اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: سازمان تنظیم مقررات باید موتور محرک توسعه بخش ICT باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:  سازمان تنظیم مقررات باید موتور محرک توسعه بخش ICT باشد
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات و رادیویی در یک جایگاه تخصصی باید توسعه متوازن را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات طراحی، هدایت و نظارت کند.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس تقی پور در مراسم تقدیر و تشکر و معارفه معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و عضو هیات مدیره شرکت شرکت ارتباطات زیرساخت، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سازمان تنظیم مقررات باید نقش موتور محرک را در این توسعه برعهده داشته باشد و توقع داریم این حرکت را سرعت و شتاب بیشتری بدهد.
وی افزود: این سازمان علی رغم عمر کوتاه خود توانسته است بحث بین روابط بین دولت و اپراتورها، اپراتورها و اپراتورها، و اپراتورها و مردم را تنظیم کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که باید نتایج خدمات ارائه شده به مردم برای آن ها بیان شود گفت: توجه به این نتایج موجب یکپارچگی و همچنین تسریع در تبادل و پردازش اطلاعات می شود.
وی خاطر نشان کرد: هدف حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تغییر سبک مدیریت با استفاده از یکپارچگی و همچنین تسریع در تبادل و پردازش اطلاعات است.
مهندس تقی پور با اشاره به برنامه تدوین شده برای یک دوره پنج ساله گفت: برای این برنامه، شعار نخستین دولت الکترونیکی را انتخاب کرده ایم.
وی ادامه داد: در این برنامه، چابک سازی دولت عدالت محور با توسعه فناوری اطلاعات به عنوان هدف کلان در نظر گرفته شده است.
وی حذف جابجایی فیزیکی را راه‌حل معضلات موجود در کلان شهرها و مدیریت شهری دانست و تاکید کرد: الکترونیکی کردن تمامی خدمات قابل ارائه به صورت غیر حضوری در راستای ایجاد دولت الکترونیکی، از جمله محوهای اساسی تعریف شده در این برنامه است.
وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که انتخاب اولویت ها بر اساس پوشش جمعیتی سرویس ها صورت گرفته است، تصریح کرد: توسعه سلامت الکترونیکی، بانکداری الکترونیکی، تجارت الکترونیکی، رفاه و تامین اجتماعی، توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات و توسعه امنیت فضای تبادل اطلاعات، از دیگر محور های تعریف شده است.
وی اظهار داشت: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باید حضور موثر در بحث هدفمندی یارانه ها و تحول اقتصادی داشته باشد چرا که بدون بهره گیری موثر از این بخش، شاید اصل این کار از نظر اجرایی امکان پذیر نباشد.
این گزارش حاکی است در بخشی از این مراسم، مهندس محمود خسروی به ارایه خلاصه ای از عملکرد چند ساله خود به عنوان رییس سازمان تنظیم مقررات پرداخت.
وی با اشاره به موضوع آزادسازی و خصوصی سازی نقش سازمان را در تحقق این امر مهم دانست و گفت: سازمان تنظیم مقررات، تمام تلاش خود را در تحقق این امر معطوف داشته است.
مهندس محمود خسروی  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساماندهی فضای فرکانسی کشور گفت: مساله طیف فرکانس یکی ازمسایل مهم کشور است و ارزش آن روز به روز بالاتر رفته و اهمیت خاصی پیدا می کند.
وی ادامه داد: در همین راستا بانک اطلاعاتی این حوزه تکمیل شد و جدول ملی فرکانس نیز مورد بازنگری و ویرایش قرار گرفت.
عضو هیات مدیره شرکت شرکت ارتباطات زیرساخت، خاطر نشان کرد: ایجاد مرکز صورت حساب حق استفاده از فرکانس به منظور مدیریت مالی طیف و همچنین تجهیز و افزایش مرکز مانیتورینگ از 24 به 51 مرکز از دیگر اقدامات مهم سازمان در این حوزه به شمار می رود.
وی همچنین در حوزه تلفن همراه، تدوین پروانه چارچوب فعالیت اپراتور اول، تدوین کلیات پروانه اپراتور دوم، رومینگ بین الملل، اتصال متقابل بین اپراتورها و همچنین آیین نامه تایید نمونه را از دیگر اقدامات مهم در حوزه ارتباطات برشمرد.
بر اساس این گزارش، در ادامه این مراسم، دکتر کرم پور معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وظایف مهم سازمان تنظیم مقررات را مدیریت فضای نامبرینگ، طیف فرکانس، سرویس های ارزش افزوده، نامبرینگ IP، دانست و گفت: یکی از مهم ترین وظایف سازمان مدیریت بهینه این منابع با ارزش می باشد.
وی افزود: به حداکثر رساندن سهولت در دسترسی به نظام فنآوری اطلاعات و نهادینه کردن نظارت علمی و بدون تبعیض از اصول رگولاتوری است.
کرم پور عصر حاضر را عصر IP و همگرایی و جامعه شبکه ای متحرک همگرا دانست و اظهار داشت: در این عصر، سازمان تنظیم مقررات علاوه بر حرکت در این مسیر باید به دولت، دریافت کنندگان خدمات و اپراتورها به عنوان ذی نفعان توجه داشته و در راستای وظایفش به آنان پاسخگو باشد.

انتهای پیام

۱ بهمن ۱۳۸۸ ۰۰:۱۶
تعداد بازدید : ۲,۴۳۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید