اخبار

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران خبر داد: آماده شدن فرمول مقدماتی محاسبه تعداد کاربران

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران خبر داد:  آماده شدن فرمول مقدماتی محاسبه تعداد کاربران
فرمول مقدماتی جدید محاسبه تعداد کاربران اینترنتی کشور با توجه به شرایط جدید آماده شده است.

مهندس سعید مهدیون، مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران، در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:این فرمول به کمک یکی از دانشگاه های کشور به صورت علمی محاسبه و استخراج شده است.
وی افزود: فرمول جدید محاسبه تعداد کاربران اینترنت علاوه بر Dialup و با توجه به روش های جدید دسترسی نظیر GPRS، wimax و ADSL مشخص شده است.
سعید مهدیون با بیان این مطلب که سال گذشته قراردادی با برخی دانشگاه ها مبنی بر تعریف فرمول جدید برای این منظور منعقد شده بود گفت: در حال حاضر در فاز سوم اجرای این پروژه قرار داریم و تا کنون فرمول مقدماتی محاسبه تعداد کاربران اینترنتی کشور نیز استخراج شده است.
وی خاطر نشان کرد: این فرمول مقدماتی در یک هم اندیشی با حضور کارشناسان و صاحب نظران حوزه های مختلف و مرتبط، مورد بررسی قرار می گیرد و پارامترهای متفاوت در آن مد نظر قرار خواهد گرفت.
مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات ایران با اشاره به عوامل در نظر گرفته شده در تعریف فرمول جدید تصریح کرد: بر اساس این فرمول، رایانه های در دست مردم، روش های مختلف دسترسی و ISPها از جمله عوامل تأثیر گذار در محاسبه تعداد کاربران محسوب خواهند شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر نیاز ترافیکی کاربران نسبت به گذشته تغییر بسیاری داشته است.
سعید مهدیون اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانبندی شده، فرمول جدید تا پایان ماه آینده استخراج و نهایی خواهد شد که در صورت تأیید مراجع ذی صلاح، ملاک عمل در محاسبه تعداد کاربران اینترنتی کشور قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

۲۹ دی ۱۳۸۸ ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۲,۲۹۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید