اخبار

چکیده مطالب 88/10/24

چکیده مطالب
• بررسی پرونده مخابرات در جلسه روز گذشته شورای رقابت نتیجه‌ای نداشت
فارس - رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه بررسی های پرونده مخابرات در جلسه روز گذشته این شورا نتیجه ای نداشت و به حضور طرفین موضوع در جلسات آینده نیاز دارد گفت: برای راه اندازی مرکز ملی رقابت به حداقل 150 نفر نیروی انسانی نیاز است. این خبر مهمترین خبر رسانه ها ی گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های ایران ، همشهری ، دنیای اقتصاد ، جهان اقتصاد ، اقتصاد پویا ، عصر اقتصاد ، فناوران ، پول ، هدف و اقتصاد ، اسرار ، فرهیختگان ، تهران امروز ، ابراراقتصادی ، آرمان ، اعتماد و جهان صنعت به چاپ رسید .
• همراه اول امشب شبکه اعتباری خود را تست می‌کند
عملیات تست شبکه اعتباری (IN) همراه اول، امشب انجام می‌شود. روزنامه های دنیای اقتصاد ، اقتصاد پویا ، زمان ، خراسان ، آفرینش ، اعتماد ، فناوران ، جهان صنعت و خبرگزاری های ایرنا ، موبنا ، ایلنا ، فارس و ایسنا این خبررا منعکس کردند .
• روند کند خصوصی سازی شرکت پست
ایرنا - شرکت پست جمهوری اسلامی ایران از جمله شرکت های مشمول قانون خصوصی سازی است. با وجود آنکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز خصوصی سازی پست را از اولویت های کاری این وزارتخانه عنوان کرده ولی هنوز اقدام جدی در این مورد صورت نگرفته است. روزنامه های دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، فناوران ، اعتماد ،جهان صنعت و جهان اقتصاد این خبررا منتشر کردند .
• موفقیت محققان در حل معضلات ناباروری در کشور/ تاثیر امواج موبایل بر ناباروری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به توانمندی محققان ایرانی در درمان ناباروری گفت: امروزه در جایگاهی قرار گرفته ایم که نه تنها دیگر نگران موضوعات حوزه ناباروری نیستیم، بلکه به همت دانشمندان ایرانی پا به پای کشورهای پیشرفته گام برداشته ایم. اطلاعات ، تهران امروز ، آرمان ، فرهنگ آشتی ، اعتماد، اسرار ، ابرار اقتصادی ، بهار و هدف و اقتصاد روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند . خبرگزاری های ایلنا و مهر این خبررا نیز منعکس کردند .
• شارژ سیم کارت های اسپادان از طریق خود پرداز بانک ملی
روابط عمومی بانک ملی اعلام کرد : این بانک امکان خرید شارژ سیم کارت های اعتباری شرکت مشارکتی ارتباطات سیار اصفهان را از طریق دستگاه های خود پرداز خود ایجاد نمود . روزنامه های جمهوری ، دنیای اقتصاد ، اقتصاد پویا ، هدف و اقتصاد ، عصر اقتصاد ، مردم سالاری وسیاست روز این خبررا منتشر کردند .
• ایجاد 70 کیلومتر فیبر نوری جدید در تهران
مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 70 کیلومتر فیبر نوری در تهران ایجاد شده است ، اعلام کرد : در تلاشیم تا پایان سال میزان افزایش فیبرنوری در سال جاری را به 110 کیلومتر برسانیم . روزنامه های فرهنگ آشتی ، ابتکار ، جهان صنعت ، وطن امروز ، تهران امروز ، اقتصاد پویا و اسرار این خبررا درج کردند .
• ارائه خدمات بانکداری الکترونیک به سازمان ها و موسسات حقوقی در نظام بانکی کلید خورد
سامانه پایا با حضور معاون فناوری های نوین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در موسسه اعتباری توسعه راه اندازی شد. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی ، گسترش ، عصر اقتصاد و ابرار درج شد . خبرگزاری های ایسنا و موج نیز این خبررا منعکس کردند .
• تدوین دستورالعمل تسریع رفع خرابی فیبر نوری
ایسنا - مدیر کل مهندسی شبکه و امور استان‌های شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت دستورالعمل‌هایی درباره تسریع رفع خرابی فیبر نوری در دست انجام دارد که از آن جمله تجهیز کردن و در اختیار قرار دادن وسایل مورد نیاز برای افرادی است که در امر نگه‌داری فیبر نوری هستند. جهان صنعت ، اقتصاد پویا ، ابرار اقتصادی و صبح اقتصاد روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• افزایش رفاه مردم با پیشرفت کشور در بخش ارتباطات
ایسنا – وزیر ارتباطات اعلام کرد : پس از پیروزی انقلاب شاهد پیشرفت کشور در حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات بودیم که باعث افزایش رفاه مردم شده است. روزنامه فناوران و خبرگزاری های ایسنا و موج این خبررا منعکس کردند .
• فقدان امکان اینترنت پرسرعت در برخی مناطق
ایسنا - هنوز برخی مناطق فاقد امکانات مورد نیاز برای ارائه سرویس ADSL هستند و کاربران مجبورند همچنان از دایل‌آپ استفاده کنند و استفاده از دایل‌آپ نیز با توجه به سرعت پایین آن مشکل‌ساز است. برای دانلود برخی فایل‌ها نیز نمی‌توان با استفاده از این سرعت کاری کرد و مدت زمان زیادی باید برای این کار صرف شود. این خبر در روزنامه های دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی و جهان اقتصاد درج شد .
• خرده‌فروشی علت اختلاف قیمت پهنای باند در مراکز استان‌هاست
فارس - معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و مقررات رادیویی در خصوص گزارش مرکز پژوهش‌ها از اختلاف قیمت 20 درصدی پهنای باند در مراکز استان‌ها و تهران گفت: این اختلاف قیمت به دلیل اختلاف تعرفه خرده فروشی پهنای باند است. روزنامه های اقتصاد پویا ،جهان صنعت و فناوران این خبررا به چاپ رساندند .
• جایی برای تولید گوشی های آی تی ام سی باقی نمانده است
موبنا- به گفته مدیرعامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران ، به دلیل گستردگی قاچاق انواع گوشی در کشور، جایی برای اظهار نظر درباره تولید مجدد گوشی های itmc باقی نمانده است. روزنامه های دنیای اقتصاد ، جهان صنعت و صبح اقتصاد این خبررا چاپ کردند .
• توسعه فناوری اطلاعات باعث توسعه اجتماعی خواهد شد
رییس کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی رایانه ا ی اعلام کرد : توسعه فناوری اطلاعات باعث توسعه اجتماعی خواهد شد . روزنامه های صبح اقتصاد ، ابرار اقتصادی و دنیای اقتصاد این خبررا درج کردند .
• افزایش شرکت های رسمی در حوزه VOIP پس از برگزاری مزایده
موبنا- مدیر عامل شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت: با برگزاری مزایده VOIP ( تلفن اینترنتی) به تعداد شرکت هایی که به صورت رسمی در این حوزه با شرکت ارتباطات زیر ساخت همکاری می کنند، افزوده می شود. صبح اقتصاد و فناوران روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• تحویل اطلاعات پرداخت قبوض در 24ساعت
موبنا- معاون بازاریابی و امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار با بیان اینکه حداکثر 24ساعت طول می کشد تا اطلاعات پرداخت مشترکان از بانک به سیستم همراه اول اعلام شود ، گفت: با مجهزترشدن سیستم مکانیزه بانک ها و صورتحساب گیری همراه اول ، این اطلاعات در لحظه مبادله می شود. روزنامه صبح اقتصاد این خبر را منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه جهان صنعت منتشر شده بود .
• کیفیت تلفن همراه و اینترنت بسیار پایین است
موبنا- مخبر کمیسیون اقصادی مجلس شورای اسلامی پایین بودن کیفیت را از جمله انتقادات وارد بر عملکرد وزارت ارتباطات در تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه عنوان کرد و گفت: کیفیت بسیار پایین ابزار ارتباطی نظیر تلفن همراه و اینترنت که اغلب مردم با آن درگیر هستند، به شدت قابل لمس است. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در پنج روزنامه منعکس شده بود .
• سرمایه گذاری 50 درصدی برای ایجاد فیبر ایران - کویت
موبنا- معاون شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت: پنجاه درصد سرمایه گذاری برقراری فبیر ایران – کویت توسط ایران انجام شده است . روزنامه ایران این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه ابرار اقتصادی چاپ شده بود .
• یک سال گذشت
موبنا- دقیقا 365 روز از اعلام برنده اولیه مزایده اپراتور سوم تلفن همراه توسط رگولاتوری می گذرد. اگر در آن زمان این اپراتور کار خود را آغاز کرده بود، هم اکنون باید به استقبال یک سالگی این اپراتور می رفتیم و تولد آن را جشن می گرفتیم. روزنامه ایران این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه جهان اقتصاد منعکس شده بود .
• معاون آموزش وزارت ارتباطات سرپرست مرکز تحقیقات مخابرات ایران شد
فارس - با حکم وزیر ارتباطات، مهدی اخوان بهابادی، معاون آموزش، پژوهش و امور بین الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حفظ سمت به جای عباس ظریفکار به عنوان سرپرست جدید مرکز تحقیقات مخابرات ایران منصوب شد. روزنامه کیهان این خبررا منتشر کرد .
• حضور پست بانک حلقه خدمات دهی به روستاها را کامل می کند
روابط عمومی پست بانک ایران اعلام کرد : حضور پست بانک حلقه خدمات دهی به روستاها را کامل می کند . روزنامه عصر اقتصاد این خبررا درج کرد .
• عدم حمایت سهامداران عمده مخابرات، این سهم را پا در هوا نگه داشت
ایلنا - یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد : از آنجا که سهامداران مخابرات اطمینان از حمایت‌های سهامدار عمده مخابرات پیدا نکردند، این سهم در بازار جا نیفتاده است، سهامداران تاکنون از مدیران جدید مخابرات هیچ سیاست و حرکت نوینی ندیده‌اند. روزنامه اسرار این خبررا درج کرد .
• ساماندهی تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی شناورهای مجتمع بندری امام خمینی (ره)
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از ساماندهی تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی شناورهای مجتمع بندری امام خمینی (ره) خبر داد. روزنامه ایران وخبرگزاری های فارس و ایلنا این خبر را منعکس کردند .
• آموزش بانکداری الکترونیکی به مشتریان بانک پاسارگاد
روابط عمومی بانک پاسارگاد - مشتریان در شعبه های هروی و ستاری ، به هزینه این بانک آموزش بانکداری الکترونیک دیدند. روزنامه جام جم این خبررا منتشر کرد . این خبر در چند روز گذشته نیز در هفت روزنامه منعکس شده بود .
• نوت بوک باید از فهرست کالاهای مشمول استاندارد اجباری خارج شود
موبنا- رییس کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی رایانه با بیان اینکه تست استاندارد برخی کالاهای وارداتی حوزه فناوری اطلاعات که خود دارای استاندارد معین است از اصل اشتباه است ، گفت: نوت بوک باید از فهرست کالاهای مشمول استاندارد اجباری خارج شود.
• دسترسی آن لاین اولیاء به عملکرد علمی وانضباطی دانش آموزان
موبنا – اولیا دانش اموزان می توانند به صورت آن لاین،عملکرد علمی و انضباطی فرزندان خود را در مدرسه بررسی کنند.
• قیمت سیمکارت همچنان ثابت است
موبنا- بهای سیمکارت های دائمی و اعتباری همراه اول، اعتباری تالیا و ایرانسل – ام تی ان در اکثر مناطق تهران ثابت ماند.
• دو مدل گوشی ارزان قیمت ال جی وارد بازار شد
موبنا- دو مدل گوشی ارزان قیمت GB110 و GB190 ال جی با گارانتی رسمی وارد بازار تلفن همراه شد.
• گوشی های موتورولا در بازار بی فروشند
موبنا- گوشی های کمپانی موتورولا که پنجمین سازنده بزرگ گوشی در جهان به شمار می آید در بازار ایران طرفدار ندارد و بازار این گوشی ها بی رونق سپری می شود.
• نخستین گردهمایی مردان مخابرات ایران پس از خصوصی‌سازی
ایسنا - دومین همایش بین‌المللی مخابرات ایران در شرایطی برگزار خواهد شد که ورود شرکت مخابرات ایران به بورس و قدم گذاشتن در راه خصوصی‌سازی این شرکت، نه تنها مهمترین اتفاق در تاریخ خصوصی‌سازی کشور است، بلکه می‌تواند بلندترین گام در جهت تحقق استفاده از پتانسیل‌های نهفته در بخش مخابرات کشور باشد.
• اولین کنفرانس بین‌المللی مخابرات ایران بهمن‌ماه برگزار می‌شود
ایلنا - پس از برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی مخابرات ایران، موسوم به 2008 ITC ، فضای مخابرات کشور پس از خصوصی‌سازی و ورود بازیگران جدید به عرصه سرویس‌دهی دجار تحولات مهمی شده است.
• 503 طرح مخابراتی در رامهرمز افتتاح شد
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان رامهرمز 503 طرح مخابراتی خوزستان افتتاح شد. خبرگزاری های مهر و فارس این خبررا منعکس کردند .
• 13 کارگروه آموزشی در نمایشگاه فناوری اطلاعات قم برگزار می‌شود
فارس - در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان قم، 13 کارگاه آموزشی برگزار می‌شود.
• تلفن برخی از مشترکان در مرکز امیرکبیر کرج دچار اختلال می‌شود
فارس - تلفن برخی از مشترکان در مرکز امیرکبیر کرج از فردا با اختلال مواجه می‌شود.
• مسئولان محلی مشکلات را به مدیران ملی منعکس کنند
مهر- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای حل مشکلات مردم مسئولان محلی مشکلات حوزه مدیریت خود را به مدیران رده بالا منعکس کنند.
• دوازدهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در قم افتتاح می‌شود
مهر- با سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی، دوازدهمین نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات روز جمعه در قم آغاز به کار می‌کند.
• ایران کد به شناسایی کالاهای واردشده از مبادی غیر گمرکی کمک می کند
موج - معاون امور گمرکی گمرک ایران گفت: پیاده‌سازی سیستم ایران‌کد به شناسایی کالا‌هایی که خارج از سیستم گمرکی و مبادی غیر گمرکی وارد کشور شده باشند کمک می‌کند.
• شرکت پست برای پایداری دفتر ICT روستایی برنامه دارد
سیتنا - شرکت پست برای پایداری دفاتر خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی پس از خصوصی سازی برنامه دارد.
• " بستر سازی مناسب "
همشهری در مطلبی با عنوان " بستر سازی مناسب " به بحث به کار گیری سرویس اینترنت برای امور بانکی و انجام بستر سازی برای اجرای این طرح اشاره کرده است .
• بررسی وضعیت سهام مخابرات در بورس
همشهری در مطلبی اعلام کرد شرکت های مپنا ، فولاد مبارکه اصفهان و مخابرات ایران بیشترین تاثیر را در نزول شاخص بورس داشتند.
• آیین نامه جدید معاملات مخابرات کیفیت را فدای قیمت نمی کند !
ابرار اقتصادی در مطلبی به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : آیین نامه جدید معاملات مخابرات کیفیت را فدای قیمت نمی کند !
• " اینترنت در سبد کالای خانوار ایرانی جایی ندارد "
ابرار اقتصادی در مطلبی با عنوان " اینترنت در سبد کالای خانوار ایرانی جایی ندارد " به بررسی وضعیت استفاده و کاربری شبکه اینترنت در میان خانوار ای ایرانی و اظهارات برخی از مسوولان در این خصوصی پرداخته است .
• توسعه چند مرکز مخابراتی در تهران
روزنامه کیهان در مطلبی از توسعه چند مرکز مخابراتی در تهران خبر داد .
• " ورود سالانه 19 میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق به کشور "
روزنامه کیهان در مطلبی به نقل از معاون سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد : سالانه 19 میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق به کشور وارد می شود .
• از امکاناتمان بهینه استفاده می کنیم
فناوران در مطلبی به نقل از معاون توسعه مدیریت وزارت ارتباطات اعلام کرد : از امکاناتمان بهینه استفاده می کینم .

• نمایشگاه بین المللی کامپیوتر در مشهد برگزار می شود
دنیای اقتصاد در مطلبی به نقل از سرویس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی اعلام کرد : نمایشگاه بین امللی کامپیوتر در مشهد برگزار می شود .
• " لیست لپ تاپ های غیر استاندارد در بازار کامپیوتر "
دنیای اقتصاد در گزارشی با عنوان " لیست لپ تاپ های غیر استاندارد در بازار کامپیوتر " به قلم مریم عسگری به بررسی لیست لپ تاپ های غیر استاندارد بازار کامپیوتر که از سوی موسسه استاندارد تهران منتشر شده بود پرداخت .
• "نارنجی "
دنیای اقتصاد در مطلبی از راه اندازی سایت جدیدی به نام نارنجی که در حوزه دیجیتال فعالیت می کند خبر داد.
• حربه ای برای جلب توجه به سوی اینترنت هوشمند
دنیای اقتصاد در گفت و گو با یکی از مسوولین سایت های ارائه دهنده اینترنت هوشمند به بررسی دلایل به کارگیری حربه های مختلف سایت ها برای استفاده کاربران از اینترنت هوشمند پرداخت.
• سرویس دو قبضه الکترونیکی پست تا پایان بهمن ماه راه اندازی می شود
روزنامه رسالت به نقل از مدیرکل شرکت پست استان فارس نوشت : سرویس دوقبضه پست به عنوان یکی از خدمات جدید شرکت پست استان فارس تا پایان بهمن ماه سال جاری راه اندازی می شود .
• بازار ایران در تسخیر گوشی های قاچاق ؛ اراده ای برای مقابله وجود ندارد
زهرا حاجیان در گزارش روزنامه خراسان ، اوضاع بازار گوشی تلفن همراه ایران را بررسی کرد .
• اینترنت پر سرعت در استان ، فقط یک ادعا
امیر بهرام پیوندی زاده در گزارش روزنامه خراسان – ویژه خراسان رضوی – به نقل از یک شهروند مشهدی نوشت : سرعت اینترنت خانگی در نقاط مختلف شهر مشهد پایین وبعضا غیر قابل استفاده است .
• موبایل؛ درد سر تربیت نسل آینده
تکتم نجفی منش در روزنامه وطن امروز، به نقل از یک مشاور نوشت : اولویت های فرزندانمان را نمی شناسیم و به همین دلیل نمی توانیم به آنها کمک کنیم. هیچ وقت بچه های ما نمی دانند اولویت ها و شرایطشان چیست . به همین دلیل کارهایی را می کنند که یا مطلوب خودشان نیست یا مطلوب بزرگترهایشان .
• 72 درصد ایرانی ها از اینترنت استفاده نمی کنند
روزنامه ایرانیان نوشت: 72 درصد ایرانی ها از اینترنت استفاده نمی کنند .
• " انجمن فروشندگان سیم کارت و وسایل جانبی تلفن همراه "
روزنامه بهار در ستون اصناف خود مطلبی را در خصوص بررسی وضعیت انجمن فروشندگان سیم کارت و وسایل جانبی تلفن همراه به نقل از رییس این انجمن منتشر کرد .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه همشهری به نقل از یک مشترک نوشت :
" دوبار تغییر آدرس خانه ام را به شرکت خصوصی تلفن همراه داده ام. اما هنوز قبض به دستم نمی رسد . شرکت تلفن مشکل را متوجه شرکت پست می کند و شرکت پست مساله را به گردن شرکت تلفن می اندازد.
روزنامه جام جم به نقل از یک مشترک نوشت :
شرکت مخابرات محمد شهر کرج در توزیع قبوض تلفن سهل انگاری می کند. همین مساله باعث می شود قبض ها قبل از رسیدن به دست مشترکین مفقود شود .
جام جم به نقل از یک شهروند نوشت :
" یکی از باز خریدهای شرکت مخابرات هستم که با 25 سال خدمت و پرداخت حق بیمه در حال حاضر بیکار و بدون حقوق مانده ام. بیمه به حال بازنشستگی ما فکر نمی کند. از مسوولان درخواست دارم برای حل مشکلات این قشر تدبیری بیندیشند."
روزنامه جمهوری به نقل از یک مشترک نوشت :
"مدتی است که قبض های تلفن همراه دیر به دیر به مشترکین می رسد. از مسوولین شرکت مخابرات استان خوزستان تقاضای بررسی و رفع این مشکل را داریم."
روزنامه زمان به نقل از یک شهروند نوشت :
" ما ساکنان شهرک امام حسین (ع) اسلامشهر هم دلمان می خواهد از اینترنت پرسرعت یا همان ADSL برخوردار شویم. امیدواریم شرکت مخابرات این امکان را فراهم کند ."
روزنامه خراسان به نقل از یک شهروند نوشت :
" حال که به برکت امواج قوی پارازیت کانال های ماهواره ای قطع شده است ، صدا و سیما لطف کند به جای نشان دادن بدبختی های مردم انگلیس و آمریکا کمی هم مشکلات مردم را پی گیری کند . "
روزنامه اعتماد به نقل از یک شهروند نوشت :
" وزیر بهداشت گفته است مضر بودن پارازیت های ماهواره ای برای سلامت با قاطعیت ثابت نشده است . آیا ایشان می توانند با همان قاطعیت هم بگویند مضر نبودن آنها ثابت شده است یا خیر ؟"
مردم سالاری به نقل از یک شهروند نوشت :
" از قزوین تماس می گیرم . مساله پارازیت و ضرر جسمانی آن به سادگی قابل گذشت نیست . در حال حاضر مسوولان اعلام کرده اند پارازیت ها هیچ گونه خطری ندارد. اما نمی توان به راحتی آن را باور کرد. از نمایندگان تقاضا می شود رسیدگی کنند."

۲۶ دی ۱۳۸۸ ۱۴:۳۳
تعداد بازدید : ۲,۱۰۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید