اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:تلکام فرصتی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی

شرکت های توانمند و تولید کننده داخلی می توانند از این نمایشگاه به عنوان زمینه ای برای جذب سرمایه گذار خارجی استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور در حاشیه افتتاح تلکام دهم در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: نمایشگاه تلکام، یکی از بزرگترین، رویدادهای حوزه ICT محسوب می شود و محلی برای ارایه اطلاعات مورد نیاز در این حوزه است.
وی افزود: تلکام دهم نسبت به نمایشگاه های گذشته در زمینه عرضه فناوری های جدید توسط تولید کنندگان داخلی رشد مناسبی داشته است.
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم شرکت های داخلی بتوانند با استفاده از فرصتی که این نمایشگاه در اختیار آن ها قرار می دهد، نسبت به عرضه محصولات خود اقدام کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که خصوصی سازی مخابرات مورد تأیید نهادهای نظارتی قرار گرفته است، گفت: امیدواریم با این زمینه ایجاد شده، شاهد توسعه آزادسازی و خصوصی سازی در حوزه ICT باشیم.
وی ادامه داد: تلکام می تواند فرصتی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد.
مهندس رضا تقی پور در خصوص آخرین وضعیت اپراتور سوم نیز، تصریح کرد: مذاکرات همچنان در این حوزه ادامه دارد و هنوز هیچ چیزی نهایی نشده است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص قیمت و سرعت اینترنت ، گفت: همانند گذشته در تلاش هستیم تا قیمت تمام شده کاهش یافته و با قیمت پائین تری به مخاطبان ارایه شود.
وی تأکید کرد: در تلاش هستیم تا پهنای باند موجود را با کیفیت مطلوب تری در اختیار کاربران خانگی قرار دهیم چرا که معتقدیم اینترنت با سرعت فعلی و کیفیت مناسب تر می تواند پاسخگوی نیاز آن ها باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ماهواره مصباح نیز اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با استفاده از توان متخصصان داخلی و تا سال 1390، امکان پرتاب ماهواره هایی در کلاس ماهواره مصباح را در داخل کشور مهیا کنیم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی رسیدگی به وضعیت نامطلوب مکالمه برخی اپراتورهای تلفن همراه نظیر ایرانسل نیز، گفت: تعامل با اپراتورها از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر قرار است تا نسبت به تکمیل پوشش و ارتقاء کیفیت مکالمات خود اقدام کنند.
۲۲ دی ۱۳۸۸ ۱۳:۵۲
تعداد بازدید : ۲,۸۸۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید