اخبار

مهندس رضا تقی پور: اصلاح الگوی مصرف در راس برنامه های حوزه ICT است

حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، بزرگترین مورد خطاب موضوع انتخاب شده برای سال 88 از سوی مقام معظم رهبری است.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس رضا تقی پور، در مراسم روز جهانی پست،ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با نهادینه کردن مکاتبه بجای مراجعه، سهم زیادی در اصلاح الگوی مصرف داشته باشیم.
وی افزود: در حال حاضر نیز بسیاری از امور به وسیله عدم مراجعه حضوری و به صورت الکترونیکی انجام می گیرد که صدور کارت هوشمند سوخت و ثبت نام های کنکور از جمله آن محسوب می شوند.
وی با بیان این مطلب که ظرفیت این حوزه بیش از تلاش های ارزشمندی است که انجام شده است، خاطر نشان کرد: اهداف در نظر گرفته شده برای برنامه پنجم توسعه نیز می بایست در این راستا تعریف می شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: امیدواریم شرکت پست نیز بتواند با بهره گیری از فناوری های پیشرفته، گام های اساسی در این زمینه بردارد.
وی ادامه داد: از مجموع 12 پروژه افتتاحی شرکت پست که در این مراسم به بهره برداری می رسد، حدود هشت پروژه با استفاده از فناوری های پیشرفته عملیاتی شده است.
مهندس رضا تقی پور گفت: از این پس و با اجرای این پروژه ها، مردم می توانند بدون مراجعه به دفاتر پستی بسته های خود را تحویل داده و به صورت بر خط(Online) موقعیت بسته پستی خود را پیگیری کنند.
وی تأکید کرد: اجرای این پروژه ها می تواند الگوی برای ایجاد فرهنگ عدم مراجعه حضوری، کاهش ترددهای غیر ضرور و تحقق صرفه جویی باشد.
این گزارش حاکی است، دکتر محمد حسن محبیان عراقی، مدیر عامل شرکت پست نیز در این مراسم ضمن ارایه گزارشی از دستاوردهای چهار ساله شرکت پست، تصریح کرد: با ظرفیت سازی و توانمندسازی شبکه پستی توانسته ایم در طول فعالیت دولت نهم، تعداد مرسولات را از 540 میلیون مرسوله در سال به بیش از یک میلیارد مرسوله برسانیم.
وی افزود: طی این مدت واحدهای پستی ایجاد شده توسط بخش دولتی و خصوصی با رشدی حدود 80 درصدی روبه رو بوده اند.
مدیر عامل شرکت پست با اشاره به مهمترین دستاوردهای پست گفت: ظرفیت سازی، ترافیک دو برابری، افزایش درآمد و تغییر رویکرد از هزینه ای به درآمد-هزینه، از جمله مهمترین دستاوردهای بدست آمده در طول چهار سال گذشته است.
وی با مقایسه بودجه شرکت پست نسبت به بودجه کل کشور و بودجه شرکت های دولتی خاطر نشان کرد: رقابتی شدن هزینه ها و تعرفه ها، یکی از راه های کمک به حل بخشی از مشکلات شبکه پستی کشور است.
وی تأکید کرد: راه اندازی سرویس پست مالی، همچنین ساماندهی قبوض خدمات شهری از دیگر راه کارهای حل مشکلات بخش دولتی و خصوصی پست محسوب می شود.
بر اساس این گزارش، در این مراسم که با حضور رئیس جمهور و در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، تفاهم نامه تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز شرکت پست با دانشگاه جامع علمی کاربردی و این شرکت به امضاء رسید.
رونمایی از تمبرهای روز جهانی کودک و هچنین روز جهانی پست نیز از دیگر برنامه هایی بود که در این مراسم، اجرا شد.
انتهای پیام
۲۲ دی ۱۳۸۸ ۱۳:۴۳
تعداد بازدید : ۲,۹۱۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید