اخبار

چکیده مطالب 88/10/30

• مالکان جدید از ما درخواست افزایش سود دارند
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان این که دور جدیدی از فعالیت های شرکت مخابرات آغاز شده است، اظهار داشت: ما رقمی را به عنوان سود، پیش بینی و به بورس اعلام کرده بودیم. اما مالکان جدید از ما درخواست افزایش سود دارند. روزنامه های ایران ، عصر اقتصاد ، فناوران ، صبح اقتصاد ، جهان اقتصاد و وطن امروز این خبررا چاپ کردند . خبرگزاری های ایسنا و ایلنا نیز این خبررا منعکس کردند .
• فرمول مقدماتی محاسبه تعداد کاربران اینترنت، آماده شد
مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات گفت: فرمول مقدماتی جدید محاسبه تعداد کاربران اینترنتی کشور با توجه به شرایط جدید آماده شده است. روزنامه های فناوران ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد و خبرگزاری های موبنا ، ایرنا ، ایلنا و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• استفاده از فیلتر شکن زندان دارد
استفاده از نرم افزارهای موسوم به فیلترشکن در دسته جرایم رایانه ای قرار دارد که می تواند مجازات زندان هم داشته باشد. روزنامه های اعتماد ، جهان صنعت ، تهران امروز ، ابتکار و حزب الله این خبررا درج کردند .
• ماهواره‌های دیگری غیر از "طلوع " نیز در حال ساخت است
فارس- وزیر دفاع گفت: تیم‌های دیگری در کنار تیم ماهواره امید محصولات خود را در دهه فجر ارائه می‌دهند. روزنامه های کیهان ، سیاست روز ، زمان و راه مردم این خبررا درج کردند .
• رییس جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منصوب شد
ایرنا - "رضا تقی پور" وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باصدور حکمی " محمد کرم پور " را به ریاست سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی منصوب کرد و " محمود خسروی " رییس پیشین این سازمان به اعضای هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت پیوست. روزنامه های کیهان ،گسترش ، جهان صنعت و وطن امروز این خبررا درج کردند .
• مذاکره با بانک‌ها برای اعلام آنی پرداخت‌ قبوض تلفن ثابت
فارس - مدیر کل امور مالی شرکت مخابرات استان تهران با اشاره به اینکه پرداخت‌های سرویس 1818 به صورت آنلاین انجام می‌شود، گفت: مذاکراتی با بانک‌ها برای آنلاین کردن پرداخت‌ قبوض تلفن صورت گرفته که بر این اساس پرداخت صورت‌حساب تلفن ثابت در هر بانک‌، در لحظه به مخابرات اعلام و از سوی مخابرات اعمال می‌شود. اقتصاد پویا ، هدف و اقتصاد ، جهان اقتصاد و ایرانیان روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• ‌ از سال 90 همه کارت هوشمند ملی می گیرند
موبنا- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه طرح آزمایشی پروژه کارت هوشمند ملی در سال 89 در استان قم انجام می شود ، گفت: پس از اتمام فاز آزمایشی این طرح ، از سال 90 به تمام مردم کارت هوشمند ملی داده خواهد شد. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد و جهان صنعت درج شد .
• خرید و فروش دامنه اینترنتی جرم است
موبنا- بازرس انجمن شرکت های اینترنتی ایران با تاکید بر اینکه خرید و فروش دامنه های اینترنتی جرم محسوب می شود ، گفت: افرادی برای بدست آوردن سود ، برخی دامنه های اینترنتی را خریداری کرده و آن را با قیمت بالاتر به فرش می رسانند. روزنامه های فناوران ، ابرار اقتصادی و جهان اقتصاد این خبررا منتشر کردند .
• جایزه نفیس، پاداش مشترکان خوش حساب همراه اول
موبنا- یک آپارتمان 100میلیونی، 10 سورن ، 100 پراید و 1000 گوشی با سیمکارت؛ جوایز همراه اول برای مشترکان دائمی خوش حساب این دوره بود. روزنامه های فناوران ، عصر اقتصاد و صبح اقتصاد این خبررا منتشر کردند .
• حذف قوانین دست‌و‌پاگیر مخابراتی
ایسنا - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه پیش از خصوصی شدن مخابرات برای خرید اجناس و تجهیزات خارجی باید این گونه تجهیزات توسط دلالان داخلی خریداری می‌شد، اظهار داشت: درواقع طرف داخلی این اجناس را به مخابرات می‌فروخت. ولی در حال حاضر و بعد از خصوصی شدن مخابرات، خود شرکت مخابرات ایران نیز می‌تواند این اجناس را از خارج از کشور خریداری کند. روزنامه های دنیای اقتصاد ، اقتصاد پویا و ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کردند .
• خریدار مخابرات ، مدیرعامل مهر شد
فارس - با تغییر مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری مهر در 13 دی ماه، امروز مدیرعامل جدید سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان نیز تعیین و مدرس خیابانی جانشین عیسی رضایی در این شرکت بزرگ فعال در بورس شد. اعتماد ، جهان صنعت ، جهان اقتصاد و حزب الله روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• بدون حکم قضایی امکان شنود مکالمات و ارتباطات افراد وجود ندارد
ایرنا - رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی گفت: بدون حکم قضایی امکان شنود مکالمات تلفنی و مشاهده محتوی سایر ارتباطات مردم وجود ندارد. روزنامه های قدس ، حزب الله و بهار این خبررا درج کردند . این خبر روز گذشته نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• بهره برداری از شبکه سیگنالینگ جدید کشور تا یک ماه آینده
موبنا- معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت، از بهره برداری شبکه سیگنالینگ مستقل کشوری به نام پروژه STP تا یک ماه دیگر خبر داد. فناوران و ابرار اقتصادی روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• راه اندازی سامانه 1818 از سوی بانک ملت استان اردبیل
روابط عمومی بانک ملت - مدیریت شعب بانک ملت استان اردبیل ، سامانه 1818 را در شرکت مخابرات استان نصب و راه اندازی کرد. روزنامه های ابتکار و گسترش صنعت این خبر را به چاپ رساندند.
• رگولاتوری خرید سامانه های مونیتورینگ ماهواره را به مناقصه گذاشت
موبنا- سازمان تنظیم مقررات خرید، نصب و راه اندازی سامانه های مونیتورینگ ماهواره را از طریق مناقصه واگذار می کند. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کرد .
• اعلام اسامی برندگان طرح ثامن همراه اول
موبنا- اسامی برندگان دومین جشنواره مشترکان خوش حساب همراه اول ( طرح ثامن ) اعلام شد. روزنامه اقتصاد پویا این خبررا منتشر کرد .
• خسروی عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت شد
موبنا – محمود خسروی که دردولت نهم معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان تظیم مقررات بود به عضویت هیات مدیره شرکت زیر ساخت درآمد. این خبر در روزنامه فناوران منعکس شد .
• استراتژی نوکیا، پیشتازی در ارائه راه حل است
موبنا-استراتژی کلان نوکیا به اهمیت نقش مصرف کنندگان و تجربه آنها تاکید دارد. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا منعکس کرد . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه فناوران منعکس شده بود .
• رگولاتوری بین شرکت مخابرات و تالیا داوری می کند
ایرنا - قائم مقام مدیرعامل شرکت تالیا با اشاره به اختلاف دیرینه شرکت مخابرات ایران و شرکت تالیا، گفت: با ارجاع پرونده تالیا به سازمان تنظیم مقررات و ارتباط رادیویی (رگولاتوری) داوری در مورد این اختلاف به رگولاتوری سپرده شد. روزنامه کیهان این خبررا درج کرد .
• نمی‌توان بدون فرهنگ‌سازی از اطلاعات تولیدی مردم در اینترنت گله کرد
ایسنا - کارشناس ارتباطات معتقد است در شرایطی که فرهنگ‌سازی چگونگی استفاده از دنیای مجازی، نادیده گرفته می شود، نمی‌توان از اطلاعاتی که توسط افراد مختلف در هر قشری تولید شده و در بستر اینترنت منتشر می‌شود، گله کرد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منتشر کرد .
• 50 بازی رایانه ای در داخل کشور تولید شد
مهر- رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تولید حدود 50 بازی رایانه ای در داخل کشور تا به امروز خبر داد. روزنامه فناوران این خبررا درج کرد .
• اینترنت ازبرنامه چهارم هم جا ماند
مهر - در حالی که کشورهای دنیا آمارهای دسترسی به اینترنت را با واحدهای مگابیت و بزرگتر از آن ارائه و هر روز بر تحولات خود در این زمینه تاکید می کنند، در ایران آمارهای سرعت اینترنت همچنان با واحد کیلوبیت ارائه و اعلام می شود. روزنامه ابرار این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در هفت روزنامه منعکس شده بود .
• شبکه‌های نسل آینده فرصت جدید کشور
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : استقبال از "شبکه‌های نسل آینده" فرصت‌های جدید برای کشور ایجاد می‌کند. روزنامه فناوران این خبررا منعکس کرد . این خبر روز گذشته نیز در پنج رسانه منعکس شده بود .
• شرکت تجارت الکترونیک پارسیان دو رتبه از شورای عالی انفوماتیک کسب کرد
مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان اعلام کرد : این شرکت دو رتبه از شورای عالی انفوماتیک کسب کرد . روزنامه فناوران این خبر را منعکس کرد . این خبر روز گذشته نیز در سه روزنامه درج شده بود .
• خدمات شایان پست بانک در توزیع سهام عدالت
فرماندار اهر اعلام کرد : پست بانک در توزیع سهام عدالت ، خدمات شایانی را انجام داد. روزنامه راه مردم این خبررا به چاپ رساند . این خبر روز گذشته نیز در دوروزنامه منعکس شده بود.
• اصفهان در شاخص ضریب نفوذ تلفن همراه رتبه اول را در کشور دارد
ایلنا - تنها شاخصی که نسبت به کل کشور در آن مقداری عقب هستیم، اینترنت پرسرعت است. علت این نقیصه این است که مخابرات تا قبل از خصوصی‌سازی اجازه ورود به این قسمت را نداشت و این قسمت به بخش خصوصی واگذار شده بود. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا منتشر کرد .
• راه اندازی شش دفتر خدمات بانکی روستایی پست بانک در پارس آباد
روابط عمومی پست بانک ایران - شش دفتر جدید خدمات بانکی روستایی پست بانک در شهرستان پارس آباد راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت. روزنامه ابتکار این خبر را منعکس کرد.
• جایگاهی برای فناوری اطلاعات
موبنا- در حالی که تنها دوماه تا پایان سال 88 یعنی پایان برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور باقی مانده، کارشناسان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نقدها و ایرادهایی به عملکرد دولت در برنامه چهارم و نیز تدوین برنامه پنجم توسعه اقتصادی مطرح می کنند.
• زمستان تهران طلایی می شود
موبنا- جشنواره فروش چاپگرهای اپسون و لکسمارک با عنوان زمستان طلایی از 1 تا 15 بهمن ماه سال جاری در مرکز خرید گلستان تهران و از 16 تا 30 بهمن در مرکز خرید میلاد نور برگزار می شود.
• جایی برای نمایش گوشی های گارانتی دار وجود ندارد
موبنا- یک وارد کننده رسمی گوشی تلفن همراه معتقد است، گسترش روز افزون فعالیت قاچاقچیان و استقبال مشتریان از این نوع گوشی ها جایی برای نمایش گوشی های گارانتی دار در بازار تلفن همراه باقی نگذاشته است.
• یکی از نمایندگی های سونی اریکسون در ایران نیمه تعطیل شد
موبنا- شرکت "سیتادل تلکام "یکی از نمایندگی های قانونی سونی اریکسون در ایران نیمه تعطیل شد.
• خرید گوشی با گارانتی های متفرقه به ضرر مصرف کننده است
موبنا – به گفته دست اندرکارن بازار ، عرضه گوشی های قاچاقی با گارانتی های متفرقه به ضرر مصرف کننده خواهد بود. چرا که از هیچ گونه خدمات پس از فروشی دریافت نمی شود.
• قیمت سیمکارت همچنان ثابت است
موبنا- بهای تمامی سیمکارت های عرضه شده در بازار امروز تلفن همراه ثابت ماند.
• گوشی های پرفروش سامسونگ
موبنا- فروشندگان گوشی های سامسونگ، مدل S8300 و CORBY را در بازار تلفن همراه به عنوان پرفروش ترین گوشی این برند معرفی کردند.
• 15 هزار میلیارد تومان در زمینه آی. تی نیاز است
فارس - معاون فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای رسیدن به رتبه نخست منطقه در زمینه فناوری اطلاعات در پایان برنامه پنجم توسعه، 15 هزار میلیارد تومان نیاز است.
• نمایشگاه بین المللی رایانه در مشهد گشایش یافت
ایرنا _ دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رایانه، تجارت الکترونیک، اینترنت و ماشینهای اداری موسوم به "comex 2010" و سومین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی بطور همزمان روز سه شنبه در مشهد گشایش یافت.
• پست متولی جمع‌آوری نامه‌های مردمی در سفر هیات دولت به خوزستان
ایرنا - در سومین دور سفر هیات‌ دولت به استان خوزستان ، پست استان در محل مصلای شهر اهواز مستقر و به جمع‌آوری نامه‌های مردمی برای رییس‌جمهوری اقدام کرد.
• تمام ادارات دهاقان به مرکز داده‌های استانداری متصل شد‌
فارس - رئیس اداره مخابرات دهاقان گفت: تمام ادارات این شهرستان به مرکز داده‌های استانداری متصل شد.
• تامین زیرساخت‌های ارائه خدمات هوشمند مخابراتی در خراسان جنوبی
فارس - تامین زیرساخت‌های ارائه خدمات هوشمند مخابراتی در استان و اعلام برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر در بشرویه از مهم‌ترین اخبار کوتاه خراسان جنوبی است.
• کارشناسان: مدارس باید فناوری اطلاعات را جدی‌تر بگیرند
فارس - کارشناسان آی تی معتقدند مدارس در سراسر جهان هنوز در زمینه استفاده از دستاوردهای فناوری های مدرن چندان تلاش نکرده و این امر مهم را در دستور کار خود قرار نداده اند.
• هزینه اشتغال در حوزه اطلاعات یک ‌دهم صنایع دیگر است
فارس - نایب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: هزینه اشتغال در حوزه اطلاعات و فنا‌وری اطلاعات یک ‌دهم صنایع دیگر است.
• ساخت موبایل اسرائیلی در ایران/حضور پررنگ یک خانواده در شرکت خودروسازی
فارس - ساخت موبایل اسرائیلی در ایران،حضور پررنگ یک خانواده در شرکت خودروسازی، انتقاد فرزند شهید همت از سؤاستفاده از نام پدر و... بخشی از اخبرا ویژه امروز روزنامه قدس را تشکیل می‌دهد.
• فیلترینگ برخی سایت‌های خبری غیر ضروری است
ایلنا - فیلترینگ سایت‌های مضر در کشور ما تنها مانع بهره‌‏برداری آماتورها و خانواده‌‏ها از سایت‌‏های مسدود شده می‌‏شود. افراد حرفه‌‏ای به سهولت به آن دسترسی پیدا می‌‏کنند.
• نصب 942 تقویت کننده تلفن همراه در مازندران
مهر- مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران گفت: تاکنون 942 سایت بی تی اس تقویت کننده تلفن همراه در استان نصب شده است.
• هفت درصد احکام برنامه پنجم توسعه مبتنی بر فناوری اطلاعات است
مهر- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هفت درصد از احکام برنامه پنجم توسعه مبتنی بر فناوری اطلاعات بوده و دولت در این برنامه مکلف به راه‌اندازی شبکه پرقدرت و پرسرعت شده است.
• " فصل علم و فناوری برنامه پنجم ، شعار بدون راهکار "
روزنامه همشهری در مطلبی با عنوان " فصل علم و فناوری برنامه پنجم ، شعار بدون راهکار " به قلم حمید ضیایی پرور به بررسی محتوای فصل های مختلف برنامه پنجم در زمینه علم و فناوری پرداخت.
• " اینترنت به بالاترین قیمت ، پایین ترین سرعت "
روزنامه ایران در گزارشی با عنوان :" اینترنت به بالاترین قیمت ، پایین ترین سرعت " به قلم فرشته رفیعی به بررسی قیمت و سرعت اینترنت در کشور پرداخت.
• کنترل همزمان SMS ها و ایمیل ها ممکن نیست
روزنامه دنیای اقتصاد در گفت و گو با رییس کمیته مخابرات مجلس اعلام کرد : کنترل همزمان SMS ها و ایمیل ها ممکن نیست .
• " قطع مکرر شبکه در دفاتر پلیس الکترونیک "
روزنامه جام جم در گزارشی با عنوان: " قطع مکرر شبکه در دفاتر پلیس الکترونیک " به بررسی موضوع خدمان رسانی ناقص دفاتر پلیس + 10 پرداخته است .
• " ناشران الکترونیک اگر موسسه فرهنگی دیجیتال ثبت کنند از مالیات معاف می شوند "
روزنامه فناوران در گفت و گو با رییس مجمع ناشران الکترونیک اعلام کرد : ناشران الکترونیک اگر موسسه فرهنگی دیجیتال ثبت کنند از مالیات معاف می شوند .
• " مبانی و خلاءهای حقوقی کنترل SMS و ایمیل "
روزنامه فناوران در گفت و گو با مدیر فناوری های نوین مرکز پژوهش های مجلس به بررسی مبانی و خلاءهای حقوقی کنترل SMS و ایمیل پرداخته است .
• چهارده بهمن ، سه ماهواره ایرانی رونمایی می شود
روزنامه فناوران با بررسی اظهارات وزیر ارتباطات در مراسم کلنگ زنی پژوهشکده توسعه علوم و فناوری فضا نوشت: چهارده بهمن ، سه ماهواره ایرانی رونمایی می شود .
• نمایشگاه کامپیوتر باید مظهر فناوری اطلاعات باشد
روزنامه فناوران به نقل از رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حاشیه نمایشگاه کامکس مشهد نوشت: نمایشگاه کامپیوتر باید مظهر IT باشد .
• توسعه چند مرکز مخابراتی
روزنامه کیهان از توسعه چند مرکز مخابراتی خبر داد .
• عدم ارائه خدمات پس از فروش به عنوان مهمترین معضل بازار گوشی تلفن همراه
روزنامه ابرار اقتصادی به بررسی موضوع عدم ارائه خدمات پس از فروش به عنوان مهمترین معضل بازار گوشی تلفن همراه پرداخت.
• " دو درصد ایرانی ها اینترنتی ازدواج می کنند "
روزنامه ابرار اقتصادی نوشت: دو درصد ایرانی ها اینترنتی ازدواج می کنند .

• طلسم گوشی های چینی در مشهد شکسته شد
محمد هرمزی در گزارش روزنامه قدس به نقل از افشین اکبر حدادی ، رییس اتحادیه صنف تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد نوشت: گوشی های چینی دارای قیمت پایین است .اما خدمات پس از فروش و قطعات ندارد ، یکبار مصرف است و تمیز نمی شود . عملیات جمع آوری این گوشی ها به طور جدی آغاز شده است.
• کنترل اس ام اس و ایمیل ، تخلف و قابل پیگرد قضایی است
روزنامه اعتماد به نقل از محسن رهامی ، نوشت : اصل 25 قانون اساسی اشاره دارد ، هرگونه تجسس و بازرسی نامه ها ، مکالمات ، افشای تلگراف و مکالمات و هرگونه استراق سمع ، ممنوع است . بنا براین قانون، هرگونه کنترل در موارد مذکور ممنوع و قابل مجازات است. همچنین ماده 582 قانون مجازات اسلامی می گوید ، افرادی که مراسلات و مخابرات را کنترل یا ضبط کنند ، به مجازات زندان یک تا سه سال محکوم می شوند.
• تولید گوشی تلفن همراه ؛ قربانی بزرگ قاچاق
روزنامه گسترش صنعت به نقل از محمود لیالی ، مدیرکل صنایع برق ، الکترونیک و فناوری اطلاعات وزارت صنایع و معادن نوشت : وزارت صنایع و معادن چهار سال پیش برای حمایت از تولید گوشی تلفن همراه طرحی ارایه کرد . ممکن است این طرح نقص هایی داشته باشد که می پذیریم و حاضر به رفع آنها هستیم . اما به دلیل نا هماهنگی هایی که وجود دارد ، این طرح به نتیجه نرسید.
• امواج خروشان شایعات در مخابرات
روزنامه جهان صنعت نوشت : در حالی که به زودی دومین کنفرانس بین المللی مخابرات ایران برگزار می شود ، مهمترین شایعه اعلام برکناری مهندس فیضی ، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در حاشیه برگزاری این همایش است.
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه جام جم به نقل از یک شهروند نوشت :
" شرکت مخابرات محمد شهر اصفهان به دلیل کوتاهی در رساندن قبوض تلفن به در منازل ، اهالی را دچار سردرگمی کرده است و بسیاری به دلیل مفقود شدن قبض تلفن خود، از پرداخت آن بازمانده اند . "
روزنامه مردم سالاری به نقل از یک مشترک نوشت :
" آنتن دهی موبایل در منطقه چهار مجیدیه شمالی بسیار ضعیف است و در بعضی اوقات مکالمه امکان پذیر نیست. از مسوولان شرکت مخابرات در این منطقه درخواست می شود رسیدگی کنند . "
۴ بهمن ۱۳۸۸ ۰۸:۴۵
تعداد بازدید : ۲,۴۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید