اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: اتصال 106 هزار مدرسه تا پایان برنامه پنجم

تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور 106 هزار مدرسه به شبکه اینترنت متصل خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور در دیدار با مدیران مخابرات، پست و پست بانک استان آذربایجان شرقی ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: تحقق این امر موجب افزایش سواد رایانه ای و همچنین افزایش دسترسی دانش آموزان و معلمان به اطلاعات مورد نیازشان خواهد شد.
وی با بیان این مطلب که در حال حاضر شش هزار مدرسه به شبکه متصل هستند افزود: امروز استفاده از آموزش های مجازی رو به گسترش است و باید به آن توجه اساسی شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خاطر نشان کرد: حوزه ICT حوزه ای است که می تواند روش و سبک مدیریت کشور را متحول کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر شاخص های اطمینان، سرعت و دقت را که از جمله شاخص های توسعه است اجرا کردیم که این خود توجه به شعارهای چهارگانه دولت محسوب می شود.
مهندس رضا تقی پور تصریح کرد: در حال حاضر و بر همین اساس، توانسته ایم مدیریت سنتی را در برخی حوزه ها تغییر داده و مردم در منازل خود تعدادی از خدمات را دریافت کنند.
وی تأکید کرد: در صورتی که روستائیان بتوانند مشکلات و کارهایشان را در محل زندگی خود انجام دهند، از مهاجرت آن ها به شهرها کاسته می شود و همین امر موجب جلوگیری از گسترش بی رویه شهرها خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به موضوع خصوصی سازی در کشور گفت: باید از این فرصت استفاده بهینه کنیم و در کنار هم خدمات را توسعه دهیم.
انتهای پیام
۲۲ دی ۱۳۸۸ ۱۳:۵۰
تعداد بازدید : ۲,۸۰۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید