اخبار

چکیده مطالب 88/10/22

چکیده مطالب
• صدور کارت هوشمند برای استفاده از خدمات دولت الکترونیک
وزیر ارتباطات در مراسم انعقاد تفاهم نامه وزارت کشور و وزارت ارتباطات در خصوص صدور کارت ملی هوشمند اعلام کرد : با این اقدام هر شهروندی که برای انجام امور اداری در هر سازمان نیاز به احراز هویت داشته باشد می‌تواند با استفاده از کارت هوشمند به کار خود بپردازد. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های جام جم ، ایران ، صبح اقتصاد ، وطن امروز ، کار و کارگر ، گسترش ،فناوران ، زمان ، کائنات ، هدف و اقتصاد ، مردم سالاری ، حمایت واقتصاد پویا به چاپ رسید . خبرگزاری های فارس ، ایرنا ، ایسنا ، موبنا ، مهر و موج نیز این خبررا منعکس کردند .
• رقبای بلوک مخابرات به میز محاکمه شورای رقابت می‌روند
ایلنا - با دقت در گروه‌های تخصصی مشغول بررسی و مطالعه روی جزییات معامله بلوکی مخابرات هستیم. البته شورای رقابت از طرفین رقبای بلوک مخابرات درخواست حضور و بیان توضیحات لازم را به عمل آورده است. این خبر در روزنامه های همشهری ، دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، اعتماد ، جوان ، فناوران ، جهان اقتصاد ، حزب الله ، تهران امروز ، آرمان ، اسرار ، هدف و اقتصاد ، خراسان ، گسترش ، فرهنگ آشتی و آفتاب یزد درج شد .
• پست بانک تا پایان سال به بورس وارد می شود
مدیر عامل پست بانک گفت: پست بانک نه تنها زیان ده نیست، بلکه از سودآورترین بانکها محسوب می شود. روزنامه های کیهان ، رسالت ، هدف و اقتصاد ، صبح اقتصاد ، جهان اقتصاد ، اقتصاد پویا ، عصر اقتصاد ، وطن امروز ، پول ، ابتکار ، اعتماد ، همبستگی ، حمایت و کائنات این خبررا چاپ کردند . خبرگزاری های ایرنا ، ایسنا ، فارس ، موج و مهر نیز این خبررا منعکس کردند .
• سرپرست جدید مرکز تحقیقات مخابرات
موبنا- دکتر مهدی اخوان بهابادی، معاون آموزش، پژوهش و امور بین الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سرپرست مرکز تحقیقات شد. روزنامه های دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد ، فناوران ، فرهنگ آشتی و خبرگزاری های موبنا ، مهر و ایلنا این خبررا منعکس کردند .
• تجمیع قبوض آب، برق، گاز و تلفن شهروندان در یک بسته جامع
فارس - مدیر عامل شرکت پست از ارسال قبوض خدمات شهری آب، برق،گاز و تلفن برای شهروندان به صورت یک بسته جامع خبر داد و گفت: این طرح از یک ماه دیگر اجرا خواهد شد. ایران ، همشهری ، جمهوری اسلامی ، دنیای اقتصاد ، سیاست روز ، کائنات ، خراسان ، وطن امروز و فناوران روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• بودجه 520 میلیارد تومانی مخابرات محقق شد
فارس - مدیرعامل مخابرات با اعلام برگزاری به موقع مجمع سالیانه تا حداکثر تیر 89 گفت: با افزایش 9 درصدی سود هر سهم، کل بودجه بیش از 520 میلیارد تومانی مخابرات محقق شد. این خبر در روزنامه های همشهری ، کیهان ، جهان اقتصاد ، ابراراقتصادی ، هدف و اقتصاد ، اعتماد ،جوان و جهان صنعت به چاپ رسید .
• کاربران مجبورند به سمت سرویس‌های Adsl و وایمکس بروند
ایسنا - مدیر یک شرکت اینترنتی مهمترین دغدغه کاربران را در بخش Access (دسترسی) عنوان کرد و گفت: سرعت اولین موضوعی است که در زمینه دسترسی به عنوان دغدغه مهم کاربر محسوب می‌شود. در حالی که وقتی کاربران به اینترنت وصل می‌شوند، سرعت بسیار پایین است و عمدتا کاربران مجبور می‌شوند به سمت سرویس‌های Adsl و وایمکس بروند. روزنامه های دنیای اقتصاد ، ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا ، صبح اقتصاد ، عصر اقتصاد و فناوران این خبررا منتشر کردند .
• شرکت مخابرات استان تهران: دریافت قبض تلفن از طریق اینترنت
روابط عمومی شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : قبوض المثنی صورتحساب دوره ای تلفن ثابت بدون نیاز به رمز عبور از طریق سایت شرکت مخابرات استان تهران به مشترکین تلفن ثابت ارائه می شود. روزنامه های جام جم ، صبح اقتصاد ، فناوران و دنیای اقتصاد این خبررا منعکس کردند . این خبر روز گذشته نیز در هشت رسانه منعکس شده بود .
• افتتاح اولین باجه آموزش بانکداری الکترونیک بانک مسکن برای مشتریان اهوازی
اولین باجه آموزش بانکداری الکترونیک بانک مسکن برای مشتریان اهواز افتتاح شد . روزنامه های جهان اقتصاد ، دنیای اقتصاد ، ابتکار و اقتصاد پویا این خبررا درج کردند .
• هزار میلیارد تومان بابت سود مخابرات به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده است
رییس سازمان خصوصی سازی در مورد پرداخت رد دیون ها اعلام کرد : تاکنون حدود 11هزار و 480 میلیارد تومان واگذاری انجام شده که از این رقم هزار میلیارد تومان آن بابت سود مخابرات به سازمان تامین اجتماعی بوده است . روزنامه های ایران ، اقتصاد پویا و صبح اقتصاد این خبررا منتشر کردند .
• توسعه هفت مرکز مخابراتی در تهران
فارس - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مراکز مخابرات شهید یزدانپناه، پیام نور، شهید مدنی، آیت‌الله ایروانی، شهید کاظمیان و شهید صالح طبری از 22 دی‌ماه آغاز می‌شود. روزنامه های کیهان ، جهان اقتصاد و فناوران این خبررا درج کردند .
• تقدیر APT از شرکت مخابرات ایران
موبنا- سازمان منطقه ای آسیا اقیانوسیه (APT) از شرکت مخابرات ایران برای برگزاری سی و سومین اجلاس سالانه کمیته مدیریت این سازمان ، تقدیر کرد. صبح اقتصاد و فناوران روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• خدمات سجلی با سامانه الکترونیکی سازمان ثبت احوال
موبنا- معاون حقوقی و سجلی سازمان ثبت احوال کشور گفت: بزودی خدمات سجلی با سامانه الکترونیکی ثبت احوال به آدرس (ww.sabteahval.ir) به مردم ارائه می شود. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی و جهان صنعت درج شد .
• ایران نخست خاورمیانه و پنجم جهان در تولید لوح فشرده شد
به دلیل همراهی تولیدکنندگان داخلی لوح فشرده با وزارت ارشاد و تهیه‌کنندگان فیلم‌های سینمایی طی سالیان اخیر، تکثیر انبوه قاچاق فیلم‌های سینمائی به صفر نزدیک شده و سود قابل ملاحظه‌ای نصیب صنعت سینمائی کشور شده است. روزنامه های دنیای اقتصاد و گسترش این خبررا منتشر کردند . این خبر روز گذشته نیز در 10 رسانه منعکس شده بود .
• ایجاد پیوست فرهنگی برای استفاده از ابزار فناوری اطلاعات
موبنا- نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم گفت: درصورتیکه پیوست فرهنگی برای استفاده از ابزار فناوری اطلاعات ایجاد شود ،آثار سوء استفاده از این ابزار به حداقل می رسد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا منعکس کرد .
• مزایده عرضه وایمکس غیر قانونی بود
موبنا- رییس اسبق سازمان تنظیم مقررات با اشاره به دریافت حق پروانه از شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت (PAP ) برای عرضه خدمات وایمکس گفت: برگزاری مزایده سازمان تنظیم مقررات برای ارائه خدمات وایمکس ، با توجه به اینکه پروانه خدمات اینترنت پرسرعت شش سال پیش به شرکت های PAP داده شد، غیرقانونی است. روزنامه عصر اقتصاد این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .

• وضعیت مطلوب یادگیری الکترونیکی در ایران چیست؟
ایسنا روز گذشته گزارشی را در خصوص بررسی وضعیت پروژه یادگیری الکترونیکی در کشور منتشر کرد . روزنامه ابرار اقتصادی این مطلب را درج کرد .
• قاچاقچیان گوشی تلفن همراه به بیش از دومیلیارد ریال جریمه محکوم شدند
ایرنا - سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد : قاچاقچیان گوشی تلفن همراه در استان چهار محال وبختیاری به پرداخت بیش از دومیلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• کاربر باید سطح دسترسی خود را انتخاب کند
ICTPRESS - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در توافقنامه سطح دسترسی خدمات، کاربر باید سطح دسترسی خود را انتخاب کند، گفت: به ازای این سطح دسترسی هزینه بهره‌مندی از این سرویس را کاربر پرداخت می‌کند و اگر میزان قطعی دسترسی او نسبت به این توافقنامه بیشتر شود شرکت ارتباطات زیرساخت باید خسارت آن را پرداخت کند. روزنامه صبح اقتصاد این خبررا به چاپ رساند .
• آمار سیم‌کارت‌های سوخته افزایش خاصی نیافته است
فارس - معاون فنی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار در خصوص مطرح شدن مسئله افزایش تعداد سیم‌کارت‌های سوخته همراه اول در هفته‌های اخیر گفت: در حال حاضر تعداد سیم‌کارت‌های سوخته همان آمار همیشگی را دارد و افزایش خاصی دیده نمی‌شود. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه اقتصاد پویا درج شده بود .
• نقطه ضعف در سرور اطلاعاتی اینترنت توسط متخصص ایرانی کشف شد
مهر - متخصص ایرانی ایمنی شبکه در روزهای آخر سال 2009 میلادی کشف جدیدی را بر روی وب سایت خود منتشر کرد که این کشف نقطه ضعفی بزرگ را در سرور اطلاعاتی اینترنتی یا IIS آشکار می کند. روزنامه ایران این خبررا چاپ کرد . این خبر روز گذشته نیز در پنج روزنامه منعکس شده بود .
• بزرگداشت شهشهانی در چهلمین سال اینترنت
ایلنا - هیئت مدیره انجمن جامعه اطلاعاتی با تقدیم لوح یادبودی به شهشهانی، از مجموعه فعالیت‌های علمی و اجرایی او بویژه در تلاش و پیگیری برای دامنه‌های ایران قدردانی کردند. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا به چاپ رساند . این خبر روز گذشته نیز در روزنامه فناوران چاپ شده بود .
• انتظار توسعه فناوری اطلاعات را در دولت دهم داریم
ایرنا - عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران گفت: در زمینه فناوری اطلاعات از دنیا عقب هستیم و انتظار توسعه اینترنت را در دولت دهم داریم . روزنامه عصر اقتصاد این خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در سه روزنامه منعکس شده بود .
• آموزش بانکداری الکترونیکی به مشتریان بانک پاسارگاد
روابط عمومی بانک پاسارگاد - مشتریان در شعبه های هروی و ستاری ، به هزینه این بانک آموزش بانکداری الکترونیک دیدند. روزنامه مردم سالاری این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته نیز در شش روزنامه منعکس شده بود .
• سیستم پرداخت اینترنتی بانک صادرات راه اندازی شد
روابط عمومی بانک صادرات ایران اعلام کرد : سیستم دستور پرداخت اینترنتی بانک صادرات به عنوان اولین بانک کشور راه اندازی شد. روزنامه سیاست روز این خبررا درج کرد . این خبر روز گذشته نیز در دو روزنامه منعکس شده بود .
• مکانیزاسیون محدوده طرح ترافیک
موبنا- پروژه مکانیزاسیون محدوده طرح ترافیک ، با هدف کاهش حجم ترافیک و تسهیل رفت و آمد به مناطق مرکزی شهر، از سوی شرکت کنترل ترافیک تهران انجام می شود.
• تولد اینترنت
موبنا- چند روز پیش اینترنت چهل ساله شد و تولد میانسالی اش را جشن گرفتند. تولد این فناوری سبب تحول گسترده ای شد و جهان را به دهکده ای کوچک تبدیل کرد.
• اعلام قیمت سیمکارت در بازار تلفن همراه
موبنا-به گفته منابع بازاری بهای انواع سیمکارت های دائمی همراه اول در بازار امروز(دوشنبه) تهران با ثبات قیمت در اختیار مشتریان قرار گرفت.
• بهره برداری همراه اول از نویگیتور با نیروی داخلی
موبنا - معاون شرکت ارتباطات سیار گفت: همراه اول متمایل به بهره برداری از سرویس نویگیتور توسط نیروهای داخلی است.
• گوشی هایی که دیگر تولید نمی شود
موبنا- بر اساس آمار گمرک در شش ماهه نخست سال 1387 بیش از 21میلیون و 186 هزار دلار انواع گوشی تلفن همراه وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیر 114درصدی داشته است . این در حالی است که در همین مدت تعداد گوشی های تلفن همراه وارد شده به کشور 537 هزار دستگاه اعلام شد که نسبت به مدت مشابه در سال 86 رشد 77 درصدی را تجربه کرده است .
• کارت هوشمند ملی، وسیله شناسایی و امضای الکترونیک افراد است
موبنا - وزیر کشور گفت: تصدیق ، احراز هویت و شناسایی فردبه عنوان اولین کارکرد کارت هوشمند ملی مورد بهره برداری قرارگرفته است.
• سازمان ثبت احوال و وزارت ارتباطات در خصوص اجرای کارت ملی هوشمندتفاهم نامه امضا کردند
ایرنا - سازمان ثبت احوال و معاونت فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تفاهم نامه اجرای کارت ملی هوشمند را امضا کردند.
• ایرانیان تا پایان برنامه پنجم توسعه صاحب کارت ملی هوشمند می شوند
ایرنا - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: پیش بینی می شود همه ایرانیان تا پایان برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی (سال 1393) صاحب کارت ملی هوشمند شوند.
• سمینار مدیریت فروشگاه اینترنتی در تهران برگزار می‌شود
فارس - سمینار مدیریت فروشگاه اینترنتی با نظارت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در تهران برگزار می‌شود.
• منافع ملی کشورها تحت تاثیر ماهواره و اینترنت است‌
فارس - رئیس ایرانی دپارتمان هنرهای خلاق و ارتباطات دانشگاه "پوردو" منافع ملی کشورها را تحت تاثیر ماهواره و اینترنت عنوان کرد.
• برگزاری همایش آشنایی صعب العبورترین شبکه انتقال مواد نفتی ومخابرات صنعتی
ایسکانیوز- همایش آشنایی صعب العبور ترین شبکه انتقال مواد نفتی ومخابرات صنعتی در باشگاه صنعت نفت منطقه اصفهان برگزار شد.
• شرکت مخابرات باید تا نیمه بهمن اطلاعات مراکز عمده توزیع سیگار را ارایه دهد
فارس- وزیر بازرگانی گفت: به منظور ساماندهی توزیع سیگار در کشور، شرکت مخابرات باید تا نیمه بهمن اطلاعات مراکز عمده توزیع سیگار را ارایه دهد.
• پرونده میلیاردی قاچاق تلفن همراه در تعزیرات حکومتی یاسوج
برنا - قاچاقچیان گوشی تلفن همراه به پرداخت بیش از دو میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.
• "اخاذی افراد سودجو در پوشش مامور مخابرات "
روزنامه همشهری در مطلبی به نقل از شرکت مخابرات استان قم اعلام کرد : مردم این استان نسبت به اخاذی برخی افراد سودجو با عنوان مامور مخابرات هوشیار باشند.
• آثار اجتماعی – اقتصادی دولت الکترونیک
روزنامه جام جم در مطلبی به قلم دکتر فریبرز درجزی به بررسی آثار اجتماعی – اقتصادی دولت الکترونیک پرداخت.
• وب سایت دفتر فناوری اطلاعات وزارت نیرو برتر شد
روزنامه فناوران خبری داد : وب سایت دفتر فناوری اطلاعات وزارت نیرو برتر شد .
• کامکس 2010 به تجارت الکترونیکی نظر می کند
روزنامه فناوران به نقل از رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان نوشت: کامکس 2010 به تجارت الکترونیکی نظر می کند .
• زیر ساخت های IT قدم اول برای توسعه استان مازندران است
فناوران به نقل از دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران نوشت: زیر ساخت های IT قدم اول برای توسعه استان مازندران است .
• آیین نامه جدید معاملات مخابرات را فدای قیمت نمی کند
روزنامه فناوران به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات ایران داد : آیین نامه جدید، معاملات مخابرات را فدای قیمت نمی کند .
• " ساختمان " جست و جوی اطلاعات " پژوهشگاه فناوری نو شد "
روزنامه فناوران در خبری از نو شدن ساختمان " جست و جوی اطلاعات " پژوهشگاه فناوری خبر داد .
• " راه اندازی خدمات الکترونیک شهری در ساری "
روزنامه ایران از راه اندازی خدمات الکترونیک شهری در ساری خبر داد .
• " سمینار تخصصی برترین دیتا سنتر برگزار می شود"
روزنامه ابرار اقتصادی از برگزاری سمینار تخصصی برترین دیتا سنتر خبر داد .
• " جهش ارزش سهام شرکت های اصل 44 "
روزنامه صبح اقتصاد در مطلبی با عنوان:" جهش ارزش سهام شرکت های اصل 44" اعلام کرد : مخابرات با ارزش بازاری در حدود 77 هزار و 342 میلیارد و 990 میلیون ریال درصدر شرکت های مشمول اصل 44 قرار دارد .
• "گوشی های ملی جایی برای رقابت در بازار داخلی ندارد"
روزنامه ابرار اقتصادی به نقل از یکی از تولید کنندگان گوشی تلفن همراه نوشت: گوشی های ملی جایی برای رقابت در بازار داخلی ندارد.
• رعایت قانون جرایم رایانه ای باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود
روزنامه حمایت به نقل از مدیر کل فناوری اطلاعات استان قزوین نوشت: رعایت قانون جرایم رایانه ای باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.
• " بانکداری الکترونیکی و تجارت الکترونیکی ، مرکز ثقل اقتصاد دیجیتال "
روزنامه مردم سالاری در یادداشتی با عنوان:" بانکداری الکترونیکی و تجارت الکترونیکی ، مرکز ثقل اقتصاد دیجیتال " به قلم عباس محتشمی به بررسی وضعیت پروژه بانکداری و تجارت الکترونیکی در اقتصاد کشور پرداخت.
• " رتبه برتر بانک مسکن در بخش ارتباطات "
روزنامه سیاست روز نوشت: بانک مسکن در بخش ارتباطات رتبه برتر را کسب کرد .
• رشد 114 درصدی واردات گوشی همراه
مرجان محمدی در گزارش روزنامه جهان صنعت، وضعیت واردات گوشی تلفن همراه به کشور در شش ماه نخست سال 1387 را تشریح کرد.
• تاثیر منفی پارازیت موضوع اثبات شده است
روزنامه " حزب الله " اظهارات نایب رئیس و یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر ثابت نشدن ضرر پارازیت های ماهواره ای را منتشر و به نقل از آنان نوشت:" بهتر است وزیر بهداشت ، بیشتر از این به فکر سلامت مردم باشد. در هیچ کجای دنیا کسی ادعا نکرده امواج پارازیت ها بر سلامت و روان مردم بی تاثیر است". روزنامه آفتاب یزد نیز این خبررا منتشر کرد.
• اینترنت و زیست جهان شبکه ای
غلامحسین فرشادی در مقاله روزنامه گسترش صنعت ، جهان مجازی و نقش گسترش یابنده آن در جوامع را تشریح کرد .
• IT مصرف سوخت را کاهش می دهد
روزنامه گسترش صنعت به نقل از مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نوشت : توسعه بسترهای فناوری اطلاعات و ارتباطات ، 24 ساعته شدن خدمات شرکت پخش را به دنبال دارد و این موضوع به صرفه جویی روزانه 300 هزار لیتر و مصرف بنزین کشور منجرمی شود.
• اینترنت پر سرعت در ایران ؛ از ادعای مخابرات تا نارضایتی کاربران
زهرا حاجیان با تشریح وضع اینترنت در ایران به نقل از عضو کمیسیون مخابرات مجلس شورای اسلامی نوشت : به رغم ادعای مخابرات درباره نحوه ارایه اینترنت پرسرعت با کیفیت خوب به کاربران، اینترنت پر سرعت به مفهوم واقعی و مطابق استاندارد های دنیا در ایران وجود ندارد.
• تهدید سلامت توسط پارازیت
زهرا جعفرزاده در گزارش روزنامه بهار پیرامون پارازیت های ماهواره ای نوشت : با وجود هشدار کارشناسان حوزه سلامت و مخابرات ، وزارت بهداشت درباره اثرات سو پارازیت ها اعلام تردید کرد.
• ارزش سهام شرکت های اصل 44 ، از 265 هزار میلیارد هزار میلیارد ریال گذشت
روزنامه پول ارزش بازار سهام شرکت های اصل 44 قانون اساسی را تشریح کرد.
• اجرای طرح آمایش اقتصادی کشور از حیث توسعه سرویس ها و زیر ساخت های ICT
روزنامه عصر اقتصاد در مطلبی به قلم علیرضا پور امامی به اجرای طرح آمایش اقتصادی کشور از حیث توسعه سرویس ها و زیر ساخت های ICT پرداخت .
• سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه اینترنت ناکافی است
روزنامه عصر اقتصاد به نقل از یک کارشناس IT نوشت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه اینترنت ناکافی است .
• " میزان موفقیت کشور در کشف جرایم رایانه ای افزایش یافته است "
روزنامه عصر اقتصاد در مطلبی دیگری به نقل از یک کارشناس امنیت شبکه اعلام کرد : میزان موفقیت کشور در کشف جرایم رایانه ای افزایش یافته است .
• انتقادهای مردمی در روزنامه های امروز
روزنامه جمهوری به نقل از یک شهروند نوشت :
" برای پرداخت قبض تلفن ثابت به یکی از شعب بانک مسکن مراجعه نمودم تا مبلغ مورد نظر را از طریق عابر بانک پرداخت کنم . اما متاسفانه مانند عابر بانک های دیگر ، دستگاه قبض رسید نداد و این در حالی بود که مبلغ واریزی از کارتم کسر شده. در این رابطه هر بار که با 1818 سامانه خدمات مشترکین تلفن های ثابت تماس می گیرم ، بدهی قبلی ام را اعلام می کند . تکلیف افرادی مانند من با این دستگاه های عابر بانک چیست؟
روزنامه ایران به نقل از یک شهروند نوشت :
" مرسوله ای را برای شهر دمق با پست پیشتاز فرستادم . پس از هشت روز به دست گیرنده رسید. با اینکه پیگیری و ردیابی کردم، پس از هشت روز این مرصوله به مقصد رسیده است ."
روزنامه جام جم به نقل از یک مشترک نوشت :
" مدتی است قبوض تلفن همراه خیلی دیر به دست مشترکین می رسد.از مسئولان شرکت مخابرات در خواست پاسخگویی داریم."
روزنامه اعتماد به نقل از دو شهروند نوشت :
-" وزیر محترم بهداشت فرموده اند به طور قطع مضر بودن پارازیت ها ثابت نشده است . اینجانب متخصص و کارشناس مایکرویو هستم و خود از این آسیب ها رنج می برم . محدوده منزل ما در میدان امواج پارازیت شدید قرار دارد . از ایشان تقاضا می کنم در فاصله 50 تا 100 متری آنتن انتشار پارازیت قرار بگیرند تا برایشان ثابت شود چه سر درد شدیدی خواهند گرفت ."
- " برخی از تلفن های کارتی همگانی به علت نقص فنی هنگامی که کارت تلفن را داخل تلفن قرار می دهیم روی صفحه تلفن می نویسد : کارت غیر مجاز است در حالی که در جای دیگری قابل تامل استفاده است . از مسوولان مخابرات تقاضا داریم تلفن ها را تعمیر کنند زیرا گاهی اوقات مردم کار ضروری دارند و برای تماس با مشکل مواجه می شوند . "
روزنامه آفتاب یزد به نقل از دو شهروند نوشت :
-" اخیرا در روزنامه خواندم که بعضی از نمایندگان مجلس از خطر تشعشع انواع خطرناک پارازیت ماهواره بر مردم ابراز نگرانی کردند . به جای فرستادن پارازیت با امواج خطرناک ماهواره ها را از پشت بام ها جمع کنید و جلوی ورود انها را به کشور بگیرید و مردم عادی هیچ ، آقایان به فکر سلامتی خودتان و خانواده تان باشید . "
- "یک کارمند بازنشسته مخابرات از مشکلات خود در خصوص حقوق به شرکت مخابرات ایران انتقاد کرده است . "
۲۶ دی ۱۳۸۸ ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۱,۲۱۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید