر را چاپ کردند. « ادامه در صفحه 89»
• کاهش تعرفه‌ی GPRS برای مشترکان همراه اول
ایسنا - مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار از کاهش تعرفه‌ی GPRS برای مشترکان همراه اول خبر داد. روزنامه های گسترش صنعت, ابتکار و همبستگی این خبر را درج کردند. « ادامه در صفحه 90»
• ادامه‌ی مذاکره برای ارائه سیم‌کارت امین و قاصدک
ایسنا - مدیر عامل همراه اول از ورود سهام شرکت ارتباطات سیار ایران به بورس یا فرابورس خبر داد. روزنامه های همشهری و جهان صنعت این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 91»
• ظرفیت شبکه مخابراتی صنعت نفت دو برابر شد
ایسکانیوز - با اجرای طرح تعویض مراکز تلفن صنعت نفت از تکنولوژِی قدیمی TDM به IP Based، علاوه بر استفاده از آخرین و پیشرفته ترین مراکز تلفن، ظرفیت مراکز سوئیچ به دو برابر افزایش یافت. روزنامه های جهان اقتصاد و هدف و اقتصاد این خبر را منتشر کردند. « ادامه در صفحه 52»
• افزایش رقم بدهی شرکت مخابرات از سوی وزارت ارتباطات مبنای حقوقی ندارد
ایرنا - مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت: افزایش رقم بدهی شرکت مخابرات از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنای حقوقی نداشته و این شرکت تعهدی برای پرداخت اضافه بدهی ها ندارد. روزنامه های دنیای اقتصاد و ابرار اقتصادی این خبر را چاپ کردند. « ادامه در صفحه 92»
• کاهش 50 درصدی قیمت GPRS / توضیح درباره تشعشات آنتنهای موبایل
مهر - مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار از کاهش قیمت جی پی آر اس خبر داد و گفت: برای سرویس جی پی آر اس کاهش 50 درصدی را از اول خرداد ماه در دستور کار خواهیم داشت. روزنامه های جوان و رسالت این خبر را درج کردند. « ادامه در صفحه 93»
• ابراز تمایل همراه اول برای عبور از مرز 40 میلیون مشترک
موبنا - مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران که شرکتش تاکنون 37 میلیون سیمکارت دایمی و اعتباری ارایه کرده، از مذاکره با رگولاتوری برای افزایش سقف پروانه واگذاری سیمکارت بوسیله این اپراتور خبر داد و گفت: درسال جاری باید سه میلیون سیمکارت واگذار شود که تاکنون 5/1 میلیون آن عرضه شده است. روزنامه های صبح اقتصاد و پیام زمان این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 95»
• کاهش 46 درصدی قیمت GPRS از اول خرداد
ایسکانیوز - مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار گفت: از اول خرداد ماه هزینه های GPRS (سرویس ارایه اینترنت تلفن همراه) برای استفاده در روز 8 ریال و در شب به دو ریال کاهش پیدا می کند که در واقع کاهش 46 درصدی در قیمت ارایه این سرویس خواهد بود. روزنامه های مردم سالاری و آفرینش این خبر را منتشر کردند. « ادامه در صفحه 97»
• سود خالص همراه اول 10 برابر شده است
ایرنا - مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: سود خالص این شرکت از یک تریلیون ریال( 100 میلیارد تومان) در سال 1384 با بیش از 10 برابر افزایش به 10 تریلیون و 630 میلیارد ریال( یک هزار و 63 میلیارد تومان) در سال گذشته رسید. روزنامه های حمایت و آرمان این خبر را چاپ کردند. « ادامه در صفحه 98»
• 6 مرکز مخابراتی توسعه می یابد
روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید غریبی، پیام نور، شهید آیت در شهر تهران و مراکز شهید نصرآبادی، شهید رجایی( گوهردشت) در منطقه غرب استان تهران و مراکز شهر جدید و شهر صنعتی پرند در منطقه شهرستانهای استان تهران از تاریخ بیست و نهم اردیبهشت ماه آغاز می شود. روزنامه اقتصاد پویا این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 72»
• پرداخت غیر حضوری شش میلیون قبض
روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - در آخرین دوره سال 88، حدود شش میلیون و 500 هزار مشترک، قبوض خود را به صورت غیر حضوری پرداخت کردند. روزنامه اقتصاد پویا این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 102»
• معرفی گوشی HD mini اچ تی سی
موبنا - گوشی HD mini اچ تی سی یکی از جدیدترین های این برند است که به تازگی وارد بازار تلفن همراه کشور شده است و از استقبال خوبی نیز برخوردار شده ا ست. روزنامه دنیای اقتصاد این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 66»
• 356 پروژه مخابراتی در اصفهان به بهره‌برداری می‌رسد
فارس - مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: همزمان با هفته ارتباطات 356 پروژه مخابراتی در اصفهان به بهره‌برداری می‌رسد. چند روز پیش 1 روزنامه این خبر را چاپ کرد. روزنامه دنیای اقتصاد نیز این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 104»
• افتتاح مرکز توسعه شبکه تلفن‌همراه فارس با ظرفیت 5 میلیون شماره
فارس - مدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس از افتتاح مرکز توسعه شبکه تلفن همراه H.L.R با ظرفیت 5 میلیون شماره در هفته ارتباطات خبر داد. روزنامه دنیای اقتصاد این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 108»
• مراکز صنعتی فضایی، سازماندهی می‌شوند
روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - یکی از اولویت های کاری سازمان فضایی کشور در سال 89، سازماندهی و انسجام مراکز صنعتی فضایی کشور است. چند روز پیش 3 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه بایت خراسان نیز این خبر را منعکس کرد. خبرگزاری های ایرنا, ایسنا, موبنا و موج نیز این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 24»
• تاکید وزارت ارتباطات به استفاده کمتر از کابل های مسی
سیتنا - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور حداقل استفاده از کابل های مسی بر تجدید نظر در طراحی ها تاکید دارد. چند روز پیش 4 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه بایت خراسان نیز این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 26»
• مخابرات پس از خصوصی شدن به ورود تکنولوژی های نوین، تاکید دارد
سیتنا - مخابرات با وجود خصوصی شدن هرگز از تکنولوژی های نوین غافل نخواهد بود چرا که اساس خصوصی سازی بر مبنای اصل رقابت پذیری است. چند روز پیش 2 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه بایت خراسان نیز این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 110»
• امضای تفاهم‌نامه مخابراتی با شرکت روس تلکوم
مهر - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از افزایش ظرفیت تجهیزات دو درگاه بین‌الملل در مرز ایران با ارمنستان و آذربایجان به ‌دنبال امضای تفاهم‌نامه مخابراتی با شرکت روس تلکوم خبر داد. چند روز پیش 1 روزنامه این خبر را چاپ کرد. روزنامه بایت خراسان نیز این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 36»
• با درخواست سهامداران مخابرات تعرفه ها افزایش می یابد
موبنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با درخواست سهامداران مخابرات تعرفه سرویس های ارتباطی افزایش می یابد. چند روز پیش 2 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه خراسان نیز این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 27»
• بهره‌برداری از 45 پروژه مخابراتی در هرمزگان
فارس - مدیر عامل شرکت مخابرات هرمزگان از بهره‌برداری از 45 پروژه مخابراتی همزمان با آغاز هفته ارتباطات در این استان خبر داد. چند روز پیش 2 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه عصر اقتصاد نیز این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 111»
• سهام پست بانک و پست امسال حتماً عرضه می‌شود
فارس - در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال لغو واگذاری پست‌بانک، معاون سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه لغو واگذاری شرکت های آماده ورود به بورس، تنها از طریق قانون ممکن است، گفت: سهام شرکت پست بانک و پست امسال حتماً عرضه می شود. چند روز پیش 11 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه پول نیز این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 37»
• نامه رسان های پستی کنترل می شوند
موج - به منظور افزایش کمی و کیفی توزیع مرسولات پستی، نامه رسان های شرکت پست کنترل می شوند. چند روز پیش 2 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه ابرار اقتصادی نیز این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 39»
• توسعه‌ تکنولوژیک در فضاهای سایبری سبب بهبود روزافزون سطح رفاه عمومی
ایلنا - روز جهانی ارتباطات و به عبارتی روز روابط عمومی، امسال نیز مانند تمامی سالیان گذشته، یادآور تحولات تازه به تازه‌ای است که از دو جنبه اساسی بر زندگی مردم سراسر جهان، از جمله بر جامعه توسعه‌گرای ایران، تاثیرگذار بوده‌است. روزنامه ابرار اقتصادی این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 54»
• افزایش 45 درصدی خریداران گوشی های هوشمند در بازار تلفن همراه
موبنا - مدیرفروش شرکت "پرشین تلکام" عرضه کننده گوشی های اچ تی سی از افزایش 45 درصدی تقاضا برای این گوشی ها دربازار تلفن همراه خبر داد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 68»
• اقدام اتحادیه‌ی جهانی مخابرات برای استانداردسازی خدمات ابری
ایسنا - اتحادیه جهانی مخابرات که سازمان تعیین‌کننده استانداردهای مخابراتی است، گروه جدیدی را برای کمک به ایجاد استانداردهای مربوط به خدمات رایانش ابری تشکیل داد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 56»
• کاربران ایرانی گوشی های وطنی را دوست ندارند
موبنا - به گفته یک تولید کننده به دلیل وجود گوشی های صاحب برند در بازار تلفن همراه مردم اعتماد و اشتیاقی به خرید گوشی های ایرانی ندارند. روزنامه گسترش صنعت این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 69»
• نظام صنفی کارگروه تجارت الکترونیکی تشکیل می‌دهد
ایلنا - وی از شرکت‌های فعال در این حوزه درخواست کرد تا با شرکت در این کارگروه از فرصت پیش آمده جهت تشکیل این کارگروه و ایجاد یک زبان واحد صنفی در تعاملات دولتی و خصوصی، کمال استفاده را کنند. روزنامه فناوران این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 40»
• توسعه BTS ها مخفیانه نیست
ایسکانیوز - مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار با اشاره به پرداختی های هزار میلیارد تومانی همراه اول به دولت در سال 88 گفت: "امسال 1500 میلیارد تومان به خزانه واریز می کنیم." روزنامه اسرار این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 113»
• قبوض تلفن همراه، ثابت، آب، برق و گاز ادغام می شوند
موبنا - شرکت پست به منظور ساماندهی تمامی قبوض مشترکان از جمله قبوض آب ،گاز،برق ،تلفن همراه و ثابت و همچنین تراکت و بروشورهای تبلیغاتی طرح توزیع "پاکت جامع "را برای تصویب به هیات وزیران ارائه کرده است. روزنامه ابتکار این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 41»
• 424 پروژه مخابراتی در هفته ارتباطات افتتاح خواهد شد
ایسنا - مدیرعامل مخابرات فارس از افتتاح 424 پروژه مخابراتی در هفته مخابرات و ارتباطات خبر داد. روزنامه ابتکار این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 116»
• انکار نمی‌کنیم؛ برخی از تجهیزات ما چینی است
ایلنا - همراه اول از نظر تعداد مشترکین دائمی و کل در خاورمیانه اول و در بین 765 اپراتور دنیا در رده‌های 15 و 26 قرار دارد. روزنامه عصر ایرانیان این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 118»
• تحقق شعار شهر بهتر، زندگی بهتر با مخابرات یا جامعه‌ی اطلاعاتی؟
ایسنا - امسال که اتحادیه جهانی مخابرات برای روز جهانی جامعه اطلاعاتی در جهان، شعار: "شهر بهتر، زندگی بهتر با تکنولوژی های ارتباطی و اطلاعاتی" را اعلام کرد و دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) و دبیر کل سازمان ملل متحد جداگانه پیامی در راستای تبیین این شعار به جهانیان فرستادند و حالا که در کشور ما این روز را روز روابط عمومی نامیدیم، کارشناسان بر توجه به یک نکته تاکید دارند که نقطه آغاز جامعه اطلاعاتی در بعد اجتماعی، دسترسی به اطلاعات و در بعد اقتصادی فراگیر شدن تکنولوژی‌های نوین ارتباطی یا ICT یا یعنی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات است. روزنامه حزب الله این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 121»
• امسال همراه اول 1500 میلیارد تومان به خزانه دولت واریز می کند
سیتنا - پیش بینی می کنیم همراه اول در سال جاری 1500 میلیارد تومان به حساب خزارنه دولت واریز کند که این رقم به نسبت سال های گذشته می تواند تا یک و نیم برابر رشد کند. روزنامه شرق این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 124»
• عرضه اینترنت پرسرعت بیسیم در خرداد/ 80 درصد پیامکها فارسی ارسال می‌شود
مهر - مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار از ارتقاء شبکه موبایل به نسل سوم، عرضه اینترنت پرسرعت بیسیم از جمله برنامه های سال 89 و کاهش شاخص قطعی مکالمات ناخواسته در سال 88 خبر داد. روزنامه کائنات این خبر را درج کرد. « ادامه در صفحه 126»
• قطع ارتباط تلفنی هزار مشترک در مرکز مخابرات مهدیه
روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران - به علت ریزش سطح خیابان تلفن های هزار مشترک در مرکز مخابرات مهدیه از تاریخ 25 اردیبهشت ماه قطع شد. چند روز پیش 3 روزنامه این خبر را چاپ کردند. روزنامه قدس نیز این خبر را منعکس کرد. خبرگزاری های ایسنا, موبنا و موج نیز این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 74»
• رتبه 15 همراه اول درمیان اپراتورهای دنیا
موج - همراه اول از بین 765 اپراتور دنیا در رتبه پانزدهم قرار دارد. روزنامه فرهنگ و عدالت این خبر را منتشر کرد. « ادامه در صفحه 130»
• اصفهان رومینگ روستایی کشور را امکانپذیر کرد
فارس - مدیر‌عامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: برقراری رومینگ تلفن همراه روستایی در سطح کشور توسط استان اصفهان امکانپذیر شده است. روزنامه فرهنگ و عدالت این خبر را چاپ کرد. « ادامه در صفحه 132»
• مدیریت کلان امور ایثارگران با تکیه بر فناوری اطلاعات
روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - با استفاده از مدیریت اطلاعات و با تکیه بر فناوری اطلاعات ، می‌توانیم امور ایثارگران را در سطح کلان مدیریت کنیم. خبرگزاری های ایلنا و موبنا نیز این خبر را منعکس کردند. « ادامه در صفحه 28»
• توسعه کاربری ویژگی مخابرات و ارتباطات در ایران است
روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت - توسعه کاربری تکنولوژیهای اطلاعاتی و ارتباطی ویژگی مخابرات و ارتباطات در ایران است . « ادامه در صفحه 43»
• زیرساخت نگهداری ، پشتیبانی وحفاظت فیزیکی مراکز وتجهیزات بین شهری خود را به مناقصه می گذارد
روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت - شرکت ارتباطات زیرساخت نگهداری، پشتیبانی وحفاظت فیزیکی تمامی مراکزوتجهیزات بین شهری خود را در مناطق هشتگانه کشوری از طریق مناقصه به پیمانکاران واجدشرایط واگذار می کند. خبرگزاری ایلنا نیز این خبر را منعکس کرد. « ادامه در صفحه 44»
• الزامات توسعه ارتباطات در ایران
ایسکانیوز - در حوزه اطلاعات و ارتباطات، کشور ما با وجود داشتن پیشینه طولانی برنامه‌ریزی برای عمران و توسعه (حدود ٦٠ سال) هنوز فاقد یک سیاست ملی ارتباطی است. « ادامه در صفحه 58»
• روباتیک واحد تهران شمال در جهان خوش درخشید
ایسکانیوز - واحد تهران شمال در مسابقات روبوکاپ آلمان به همراه تیم های برگزیده ای از کشورهای آلمان،فرانسه،انگلستان و آمریکا مقام برترین های جهان را کسب کرد. « ادامه در صفحه 60»
• اتصال 250 مدرسه خراسان جنوبی به شبکه اینترانت
مهر - معاون پژوهش و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اتصال 250 مدرسه این استان به شبکه اینترانت خبر داد. « ادامه در صفحه 61»
• طرح ساماندهی فناوری اطلاعات در هشت استان اجرا شد
مهر - نائب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: طرح ساماندهی فناوری اطلاعات به صورت پایلوت در هشت استان کشور اجرایی شده است. « ادامه در صفحه 45»
• بسته های نامحدود اینترنتی برای کاربران همراه اولی
موبنا - مهندس وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول از ارائه بسته های نامحدود دانلود برای مشترکان همراه اول خبر داد. « ادامه در صفحه 134»
• همراه اول در صدد ورود به بازار اپراتوری بین المللی است
موبنا - وحید صدوقی مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران در پاسخ به این پرسش که آیا اپراتور همراه اول در کشورهای همسایه فعال می شود، گفت: همراه اول تا پیش از خصوصی شدن یک شرکت دولتی بود و به همین منظور عمده فعالیت آن در کشور و برای کاربران ارائه می شود ولی با خصوصی شدن همراه اول در حال مذاکره با برخی از کشورهای همسایه هستیم تا اپراتور آن کشور ها نیز باشیم که این مهم مستلزم خرید لاینسس می باشد. « ادامه در صفحه 136»
• سود یکهزار میلیارد تومانی همراه اول
موبنا - مهندس وحید صدوقی در نشست خبری پیش از ظهر سه شنبه با بیان اینکه سود پرداختی شرکت ارتباطات سیار ایران در سال گذشته یکهزار و 130 میلیارد تومان بوده است، اظهارکرد: طی چهار سال گذشته سود این شرکت ده برابر شده است. « ادامه در صفحه 137»
• نگاهی به وضعیت سیمکارت در بازار تلفن همراه
موبنا - مشتریان سیمکارت های دائمی و اعتباری ، این کالای ارتباطی را همانند سابق در بازار امروز تلفن همراه بدون نوسان قیمت خریداری کردند. « ادامه در صفحه 140»
• گوشی تازه وارد ال جی با استقبال روبرو شد
موبنا - گوشی GD350 ال جی که به تازگی وارد بازار تلفن همراه کشور شده با استقبال مشتریان این برند روبرو شده است. « ادامه در صفحه 70»
• افزایش 47 درصدی ضریب نفوذ تلفن همراه در کردستان
فارس - سرپرست شرکت مخابرات استان کردستان از افزایش 47 درصدی ضریب نفوذ تلفن همراه در استان کردستان خبر داد. « ادامه در صفحه 142»
• 115 پروژه مخابراتی در قم افتتاح شد
فارس - ظهر امروز همزمان با هفته ارتباطات و روابط عمومی بیش از 115 طرح مخابراتی همزمان با سراسر کشور در قم افتتاح شد. « ادامه در صفحه 144»
• 18هزار پورت اینترنت پرسرعت در همدان واگذار می‌شود
فارس - مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان گفت: 18 هزار پورت اینترنت پرسرعت در استان همدان در نیمه دوم خرداد‌ ماه سال جاری واگذار می‌شود. « ادامه در صفحه 146»
• قبوض آب و برق و گاز خراسان رضوی الکترونیکی پرداخت می‌شود
فارس - مدیرعامل مخابرات خراسان رضوی گفت: از ابتدای تیر ماه امسال در شهرستان‌های مشهد، نیشابور، سبزوار و تربت حیدریه تمام قبوض آب، برق و گاز به صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود. « ادامه در صفحه 148»
• ارائه سرویس اینترنت پرسرعت توسط مخابرات به متقاضیان قم‌
فارس - مدیرعامل شرکت مخابرات قم گفت: سال گذشته 3 هزار و 800 برج دیتا خریداری و نصب شده است و اکنون در حال واگذاری سرویس اینترنت پرسرعت به متقاضیان هستیم. « ادامه در صفحه 150»
• جایگاه ایران از نظر ICT باید ارتقا یابد
فارس - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: ایران از نظر ICT در جهان جایگاه مناسبی ندارد و امیدواریم با ورود به بحث محتوا، بتوانیم این مسئله را به پیش ببریم. « ادامه در صفحه 152»
• تلفن مشترکان در مرکز شهید رجایی کرج با اختلال مواجه می‌شود
فارس - تلفن مشترکان در مرکز شهید رجایی کرج از فردا با اختلال مواجه می‌شود. « ادامه در صفحه 75»
• بهره‌برداری از 271 پروژه مخابراتی در آذربایجان غربی
فارس - بهره‌برداری از 271 پروژه مخابراتی در آذربایجان غربی، احیای دریاچه ارومیه به عنوان یکی از راهبردهای اصلی توسعه آذربایجان غربی و ... از جمله اخبار کوتاه آذربایجان غربی است. « ادامه در صفحه 154»
• 270 مگابایت پهنای باند اینترنت در بوشهر فروخته شده است
فارس - مدیرعامل شرکت مخابرات استان بوشهر گفت: 270 مگابایت پهنای باند اینترنت در استان بوشهر فروخته شده است. « ادامه در صفحه 155»
• 10 طرح مخابراتی در آران و بیدگل به بهره‌برداری رسید
فارس - رئیس اداره مخابرات شهرستان آران و بیدگل گفت: به مناسبت روز جهانی ارتباطات 10 طرح مخابراتی در این منطقه به بهره‌برداری رسید. « ادامه در صفحه 157»
• 96درصد جمعیت روستایی شهرستان دارای ارتباط مخابراتی هستند
ایسنا - رییس اداره مخابرات بروجرد گفت: روزانه 500هزار ورودی وخروجی تلفن در شهرستان وجود دارد. « ادامه در صفحه 159»
• 115 پروژه مخابراتی در استان قم به بهره برداری رسید
ایرنا - 115 پروژه مخابراتی همزمان با هفته ارتباطات با حضور مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و مسوولان استان روز سه شنبه در قم افتتاح شد. « ادامه در صفحه 160»
• 3 هزار طرح مخابراتی در کشور افتتاح می شود
ایرنا - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: همزمان با هفته ارتباطات سه هزار پروژه مخابراتی در سراسر کشور به بهره برداری می رسد. « ادامه در صفحه 161»
• "کابل برگردان"
روزنامه کیهان از اجرای عملیات کابل برگردان در برخی مراکز مخابراتی خبر داد. « ادامه در صفحه 76»
• "پرتاب 3 ماهواره ملی به فضا"
روزنامه ایران در گفت و گو با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پرتاپ 3 ماهواره ملی به فضا خبر داد. « ادامه در صفحه 29»
• "تعرفه اینترنت همراه اول نصف می شود"
روزنامه ایران به نقل از مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران از کاهش 50 درصدی تعرفه اینترنت این اپراتور از اول خرداد ماه خبر داد. « ادامه در صفحه 162»
• "ضریب نفوذ تلفن همراه در استان همدان به بالای 56 درصد رسید"
روزنامه جمهوری اسلامی به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان همدان نوشت: ضریب نفوذ تلفن همراه در استان همدان به بالای 56 درصد رسید. « ادامه در صفحه 163»
• "کاهش تعرفه GPRS از خرداد ماه"
بهنام رئوف در گزارش روزنامه دنیای اقتصاد به بررسی نشست رسانه ای مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران پرداخت. « ادامه در صفحه 164»
• "تعرفه فیبر نوری؛ منشاء اختلاف مخابرات و شهرداری مشهد"
روزنامه خراسان در ویژه نامه خراسان رضوی گزارشی به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان خراسان رضوی با عنوان "تعرفه فیبر نوری؛ منشاء اختلاف مخابرات و شهرداری مشهد" منتشر کرد. « ادامه در صفحه 166»
• "اول ویروس کشی بعد مکالمه"
روزنامه خراسان مطلبی را با عنوان "اول ویروس کشی بعد مکالمه" در ستون "زدیم به تخته" در خصوص صحبت های مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران منتشر کرد. « ادامه در صفحه 163»
• "عزم جدی برای تحقق دولت الکترونیک بدون اینترنت پرسرعت"
ویژه نامه بایت خراسان مطلبی را با عنوان "عزم جدی برای تحقق دولت الکترونیک بدون اینترنت پرسرعت" منتشر کرد. « ادامه در صفحه 34»
• "ویژه نامه "ابرار اقتصادی" به مناسبت روز جهانی ارتباطات منتشر شد"
روزنامه ابرار اقتصادی ویژه نامه ای را به مناسبت روز جهانی ارتباطات منتشر کرد که فردا(پنج شنبه 30 اردیبهشت) بصورت کامل ارایه خواهد شد. « ادامه در صفحه 62»
• "برخی شرکت ها، سرویس های اینترنت اصفهان را در چنبره خود قرار داده اند"
روزنامه راه مردم به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان به انتقاد از عملکرد چند شرکت معدود ارائه دهنده خدمات اینترنت در آن استان پرداخت. « ادامه در صفحه 162»
• "کامیتکس یزد از اعتماد به بخش خصوصی سود برد الکامپ تهران هم اطمینان کند!"
روزنامه فناوران از گشایش هفتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد خبر داد. « ادامه در صفحه 63»
• "سود خالص همراه اول چهار ساله 10 برابر شد"
روزنامه فناوران گزارشی را در خصوص نشست رسانه ای مدیرعامل همراه اول منتشر کرد. « ادامه در صفحه 167»
• "گوینده معروف رادیو از ایران رفت"
روزنامه آرمان در مطلبی از خروج گوینده معروف رادیو که اخیرا بیشتر تبلیغ ایرانسل را انجام می داد خبر داد. « ادامه در صفحه 163»
۲ خرداد ۱۳۸۹ ۱۷:۴۶
تعداد بازدید : ۱,۷۰۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید