اخبار

چکیده مطالب 88/10/26

چکیده مطالب
• فرمانده ناجا: SMSها و ای‌میل‌ها کنترل می شود
فرمانده ناجا اعلام کرد : تصور نکنند که آنتی پروکسی جلویش را می‌گیرد، این تصور اشتباه است که کنترل نمی‌شوند چراکه تاکنون در رابطه با آنها نیز مدارا می‌شده است/ همه از عملیات تروریستی مطلع بودند، اما فکر می‌کردیم به یکی از تاسیسات حمله می‌شود. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های همشهری ، جمهوری ، دنیای اقتصاد ، آرمان ، همبستگی ، اسرار ، ابتکار ، ابرار ، مردم سالاری ، حزب الله ، اعتماد ، جهان صنعت ، پول ، بهار و خراسان به چاپ رسید . این خبر درخبرگزاری های ایرنا ، ایسنا ، ایلنا ، فارس ، مهر، موبنا و موج نیز منعکس شد .
• موضوع اپراتور سوم تا حدود دو ماه آینده نهایی می‌شود
ایسنا- وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده موضوع اپراتور سوم تلفن همراه تا حدود دو ماه آینده نهایی شده و به جمع‌بندی می‌رسد. دنیای اقتصاد ، فناوران ، اطلاعات ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد ، اقتصاد پویا ، جهان صنعت ، سیاست روز ، کائنات ، خراسان و آفتاب یزد روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• بانک مرکزی برنامه ای برای افزایش کارمزد در بانکداری الکترونیک ندارد
ایرنا - مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره کارمزد کارت خوان های فروشگاهی، گفت: براساس ضوابط تعیین شده فروشندگان کارمزد استفاده از کارت خوان ها را پرداخت می کنند و خریدار هیچ کارمزدی در این خصوص نمی پردازد. روزنامه های دنیای اقتصاد ، فناوران ، ابرار اقتصادی ، عصر اقتصاد ، جهان اقتصاد و صبح اقتصاد این خبررا منتشر کردند .
• مبلغ پرداختی مشترکان درصورت خرید ناموفق شارژ اینترنتی قابل بازگشت اسـت
موبنا- معاون بازاریابی و امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار گفت: در فرآیند خرید کارت شارژ اینترنتی چنانچه مشترک با مشکل فنی روبرو شود و موفق به خرید شارژ نگردد، مبلغ پرداخت شده ظرف 24 ساعت به حساب بانکی وی عودت داده می شود. این خبر در روزنامه های ایران ، فناوران ، صبح اقتصاد ، خراسان و جهان صنعت درج شد .
• نمی توان از اثرات منفی تلفن همراه چشم پوشی کرد
موبنا- رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی معتقد است ، نمی توان از اثرات منفی تلفن همراه به دلیل ارائه امکانات و سهولت و کاربرد آن در فرایند زندگی چشم پوشی کرد.این خبر در روزنامه های فناوران ، جهان اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد و جهان صنعت درج شد .
• ایران باید جایگاه اول منطقه در فناوری اطلاعات باشد
مهر- رئیس کل نظام صنفی رایانه‌ای کشور از کسب جایگاه اول ایران در منطقه در زمینه فناوری اطلاعات تا سال 1404 خبر داد. روزنامه های همشهری ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد ، دنیای اقتصاد و فناوران این خبررا درج کردند .
• تعامل نظام صنفی رایانه ای با مجلس برای حل مشکلات ICT در برنامه پنجم
موبنا- نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: اگرچه متن برنامه پنج ساله اقتصادی به صورت لایحه دولت درآمده و به مجلس ارائه شد. اما سعی سازمان نظام صنفی رایانه ای بر این است تا با تعامل با مجلس بتواند تا حدودی مفاد این برنامه را در حوزه فناوری اطلاعات برای پنج سال آینده تغییر دهد. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی ، جهان صنعت ، صبح اقتصاد و فناوران درج شد .
• چگونگی تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در اینترنت و فیلترینگ سایت‌ها
فارس- دبیر گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به تشریح چگونگی تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در اینترنت و چارچوب فیلترینگ سایت‌ها پرداخت. روزنامه های فناوران ، اقتصاد پویا و تهران امروز این خبررا درج کردند .
• کاربران ایرانی با کمبود محتوا در اینترنت مواجهند
ایسنا - بحث محتوا در اینترنت و کمبود محتوای فارسی در آن از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران اینترنت در کشورمان است که یک مساله مهم در این زمینه محسوب می‌شود. جهان اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد و جهان صنعت روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• افزایش مبتلایان به ناباروری به دلیل ادامه ارسال امواج رادیویی و ماهواره‌ای
ایلنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به افزایش رو به تزاید شمار مبتلایان به ناباروری در کشور در ادامه قرارگیری در معرض تابش انواع امواج را از علل ناباروری در جامعه برشمرد و افزود: این امواج از امواج ساده رادیویی تا امواج تلفن همراه و پارازیت‌های ماهواره‌ای را شامل می‌شود. روزنامه های همشهری ، اطلاعات و فناوران این خبررا چاپ کردند .
• شورای ICT در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی کلید خورد
ایسنا - اولین جلسه شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد. صبح اقتصاد ، سیاست روز و راه مردم روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• اولین کنفرانس و نمایشگاه «دانشگاه الکترونیکی» برگزار می‌شود
ایسنا - اولین کنفرانس و نمایشگاه «دانشگاه الکترونیکی» با شعار «دانشگاه الکترونیکی؛ تحول الکترونیک در آموزش عالی» روزهای 5 و 6 اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود. روزنامه های فناوران ، گسترش و جهان صنعت این خبررا درج کردند .
• نسخه اصلاحی اساسنامه مخابرات به استان‌ها ابلاغ می‌شود
فارس- مدیرعامل مخابرات خراسان رضوی گفت: شرکت مخابرات خراسان رضوی به همراه پنج استان بزرگ کشور مسوولیت بازنگری آیین‌نامه و اساسنامه مخابرات را با هماهنگی مجمع صاحبان سهام به عهده داشتند که به ‌زودی نسخه نهایی آن به استان‌ها ابلاغ می‌شود. روزنامه های فناوران و تفاهم این خبررا درج کردند .
• حضور پست‌بانک حلقه خدمات دهی به روستاها را کامل می‌کند
روابط عمومی پست بانک - آقای میرزایی نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور پست‌بانک باعث خواهد شد حلقه خدمات دهی به روستاها کامل گردد و در سال‌های اخیر مردم رضایتمندی زیادی از عملکرد آن داشته‌اند. این خبر در روزنامه های ابتکار و راه مردم چاپ شد . این خبر دو روز پیش نیز در روزنامه عصر اقتصاد درج شده بود .
• افزایش 100درصدی مشتریان اینترنت بانکینک سامان
بینا- مدیر عامل بانک سامان در نخستین مراسم قرعه کشی حساب جاری 24 بانک سامان گفت: در شرایطی که بازار سرمایه در کشور متلاطم بود، بانک سامان توانست در زمینه خدمات اینترنتی و بهره مندی مشتریان از این خدمات موفق عمل کند. این فعالیت سبب رشد 100 در صدی فعالیت اینترنت بانکینگ سامان شده است . روزنامه های تفاهم و هدف و اقتصاد این خبررا منتشر کردند.
• شارژ سیم کارت های اسپادان از طریق خود پرداز بانک ملی
روابط عمومی بانک ملی اعلام کرد : این بانک امکان خرید شارژ سیم کارت های اعتباری شرکت مشارکتی ارتباطات سیار اصفهان را از طریق دستگاه های خود پرداز خود ایجاد نمود . روزنامه های راه مردم و ابتکار این خبررا منتشر کردند . این خبر دو روز پیش نیز در هفت روزنامه منعکس شده بود .
• ذینفعان ICT
موبنا- عمده‌ترین مسایل پیش روی کشور در حوزه فناوری اطلاعات وارتباطات را باید به سه بخش سهم بخش خصوصی از گردش مالی ICT، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و بهره‌وری عوامل تولید تقسیم بندی کرد. از این حیث حوزه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در چهار سرفصل اطلاعات ، ارتباطات ، قوانین و مقررات، مدیریت و ساختار مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. این مطلب در روزنامه جهان صنعت چاپ شد .
• صدور پروانه فعالیت برای 4400 دفتر خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات
موبنا- مدیرکل صدور پروانه سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات از صدور حدود 4400 پروانه فعالیت دفاتر خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد. روزنامه ایران این خبررا چاپ کرد .
• رکود در بازار سیمکارت همچنان حکم فرماست
موبنا- سیمکارت های موجود در بازار در هفته منتهی به 25 دی ماه به دلیل نبود تقاضای چندان روزهای بی رونقی را تجربه کرد. روزنامه جهان صنعت این خبررا درج کرد .
• شرکت های اینترنتی اعتراضی به پرداخت حق پروانه برای وایمکس ندارند
ایرنا - مدیرعامل شرکت انتقال داده های رهام داتک، گفت: این شرکت براساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نسبت به پرداخت حق پروانه برای وایمکس (اینترنت بی سیم) اقدام خواهد کرد. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا منتشر کرد .
• شرکت پست برای پایداری دفتر ICT روستایی برنامه دارد
سیتنا - مدیر عامل شرکت پست اعلام کرد : این شرکت برای پایداری دفاتر خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی پس از خصوصی سازی برنامه دارد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا چاپ کرد .
• بورس نگران واگذاری مخابرات نیست
ایسنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهاد اعلام کرد : سهام مخابرات نیز به خوبی عرضه شد و نگرانی از بابت آن نداریم. واگذاری آن در شورای رقابت در حال بررسی است و در کل مشکلی در این زمینه وجود ندارد. روزنامه گسترش این خبررا درج کرد .
• عدم حمایت سهامداران عمده مخابرات، این سهم را پا در هوا نگه داشت
ایلنا - یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد : از آنجا که سهامداران مخابرات اطمینان از حمایت‌های سهامدار عمده مخابرات پیدا نکردند، این سهم در بازار جا نیفتاده است. سهامداران تاکنون از مدیران جدید مخابرات هیچ سیاست و حرکت نوینی ندیده‌اند. روزنامه همشهری این خبررا درج کرد . این خبر دو روز پیش نیز در روزنامه اسرار منتشر شده بود .
• موفقیت محققان در حل معضلات ناباروری در کشور/ تاثیر امواج موبایل بر ناباروری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به توانمندی محققان ایرانی در درمان ناباروری گفت: امروزه در جایگاهی قرار گرفته ایم که نه تنها دیگر نگران موضوعات حوزه ناباروری نیستیم، بلکه به همت دانشمندان ایرانی پا به پای کشورهای پیشرفته گام برداشته ایم. روزنامه ایران این خبررا درج کرد . این خبر دو روز پیش نیز در 11 رسانه منعکس شده بود .
• دستگاه‌ها نگاه حمایتی به فناوری اطلاعات داشته باشند
فارس- رئیس مرکز رشد دانشگاه قم گفت: دستگاه‌ها باید نگاه حمایتی به فعالیت‌ها و دستاوردهای فناوری اطلاعات داشته باشند تا جامعه به پیشرفت برسد. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا درج کرد .
• معماری جدید رایانه ای در دانشگاه امیرکبیر ارایه شد
ایرنا - پژوهشگر دانشگاه صنعتی امیرکبیر شیوه جدیدی را برای ارتباط هم زمان انواع پردازنده ها در محیط یک تراشه ارائه کرده است که می تواند در تولید ابررایانه های آینده بکار گرفته شود. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• شعار، چشم انداز را محقق نمی کند
موبنا – معاون سابق وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت نهم گفت: اظهارات شعارگونه نمی تواند بستر لازم برای تحقق اهداف برنامه چشم انداز بیست ساله کشور را در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فراهم کند.
• چهارمین همایش ملی ICT بهمن ماه برگزار می شود
موبنا- چهارمین همایش ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد تجارت الکترونیک و سرویس ها در شبکه های نسل آینده ، هفدهم بهمن ماه امسال در هتل المپیک تهران برگزار می شود.
• گوشی BL40 ال جی
موبنا- دومین گوشی شکلات ال جی موسوم به BL40، هفته آینده وارد بازار تلفن همراه می شود.
• ثبات قیمت سیمکارت در آخرین روز از هفته
موبنا- به گفته فروشندگان سیمکارت قیمت این کالای ارتباطی در آخرین روز از هفته جاری تغییری نکرد وبا ثبات قیمت در اختیار مشتریان قرار گرفت.
• معرفی گوشی GW300 ال جی
موبنا- گوشی GW300 ال جی ماه آگوست سال 2009 میلادی به بازار جهانی تلفن همراه معرفی شد.
• افزایش پهنای باند اینترنت از راههای توسعه کشور است
مهر- پدر علم IT ایران با انتقاد از روند کند موجود در زمینه توسعه این علم در ایران گفت: در حال حاضر 85درصد اقتصاد و فرهنگ جهان بر اساس این علم است. ولی این روند در ایران در حد بسیار پایینی است. افزایش پهنای باند یکی از راههای توسعه است.
• 4031 درخواست کشف مزاحم در مخابرات به ثبت رسیده است
باشگاه خبرنگاران - مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت مخابرات استان تهران از 4031 مورد درخواست کشف مزاحمت از سوی بازرسی و مناطق مخابراتی از ابتدای سال تا پایان آذر خبرداد.
• نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات درقم افتتاح شد
ایرنا- نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات وارتباطات عصر پنجشنبه در محل دائمی نمایشگاه های استان قم افتتاح شد.
• افزایش پهنای باند اینترنت درتولید دانایی وایجاد اشتغال موثراست
ایرنا - استاد دانشگاه علم و صنعت ایران ، افزایش پهنای باند اینترنت را در تولید دانایی و ایجاد کار و اشتغال مهم دانست و گفت : در زمان حاضر تنها راه پیشرفت کشور افزایش پنهای باند اینترنت است.
• تولید و تقاضای فناوری اطلاعات نیازمند توازن است
فارس- رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: تولید و تقاضای فناوری اطلاعات و ارتباطات نیازمند توازن و هماهنگی است که با برنامه‌ریزی فاصله موجود کاهش می‌یابد.
• نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات در قم افتتاح شد
فارس - دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات در قم با حضور مسوولان استانی و کشوری افتتاح شد.
• جلسه شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد
فارس- نخستین جلسه شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر برگزار شد.
• نگاه رسانه‌ای صنعت فناوری اطلاعات را شکوفا می‌کند
فارس- معاون فنی شورای اطلاع‌رسانی کشور گفت: نگاه رسانه‌ای به فناوری اطلاعات، صنعت کشور را شکوفا و به قله‌های پیشرفت هدایت می‌کند.
• " ارائه کارت خانواده برای کشاورزان از طریق دفاتر خدمات ICT روستایی "
روزنامه ایران از ارائه کارت خانواده برای کشاورزان از طریق دفاتر خدمات ICT روستایی خبر داد .
• " اینترنت ، 40 سال قبل ، 40 سال بعد"
همشهری در مطلبی با عنوان: " اینترنت ، 40 سال قبل ، 40 سال بعد" به بررسی برگزاری سمینار علمی چهلمین سال اینترنت و بزرگداشت بنیانگذار دامنه .ir در ایران پرداخت.
• " نسل جدید مزاحم تلفنی "
همشهری در مطلبی با عنوان " نسل جدید مزاحم تلفنی " با بحث کاهش مزاحمت های تلفنی و افزایش سرقت تلفن های همگانی اشاره کرد.
• " خدمات الکترونیک بانک ها ؛ عقب تر از قوانین جدید "
همشهری خدمات الکترونیکی بانک ها را تشریح کرد.
• " تقویت و توسعه بازار سخت افزار ایران مهم ترین هدف کمیسیون است "
روزنامه فناوران گزارشی از اولین نشست خبری کمیسیون سخت افزار در هیات مدیره دوم سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران منتشر کرد .
• " تشکر از حساسیت روابط عمومی زیر ساخت "
روزنامه فناوران جوابیه روابط عمومی شرکت زیر ساخت را در خصوص درج مطلبی در روز 29 آذر با عنوان: " کسی فراخوان داد که ما ندیده ایم " منتشر کرد .
• " کارت خرید اینترنتی "
فناوران در مطلبی با عنوان " کارت خرید اینترنتی " به بررسی مزایای کارت خرید اینترنتی پرداخت.
• ثبت نام دوره های مجازی روباتیک در تبیان
فناوران از آغاز ثبت نام دوره های مجازی روباتیک در تبیان خبر داد.
" این اعتراف کافی نیست ؟ "
فناوران در یادداشتی با عنوان: " این اعتراف کافی نیست ؟ " به قلم علی شمیرانی به بررسی وضعیت تولید گوشی داخلی و مشکلات و موانع آن پراداخت.
• شبکه غرب مجتمع تهران گشایش یافت
فناوران نوشت: در سی امین سالگرد تولید مجتمع، شبکه غرب مجتمع تهران گشایش یافت.
• " مخابرات خود را در برابر پیمانکاران متعهد براند"
فناوران در گزارشی با عنوان " مخابرات خود را در برابر پیمانکاران متعهد بداند" به قلم فرشته کیانی به بررسی وضعیت صنعتگران مخابرات و انتظار آنها برای آیین نامه جدید معاملات پرداخت.
• تاثیر رکود مالی جاری بر صنعت ارتباطات جهانی
فناوران در ویژه نامه دومین همایش بین المللی مخابرات، به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات قزوین به بررسی تاثیر رکود مالی جاری بر صنعت ارتباطات جهانی پرداخت.
• سخنرانی معاون ICT وزیر علوم برزیل در همایش بین المللی مخابرات ایران
ویژه نامه دومین همایش بین المللی مخابرات روزنامه فناوران از سخنرانی معاون ICT وزیر علوم برزیل در همایش بین المللی مخابرات ایران ، به دعوت گروه طیف خبر داد.
• دوره های تخصصی ICT ویژه مدیران ارشد برگزاری می شود
ویژه نامه دومین همایش بین المللی مخابرات روزنامه فناوران نوشت: دوره های تخصصی ICT ویژه مدیران ارشد برگزاری می شود.
• دلیل توسعه نیافتگی کاربرد های فناوری اطلاعات در کشور نبود بار علمی مسوولان است
ویژه نامه دومین همایش بین المللی مخابرات روزنامه فناوران به نقل از عضو هیات علمی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری نوشت: دلیل توسعه نیافتگی کاربرد های فناوری اطلاعات در کشور، نبود بار علمی مسوولان است.
• نقش و جایگاه شرکت زیر ساخت در خدمت ارتباطی کشور
ویژه نامه دومین همایش بین المللی مخابرات روزنامه فناوران به نقل از معاون وزیر و رییس هیات مدیره شرکت زیر ساخت نوشت: نقش و جایگاه شرکت زیر ساخت در خدمت ارتباطی کشور در این همایش ارائه می شود.
• برنامه های آینده شرکت مخابرات پس از خصوصی سازی تبیین می شود
ویژه نامه دومین همایش بین المللی مخابرات روزنامه فناوران به نقل از مدیرعامل این شرکت نوشت: برنامه های آینده شرکت مخابرات پس از خصوصی سازی تبیین می شود.
• " اولین گردهمایی مردان مخابرات ایران پس از تحول بزرگ"
فناوران در ویژه نامه دومین همایش بین المللی مخابرات ایران به بررسی اولین گردهمایی مردان مخابرات ایران پس از واگذاری آن پرداخت.
• بازنشستگی مدیر کل رگولاتوری بحرین و حضور وی در ایران
فناوران در ویژه نامه دومین همایش بین المللی مخابرات ایران از بازنشستگی مدیر کل رگولاتوری بحرین و حضور وی در ایران خبر داد.
• سازمان ها و نهاد ها درزمینه فناوری اطلاعات ناهماهنگ هستند
فناوران در ویژه نامه دومین همایش بین المللی مخابرات ایران در گفت گویی با مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران به بررسی وضعیت خصوصی سازی و اجرای اصل 44 و نا هماهنگی سازمان ها و نهاد ها وزمینه فناوری اطلاعات پرداخت.
• " پیشرو یا عقب مانده ؟"
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان:" پیشرو یا عقب مانده ؟" به قلم محمد رضا بهنام رئوف، مناقشه بر سر تولید سی دی یا دی وی دی در ایران را بررسی کرد.
• " 95 درصد گوشی های تلفن همراه به صورت قاچاق وارد کشور می شود "
روزنامه جمهوری نوشت: 95 درصد گوشی های تلفن همراه به صورت قاچاق وارد کشور می شود .
• " برنامه پنجم در بخش ICT به کدام سو می رود "
روزنامه جهان صنعت یادداشت معصومه بخشی پور در موبنا با عنوان:" برنامه پنجم در بخش ICT به کدام سو می رود "، پیرامون وضعیت فناوری اطلاعات در برنامه پنجم توسعه را منعکس کرد.
• " بازی های رایانه ای فاقد هو لوگرام در بازار "
روزنامه ابرار اقتصادی در مطلبی با عنوان: " بازی های رایانه ای فاقد هو لوگرام در بازار " به بررسی وضعیت بازار بازی های رایانه ای فاقد هولوگرام اشاره کرده است .
• " پست بانک در یک قدمی بورس "
روزنامه عصر اقتصاد در مطلبی با عنوان: " پست بانک در یک قدمی بورس " به بررسی اظهارات مدیر عامل این شرکت در خصوص سود آوری ، توسعه فعالیت های ارزی ، رفتن به بورس و پنج برابر شدن حجم سپرده های آن در چهار سال اخیر پرداخته است .
• اپراتور زرد ، بزرگترین اسپانسر جام جم
به نوشته روزنامه جوان در دوسال گذشته ، اپراتور زرد ( ایرانسل ) بیشترین حجم تبلیغات در صدا و سیما را به خود اختصاصی داده است . برخی اخبار از هزینه بالای 40 میلیارد تومانی این شرکت برای تبلیغات خبر می دهد.
• " تلاش برای تحقق دولت الکترونیک "
روزنامه جوان در مطلبی به نقل از وزیر ارتباطات اعلام کرد : برای تحقق دولت الکترونیکی تلاش می شود .
• دانستنی هایی از امضای دیجیتال
حمیده ابراهیمی و سهیلا رشیدی میر طاهری، در روزنامه اقتصاد پویا ، امضای دیجیتال را تشریح کردند.
• حاشیه های حقوقی اظهارات سردار احمدی مقدم
روزنامه تهران امروز در گزارشی ، اظهارات فرمانده نیروی انتظامی و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه را بررسی کرد.
• هست و نیست آموزش الکترونیک
روزنامه گسترش صنعت در ستون کلیک ، نوشت : ایران در لایه زیر ساخت مورد نیاز برای یادگیری الکترونیکی ، در مرحله ابتدایی قرار دارد.
• مرسوله برون استانی اردبیل در 24 ساعت جابجا می شود
روزنامه رسالت این خبر را به نقل از سرپرست اداره کل پست استان اردبیل منتشر کرد.
• " بانکداری متمرکز ؛ راهکاری برای کشورهای در حال توسعه "
هفته نامه بزرگراه فناوری در مطلبی با عنوان: " بانکداری متمرکز ؛ راهکاری برای کشورهای در حال توسعه " به قلم مریم عمادی به بررسی وضعیت به کارگیری فناوری اطلاعات در سیستم بانکداری و تعریف و فواید بانکداری متمرکز پرداخته است .
• " حیله جدید در انتظار خریداران تلفن همراه "
هفته نامه بزرگراه فناوری در گزارشی با عنوان: " حیله جدید در انتظار خریداران تلفن همراه " به قلم شبنم کهن چی به بررسی وضعیت بازار گوشی تلفن همراه و عقب گرد آن به دوران باج گیری پرداخته است .
• " چه وقت زمان پاسخگویی به نیاز کاربران فرا می رسد ؟"
هفته نامه بزرگراه فناوری در مطلبی با عنوان " چه وقت زمان پاسخگویی به نیاز کاربران فرا می رسد ؟" به بحث ارائه سرویس اینترنت پر سرعت توسط بخش دولتی وخصوصی به کاربران اشاره کرده است .
• " عرضه نرم افزار کنترل عملکرد دانش آموزان "
هفته نامه بزرگراه فناوری برخی اخبار حوزه ICT در هفته گذشته با عناوینی چون: " عرضه نرم افزارکنترل عملکرد دانش آموزان " ، " انتصاب سرپرست جدید مرکز تحقیقات مخابرات ایران " ، " تحویل اطلاعات پرداخت قبوض در 24 ساعت " ، " امضاء تفاهم نامه اجرای کارت ملی هوشمند " ، " جایگاه اول تولید لوح فشرده برای ایران " و " بزرگداشت پایه گذار دامنه .IR در چهلمین سال اینترنت " منتشر کرد .
• گوینده و گفته
میثم قاسمی در سرمقاله هقته نامه عصر ارتباط نوشت : به نظر می رسد اکثر منتقدان پروانه وایمکس ، نه به دلایل شخصی که از دیدگاه کارشناسی سخن می گویند و روا نیست سخنان آنها غرض ورزی شخصی دانسته شود . در این راه توجه به گفته ها به جای گوینده ، می تواند کار گشا باشد.
• اجرای کارت ملی هوشمند کلید خورد
عصر ارتباط گزارش داد : ایرانی ها تا پایان برنامه پنجم ، کارت ملی هوشمند می گیرند.
• قهوه فضایی
عصر ارتباط در ستون کافه سر دبیر، نوشت : به همان اندازه که برای من پختن یک فنجان قهوه بیش از روزی نامه نگاری ، حایز اهمیت است ، گمان کنم برای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز فرستادن ماهواره به فضا اهمیتش بیش از فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد.
• مرد روایت ها ی دیگر
عصر ارتباطات در ستون نو آمده ها و رفته ها ، نوشت : باقر بحری ، از همه یک عذر خواهی تلویحی کرد و گفت : متاسفانه این دوره ای که این روزها درآن زندگی می کنیم ، دوره نتیجه نگرفتن است . پس بر عهده گرفتن هر سمتی ، شجاعت می خواهد. حتی اگر باقر بحری باشد و خوب حرف بزند.
• زیان 15میلیارد ریالی مخابرات تهران از تالیا
بگزارش عصر ارتباط ، در آمد ترافیک متقابل شرکت تالیا از سوی شرکت مخابرات استان تهران ، صفر اعلام شده است.
• چگونه از کاروان جهانی عقب نمانیم
عصر ارتباط در مطلبی به مناسبت چهل سالگی اینترنت نوشت: اینترنت در ایران توسعه نیافته و به مرز بلوغ نرسیده است. با آمادگی محیطی و وجود زمینه های اجتماعی توسعه فناوری علاوه بر سطح قابل اتکایی از تکنولوژی ، نیازمند دو ظرفیت است .یکی افراد و نهادهای دارای دانش و مهارت و دوم ، آمادگی فرهنگی و اجتماعی .
• اینجا ، ثبات لازم دارد
هفته نامه عصر ارتباط گفت و گوی یک صفحه ای با مدیر عامل شرکت داده پردازی چاپ کرد و به نقل از وی نوشت : هنوز که هنوز است ، این جا ، همین امروز که داریم صحبت می کنیم ، بسیاری از بدنه داده پردازی ،نگاهشان نگاه دولتی است .فکر می کنند هنوز داده پردازی قدرت دارد و می تواند در بازار رقابت وارد شود .
• کاروان رفت و تو در خواب و بیابان در پیش
در ستون : اینترنت کشور هفته نامه عصر ارتباط ، می خوانیم : دوستی یک نوت بوک خریده است . اما نمی تواند به اینترنت وصل شود . چون لپ تاپش مودم دیال آپ ندارد .احساس تحقیر می کنم . به نظر سازنده ، دیگر استفاده از سرویس های دیال آپ ، مرسوم نیست. اما اینجا ما هنوز عمده روش اتصال مان به اینترنت ، همین است . دیگر عناوین مطالب این شماره عصر ارتباط عبارت است از :" گسترش رومینگ ایرانسل" ، "ارایه قبض المثنی ثابت از طریق اینترنت "، " امضای گیرنده بسته های پیشتاز را در پورتال پست ببینید".
• وحید دستجردی ؛ شاید پارازیت مضر نباشد
هفته نامه امید جوان، نوشت : " وقتی قرار باشد به امور مختلف با عینک سیاست و از منظر مولفه های امنیتی نگاه کنیم ، عجیب نخواهد بود که خانم وزیر بهداشت که عضوی از دولت است، نظر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی را درباره اثرات سو پارازیت های ارسالی ، تایید نکند.
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
ایران به نقل از یک مشترک نوشت:
" قبوض دی ماه تلفن همراه هنوز به دست ما نرسیده است و مخابرات موبایل هایی که هزینه آنها از 30 هزار تومان بیشتر است را بدون اطلاع وتسلیم قبض قطع نموده است. به امور مشترکین مراجعه کردیم، قبض مجدد گرفتیم و جهت پرداخت مراجعه کردیم. متوجه شدیم که هزینه وصل را نیز از ما دریافت خواهند کرد. چرا قبوض را به موقع به دست مشترکین نمی رسانند و با هر جا که تماس می گیریم پاسخی نمی دهند ؟"
روزنامه اطلاعات به نقل از یک شهروند نوشت :
" مرداد ماه امسال اخطاریه ای از دادگاه به دستمان رسید که مطابق آن بر اساس استعلامی که از شرکت ایرانسل شده ، به وسیله تلفن همراه همسر من برای دیگران ایجاد مزاحمت تلفنی شده است . پس از مدت ها که اسیر رفت و آمد به دادگاه شدیم تا بیگناهی همسرم را ثابت کنیم و همچنین به دنبال مراجعات مکرر به نمایندگی ایرانسل تا مرحله شکایت ، تنها با گفتن یک کلمه ببخشید ساده ، اعلام کردند چون کد سیم کارت تلفن همراه همسرم را به نام مشترک دیگری هم ثبت کرده اند ، این اشتباه روی داده است و در نتیجه در پاسخ استعلام دادگاه ، وسیله ایجاد مزاحمت را تلفن همراه همسر من اعلام کرده اند که معلوم نیست در این میان چه کسی باید پاسخگوی فشارهای روانی و رفت و آمد ما به دادگاه باشد."
روزنامه خراسان به نقل از یک شهروند نوشت :
" مسوولان به جای این که در این فشار گرانی مرهم زخم باشند، نمک روی زخم می پاشند. مانند اظهار نظر اخیر مدیر عامل مخابرات مبنی بر پایین بودن تعرفه تلفن ."
روزنامه آفتاب یزد به نقل از یک شهروند نوشت :
" بنده یکی از افراد باز خریدی شرکت مخابراتم که تا سال 73 ما را باز خرید کردند و وعده های خیلی زیادی به ما دادند. از جمله اینکه کار می دهیم ، ماشین می دهیم. ولی هیچ کاری برای ما انجام ندادند .خواهشمندم رسیدگی کنید .
۲۶ دی ۱۳۸۸ ۱۵:۲۷
تعداد بازدید : ۲,۲۱۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید